>> לקבוצה של mako גאווה כבר הצטרפתם?

אין תמונה
גאים בבן הטרנסג'נדר. אנט בנינג וורן בייטי
בונו, אתה לא לבד: השחקן והבמאי זוכה האוסקר וורן בייטי הרים כוסית לחיי בנו הטרנסג'נדר, סטיבן אירה בייטי ולכבוד הגעתו להשלמה עם התהליך שעבר בנו. בייטי לקח את אשתו, השחקנית אנט בנינג (כוכבת הקומדיה הרומנטית הלסבית "הילדים בסדר"), יחד עם ארבעת ילדיו, בהם סטיבן בן ה-18, למסעדת קובו הנחשבת בהוליווד, כדי להציג את המשפחה המאוחדת בפני הציבור.

גורם המקורב לבייטי אמר למגזין אנקווירר כי עד כה עבר בייטי תהליך של מאבק פנימי כדי לקבל להפנים את החלטתו של בנו, שנולד בגוף של אישה, לעבור טיפול שיביא להתאמה בין הגוף לבין המגדר שלו.

"הארוחה הייתה טקס לא רשמי של הפגנה בציבור עד כמה בייטי גאה במשפחתו, בעיקר בסטיבן, שהיה לו האומץ להראות מי הוא באמת", אמר הגורם. "זה לא היה קל בשביל וורן, אבל הנה, הוא בסוף הרים כוסית לחיי בנו, והכריז כי הוא גאה שיש לו בן כזה נפלא".

אוסטרליה: ארגון הפסיכולוגים הגדול תומך בנישואים בין בני אותו המין

גייז על עוגה (צילום: Bob Thomas, Istock)
בריא להיות נשוי - גם אם אתה הומו | צילום: Bob Thomas, Istock
המאבק לנישואים בין בני אותו מין באוסטרליה מקבל רוח גבית מארגון הפסיכולוגים הגדול ביבשת. ה-APS (החברה לפסיכולוגיה אוסטרלית) פרסם הודעה בה הוא קורא לחברי הפרלמנט בקנברה לאשר את תקנות הנישואים החדשות, המאפשרות גם לזוגות בני אותו מין להינשא.

"כל המחקרים שנעשו עד היום בנושא מראים כי נישואים מיטיבים עם מצבו הנפשי של האדם", כתבו בהודעה. " הומואים ולסביות עוברים בחייהם תהליכים קשים עד שמגיעים לקבלה עצמית וליכולת לצאת מהארון. אין ספק שמתן האפשרות להינשא תגדיל את הפוטנציאל שלהם להיות מאושרים יותר". ראש הממשלה, ג'וליה גילארד – לתשומת לבך.

>> הומואים נשואים: בריאים ומאושרים יותר

שיקגו: פשרה בין הכנסייה למארגני מצעד הגאווה

נראה כי אם באמת רוצים, אפשר להגיע לפשרה גם עם הכנסייה הקתולית: מארגני מצעד הגאווה השנתי בשיקגו הגיעו להסכמות עם הכנסייה הקתולית, ויארגנו את האירוע ביום ראשון בשבוע בשעות הצהריים במקום ב-10:00 בבוקר. זאת על מנת שלא לחסום את הגישה לכנסייה למיסת יום ראשון.

הסערה סביב הנושא החלה לאחר שנודע כי המסלול למצעד שיחול בחודש יוני הקרוב, ביום ראשון בשבוע, יעבור באחד הרחובות הראשיים של העיר, שם נמצאת גם כנסיית "גבירתנו מהר כרמל". הכנסייה התנגדה למסלול, שיגרום לחסימת הגישה אליה, אולם לאחר הידברות עם מארגני המצעד, הגיעו הצדדים להסכמה. בקרוב בירושלים?

מגיש ברשת ESPN התבדח באופן לא מוצלח על לסביות – והתנצל

מודה ועוזב ירוחם: ברוס ג'ייקובס, מגיש תוכנית רדיו ברשת הספורט ESPN, התנצל השבוע, לאחר שהשמיע התבטאויות פוגעניות כלפי לסביות. במהלך תכניתו היומית, כינה ג'ייקובס את קבוצת כדורסל הנשים לוס אנג'לס ספראקס: "לוס אנג'לס לסביאנס", ואת קבוצת פיניקס מרקורי כינה "פיניקיס דייק-אורי".

בעקבות הדברים, שלחו מאזינים זועמים, כמו גם ארגוני להט"ב אמריקניים, מיילים זועמים לרשת ESPN.

למחרת התנצל ג'ייקובס על דבריו, ואמר: "הערותיי אתמול היו מגוחכות, טיפשיות וסרות טעם", והוסיף: "אני מתנצל על כך שאפילו העזתי להוציא את הדברים הללו מפי, בין אם שמעתם אותם או לא ובין אם נפגעתם מכך או לא. טעיתי, מעדתי ונפגעתי מעצמי".

אוסטרליה: "הערפדה הלסבית" תשוחרר מהכלא לאחר 21 שנה

אחרי 21 שנה, "הערפדה הלסבית" מאוסטרליה תצא לחופשי: ועדת השחרורים של מדינת קווינסלנד שבאוסטרליה החליטה לקבל את בקשתה של טרייסי ויגינטון לצאת לחופשי. ויגינטון רצחה לפני 22 שנה את אדוארד בולדוק ב-27 דקירות סכין.

לאחר האירוע טענה ליסה פטצ'ינסקי, מי שהייתה בת זוגתה של ויגינטון בזמנו, כי בת זוגתה רצחה את האיש במטרה לשתות את דמו, מתוך שנאת גברים לסבית.

האירוע גרם בזמנו לסערה תקשורתית גדולה ברחבי היבשת, והרוצחת זכתה לכינוי: "הערפדה הלסבית".

בני משפחתו של בולדוק הביעו מורת רוח על ההחלטה לשחרר את הרוצחת. "הדוד שלי מת, הוא לא יחזור לעולם", אמרה טניה ג'קסון, אחייניתו של בולדוק. "זאת גם המשמעות של מאסר עולם – שהרוצחת לא תצא מהכלא לעולם. לא חמש שנים, לא 16 וגם לא 21. אנחנו מאוד כועסים ומרגישים שמזלזלים בזכרו של דוד שלנו".

>> נער בן 14: "אלוהים, למה בראת אותי הומו?"

>> לחדשות נוספות מהעולם, היכנסו