מלכת הדראג קטיה זמולוצ'יקובה, כוכבת תוכנית הריאליטי הפופולרית "המרוץ לדראג של רופול" אותה מגלם השחקן והקומיקאי בריאן ג'וזף מקקוק, פנתה לטוויטר כדי להביע דעתה על המלחמה באזורינו, יצאה בקריאה לשחרור פלסטין ולאחר מכן לא היססה לנזוף בגולשים שתקפו אותה על כך, בציוץ טוויטר שהגיע ליותר מ-10 מיליון קוראים וזכה ליותר מ-140 אלף לייקים. 

קטיה, שקיבלה מטחים של ביקורת לאחר שקראה לשחרור פלסטין והואשמה בתמיכה בארגון הטרור חמאס, צייצה פעם נוספת וטענה כי ראשם לא להט"ב ייערף באותה הקלות בארה"ב ובריטניה כמו בעזה, שבה כזכור משליכים הומואים מהגגות. 

"לכל הטיפשים והבורים שיש להם את החוצפה לומר לי שיערפו את הראש שלי בעזה תוך שנייה: מה עם גלאזגו? מה עם מוסקבה? מה עם מדפורד, מאלדן או מסצ'וסטס?", היא אזכרה מספר ערים בעולם. "בתור הומו שלא יכול 'לעבור', בתור קרוסדרסר, בתור גבר נשי - הם הרגו, הם הורגים והם יהרגו אותנו בכל מקום. כלבה". 

חבל מהגולשים תקפו אישית את מלכת הדראג, כמו גולש אחד שהזכיר לה התמודדות עם התמכרות ושאל אותה אם חזרה לעשות סמים, או הפעיל החברתי ויועץ התקשורת הישראלי רועי נוימן שהזמין אותה להגיע לישראל, על חשבונו, ולנסות להיכנס לעזה בלבוש דראג מלא. 

גולשים וארגונים אחרים בחרו דווקא להציב בפניה של מלכת הדראג את העובדות היבשות, כמו זו שמפריכה את הטענה שלה לרדיפת הומואים בגלאזגו, העיר המאוכלסת ביותר בסקוטלנד. למעשה, בעיר הסקוטית לא תועד אף רצח על רקע להט"בופובי בין 2021-2022, ובעשור שבין 2011-2021 רק 1% בודד מכל מעשי הרצח שתועדו היו על רקע להט"בופובי או גזעני. "יש הגנה על הומואים בסקוטלנד", נכתב בתגובה. "בעזה הרצח מגובה על ידי המשל". במסצ'וסטס, אגב, נישואים גאים חוקיים מאז 2004. 

אבל קטיה לא נתנה לעובדות לבלבל אותה, וכשאחד הגולשים ציין בפניה כי בגלאזגו לא נרצחו אנשים על הקשת הטרנסית מעולם, קטיה לא נסוגה מעמדתה והשיבה: "אבל יש לך מושג כמה מציקים להם שם? זה אפילו לא היה בטוח עבורי ללכת רחוב אחד מהמלון להופעה שלי, כי הסתכנתי בתקיפה של אוהדי רוגבי שיכורים?", היא כתבה. "או שהייתי מוקפת במעלית בגברים סקוטים שאיימו עלי? תירגע, יש תיעוד רשמי מדויק על כל דבר כזה". 

גם כאן מלכת הדראג מפספסת בגדול, זאת משום שהאלימות בעזה המופנית כלפי להט"ב ידועה ומגובה על ידי שלטון הטרור של חמאס, אך לעיתים נדירות מתועדת - וזה לא אנחנו אמרנו, אלא דוח של משרד החוץ האמריקני. "ארגונים לא ממשלתיים דיווחו שכוחות הביטחון של חמאס בעזה מטרידים ועוצרים אנשים בגלל הנטייה המינית שלהם", נכתב בדוח. "עם זאת, מקרים כאלה דווחו רק לעיתים רחוקות, במיוחד בעזה, בגלל חשש מפגיעה באותם מעורבים". 

בישראל, נזכיר, מרכז הדיווח של האגודה למען הלהט"ב על שמו של ניר כץ ז"ל מקפיד לרכז בכל שנה דיווחים על אלימות ואפליה נגד להט"ב ולנתח אותם, מבלי לפספס ולו דיווח אחד, ולו הקטן ביותר. ישראל היא המדינה המובילה במזרח התיכון כשזה מגיע לזכויות להט"ב, ומלכת הדראג קטיה זמולוצ'יקובה מוזמנת להגיע לכאן להופעה, למרות שאנחנו די בטוחים שהיא כבר לא תצליח למכור ולו כרטיס אחד. ביי ביץ'.