בספרה החדש The Klansman's Son: My Journey from White Nationalism to Anti-racism ("הבן של הקלנסמן: המסע שלי מהלאומיות הלבנה לאנטי-גזענות"), דרק בלאק, בנו של האשף הגדול של הארגון האמריקאי הגזעני "קו קלוקס קלאן", דון בלאק, יצאה מהארון כטרנסג'נדרית המשתמשת בלשון פנייה נטולת מגדר. 

בספר, בלאק בת ה-35 נזכרת אחורה בילדותה בה פנו אליה בלשון "היא" בגלל שערה הארוך, וכעת היא מבקשת להביע תמיכה בקהילה הטרנסג'נדרית. "אני לא יכולה לדמיין כמה נורא זה היה יכול להיות לגדול באקלים הפוליטי הנוכחי כילד, שעד גיל ההתבגרות היה די שמח על כך שהוא נתפס בתור ילדה, ורק החביא את החלק הזה בתוכו". 

אביה של בלאק, דון, הוא האשף הגדול של הארגון הגזעני, אשר נחשב לפי המרכז המשפטי לדרום העני" בארצות הברית כ"בעל היסטוריה ארוכה של אלימות, ואחת מקבוצות השנאה האמריקאיות העתיקות ביותר". דון מנהל את אתר השנאה הלאומני Stormfront, בו פרסמה בלאק בגיל צעיר תכנים מסיתים ייעודיים לילדים. בגיל 10 היא אף השתתפה בתוכנית The Jenny Jones Show, לצד חבריי כנסיית ווסטבורו האנטי-להט"בית.

 
 
 
הצגת פוסט זה באינסטגרם
 
 
 

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎R. Derek Black‎‏ (@‏‎rderekblack‎‏)‎‏

בספרה מספרת בלאק איך לימודיה ב-Liberal New College בסרסוטה שבפלורידה לפני 14 שנה הובילו אותה לדחיית תנועת העליונות הלבנה ו"להבין את הזהות המגדרית שלי". "התרבות והאנשים שפגשתי בקולג' עזרו לי לקבל את זה שאני שייכת לקשת הטרנסית", היא כתבה בספרה, על פי פרסום של הדיילי מייל. למרות הסביבה הגזענית שבה גדלה, בלאק החלה לצאת בתקופה ההיא עם אליסון גורניק, אישה יהודיה, והן נישאו זו לזו בשנת 2020. 

ספרה של בלאק מגיע לאחר שכתבה מכתב בשנת 2013 למרכז המשפטי לדרום העני בארה"ב, ובו הביעה דחייה לרעיון העליונות הלבנה. היא כתבה כי היא דוחה את התנועה לאחר שהיא "גדלה החוצה מהבועה שלה, שוחחה עם האנשים שהיא השפיעה עליהם, קראה לעומק והבינה את ההשפעה שהייתה לפעולותיה על אנשים שהיא מעולם לא רצתה לפגוע בהם". עוד חושפת בלאק בספר, שעתיד לצאת מאוחר יותר החודש, כי היא לא נמצאת בקשר עם משפחתה.