משטרת פניקס, עיר הבירה של אריזונה, ארצות הברית, עצרה שלושה חשודים ברצח האכזרי של ברנרדו פנטליאון בן ה-30, שגופתו העירומה נמצאה בפארק בעיר ב-26 בנובמבר. החשודים, אשר הודו כולם במעורבות ברצח, ירו בקורבן מספר פעמים לפני שהשחיתו את גופתו בעזרת סכין. על פי הדיווח של כלי תקשורת מקומי, מצבה של הגופה היה כל כך קשה, שחוקרי המשטרה אמרו לבני משפחתו של הקורבן שהם לא צריכים לראות אותו. 

מסמכי בית המשפט חושפים תמונה מטרידה וקשה, ומצביעים כי הרצח הנורא נבע מתוך שנאה תהומית להומואים. לאונרדו סנטיאגו בן ה-21, אחד הרוצחים, סיפר לחוקרי המשטרה כי החליט לרצוח את פנטליאון אחרי שהוא עשה דבר מה "שגרם לו לתחושת אי נוחות". 

"בסופו של דבר סנטיאגו ירה בקורבן מספר פעמים, הרג אותו, עזב את הגופה, וחזר אחרי שעה עם שותפו לפשע, מנואל קרסקו, שהשחית את גופתו של פנטליאון", אמר פרקליט המדינה במהלך הדיון בבית המשפט. אדם נוסף, חוזה רודריגז בן ה-20, נעצר אף הוא על השתתפות במעשה הרצח. חוקרי המשטרה אף מצאו התכתבויות בין שלושת החשודים, שבהן הם דנו בתוכניות "לשדוד ולהרוג" את פנטליאון, ראייה שמוכיחה כי הרצח היה מתוכנן מראש ולא אקט ספונטני. 

הרוצחים: לאונרדו סנטיאגו, מנואל קרסקו וחוזה רודריגז
הרוצחים: לאונרדו סנטיאגו, מנואל קרסקו וחוזה רודריגז

שלושת הרוצחים האכזריים לא הסתפקו במעשה הנפשע, וארבעה ימים לאחר הרצח, ב-30 בנובמבר, הם שלחו שתי תמונות של גופתו של פנטליאון לבני משפחתו. אחת מהתמונות, שאף פורסמה באינסטגרם, כללה את ידו של אחד הרוצחים מניף אצבע משולשת למצלמה. זו גם התמונה שהובילה את חוקרי המשטרה בסופו של דבר לזהות את החשודים ולהביא למעצרים. על פי הדיווחים, שלושת החשודים במעשה הם חלק מכנופיית רחוב שחברה חגגו את הרצח ברשתות החברתיות. 

בני משפחתו של הקורבן הקימו פרויקט למימון המונים, שמטרתו להנציח את זכרו. "פנטליאון לא היה רק מלא באהבה, הוא היה האדם הכי מצחיק, אכפתי ודואג", כתבו מכריו. "אף פעם לא היה רגע משעמם איתו. הוא היה עמוד התווך של אחיו ומשפחתו, לאחר שהם איבדו את הוריהם. למרבה הצער, כעת אנחנו מתאבלים עליו, לאחר שאיבדו אותו בדרך הכי טראגית שאפשר לדמיין".