ההומופוביה ממשיכה להוות מרכיב מרכזי בקרב המועמדים הרפובליקנים לנשיאות ארצות הברית. כעת מעורר מושל טקסס, ריק פרי, סערה במערכת הבחירות, לאחר שפרסם תשדיר תעמולה ובו הוא תוקף את מתן האפשרות להומואים מחוץ לארון לשרת בצבא האמריקאי.

ריק פרי מבטיח: "כנשיא, אלחם נגד המתקפה הליברלית על המורשת הדתית שלנו"

"אני לא מתבייש להודות שאני נוצרי", אומר פרי בתשדיר. "אבל אתה לא צריך לשבת על הספסל (בכנסייה – ד.ז) בכל יום ראשון, כדי לדעת שמשהו לא בסדר בארץ הזאת, כאשר הומואים יכולים לשרת בגלוי בצבא, אך ילדינו אינם יכולים לחגוג בגלוי את חג המולד או להתפלל בבית הספר".

בהמשך, מוסיף פרי ואומר: "כנשיא, אני אסיים את מלחמתו של אובמה בדת, ואני אלחם נגד המתקפה הליברלית על המורשת הדתית שלנו. האמונה הפכה את אמריקה לחזקה. היא יכולה להפוך אותה לחזקה פעם נוספת".

ותיק מלחמת המפרץ ההומו משיב מלחמה

אחד האנשים שהחליטו להשיב אש לתשדיר ההומופובי של פרי הוא ג'יי פוקסוורד'י, מוותיקי מלחמת המפרץ. פוקסוורד'י לקח פרסם סרטון בו הוא מגיב לכל משפט בתשדיר של פרי במשפט משלו.

"אני לא מתבייש להודות שאני הומו נוצרי מחוץ לארון", אומר פוקסוורד'י. "משפחתי הולכת לכנסייה בכל יום ראשון, ויש משהו לא בסדר בארץ הזאת, כאשר נוצרים שמרנים רוצים להשתמש באלוהים כדי לתקוף את משפחתי".

בתגובה לטענות לפיהן הומואים יכולים לשרת בגלוי בצבא, בעוד ילדים אינם יכולים לחגוג בגלוי את חג המולד, אומר פוקסוורד'י: "אני גם ותיק מלחמה הומו, ששירת במלחמת המפרץ. והילדים שלי דווקא חוגגים את חג המולד".

בתגובה למלחמה נגד הליברלים, אומר ותיק המלחמה: "כהומו מחוץ לארון, אלחם כדי לסיים את מלחמתו של ריק פרי באנשים להט"בים".

ובתגובה לכך שהאמונה עשתה את אמריקה לחזקה, אומר פוקסוורד'י: "אני מאמין שהגיוון עשה את הארץ הזאת חזקה, והגיוון יעשה אותה חזקה יותר. כאשר כולנו מקובלים ומוגנים על ידי חוקי האומה שלנו, זאת יכולה להיות רק אמריקה טובה יותר".

ג'יי פוקסוורד'י מבהיר: "אלחם כדי לסיים את מלחמתו של ריק פרי בלהט"בים"

מחקר: האוהדים הבריטים בעד יציאה מהארון של כדורגלנים

מחקר חדש שערכה אוניברסיטת סטאפורדשייר שבצפון אנגליה מצביע על גילויים מפתיעים באשר להומואים וכדורגל בממלכה המאוחדת: על פי המחקר, יותר מ-90% מאוהדי הכדורגל בבריטניה יקבלו בברכה שחקנים שיחליטו לצאת מהארון. עוד עולה מהסקר, כי האוהדים מאשימים דווקא את המאמנים ואת הקברניטים במועדוני הכדורגל, שלטענתם לוחצים על השחקנים להישאר בארון.

עוד על פי הסקר, רוב האוהדים חושבים כי שחקני כדורגל הומואים צפויים להיתקל בהומופוביה, אולם דווקא מחבריהם לקבוצה ולא מצד האוהדים.

סקוטלנד: הקתולים נגד נישואים גאים

ועוד בענייני הממלכה המאוחדת. בסקוטלנד סוערות הרוחות, עקב הדיון בממשלה באדינבורו באשר לנישואים בין בני אותו מין. בעוד רבים מהשרים בממשלה האוטונומית תומכים במתן אפשרות לזוגות של הומואים ולסביות להינשא, בכנסייה הקתולית, המהווה כוח דומיננטי בקרב הימין הסקוטי, מתנגדים בתוקף.

"אם הממשלה תאפשר לפגוע בערכים המקודשים ביותר לנצרות, ערכי המשפחה, נצא לרחובות", אמרו בכנסייה. "הנצרות איחדה את הסקוטים גם בזמנים הכי קשים, ולא ניתן לשטוף את הארץ בטומאה".

אשתו לשעבר של האלק הוגן: הוא ניהל רומן עם גבר

אין תמונה
ניהל רומן עם גבר? האלק הוגן
לא ברור אם מדובר בהשמצה ממניעים של נקמה או בחשיפה סנסציונית – כך או כך, זה בטוח מעסיק את טורי הרכילות בארצות הברית: לינדה הוגן, אשתו לשעבר של האלק הוגן, טוענת כי השרירן האימתני מה-WWF, ניהל בעבר רומן עם מתאבק אחר. בתגובה הגיש האלק הוגן תביעה נגד אשתו, בגין לשון הרע.

"תמיד הייתה בין כל המתאבקים אווירה הומו-ארוטית, אבל אני יודעת בוודאות שהאלק ניהל רומן עם גבר", אמרה בראיון לצהובונים בארצות הברית. "הוא בגד בי איתו, וזאת הייתה אחת הסיבות לגירושינו".

>> ליידי גאגא למען הקהילה

>> למבזקים קצרים נוספים מהעולם

>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה