הקליניקה למשפחה הגאה על שמו של אמיר פרישר גוטמן ז"ל, באגודה למען הלהט"ב ועמותת "לנצח נשאר", הפועלת להנצחת זכרו של אמיר, יצאה בעקבות המלחמה המתמשכת בקריאה לזוגות להט"ב להירשם כידועים וידועות בציבור. 

כיום בישראל ישנם אלפי זוגות להט"ב אשר לא רשומים כידועים וידועות בציבור, מה שמעמיד אותם בסכנת חוסר וודאות, בירוקרטיה ומאבקים משפטיים ממושכים, גם ברגעים הקשים ביותר. כעת בקליניקה למשפחה הגאה קוראים לזוגות להסדיר את מעמדים ומציעים סיוע בהליך ללא תשלום. 

כיום, בעקבות האפליה הקיימת נגד זוגות להט"ב שאינם רשאים להינשא בישראל, מוסד הידועים בציבור הידוע כמנגנון משפטי, עוזר לחברי הקהילה הגאה לקבל זכויות רבות שזוגות נשואים מקבלים. עד לתיקון האפליה בחוק, בקליניקה למשפחה הגאה ע"ש אמיר פרישר גוטמן יצאו במהלך המנגיש לחברי וחברות את החשיבות ברישום כידועים בציבור.

"בעקבות המלחמה ומותו הטרגי של שגיא גולן ז"ל אנחנו מקבלים פניות מחברי וחברות קהילה שמבקשים לוודא שהזכויות שלהם לא יפגעו במידה ויקרה משהו לבן או בת הזוג", אמר מנכ"ל האגודה למען הלהט"ב, רן שלהבי. "התשובה לזה היא רישום כידועים וידועות בציבור והסדרת הקשר הזוגי. אחרי המלחמה אנחנו נאבק שנוכר כשווים בחוק גם בחיים, ועכשיו נסדיר את הזוגיות שלנו. הקליניקה למשפחה הגאה ע"ש אמיר פרישר גוטמן גם בנושא הזה כאן בשבילכם ובשבילכן". 

"עמותת 'לנצח נשאר' פועלת ותמשיך לפעול להשגת שוויון זכויות מלא לחברי הקהילה הגאה", אמר אייל פרי, אחיו של אמיר פרישר גוטמן ז"ל. "גם בעת הזאת ממשיכים לסייע באמצעות הקליניקות למשפחה הגאה ע"ש אמיר יקירנו, בצעד החשוב של רישום כידועים בציבור, כבסיס לקבלת זכויותיה". 

ניתן להירשם כידועים בציבור דרך אתר הביטוח הלאומי

לקבלת סיוע בקליניקה למשפחה הגאה ע"ש אמיר פרישר גוטמן