רב הנשים בעולם אינן סטרייטיות במאה אחוזים, אלא לסביות או בי-סקסואליות. כך קובע מחקר חדש שנערך בבריטניה.

קבוצת חוקרים מאוניברסיטת אסקס שבדרום מזרח הממלכה, הקרינה בפני 235 נשים קטעי וידאו שהציגו עירום גברי ונשי, תוך התחקות אחר תגובותיהן.

בדיקה זו חשפה כי 82 אחוזים מכלל הנבדקות חשו גירוי הן מהעירום הגברי והן מהעירום הנשי, זאת בהתאם לאינדיקטורים כגון האם האישונים שלהן התרחבו בתגובה לתכנים המיניים. מעבר לכך, עלה כי 74 אחוזים מהנשים שהגדירו עצמן סטרייטיות התגרו במידה גבוהה משני המינים, בעוד הנבדקות הלסביות הציגו תגובה חזקה יותר לנשים מאשר לגברים.

"למרות שרב הנשים מגדירות עצמן כסטרייטיות, המחקר שלנו מראה בבירור שכאשר זה מגיע למה שמדליק אותן, הן בי סקסואליות או לסביות, אבל אף פעם לא סטרייטיות לחלוטין", הסביר אחד החוקרים. הוא הוסיף כי המחקר חשף גם שנשים שנוהגות ללבוש בגדים גבריים יותר, אינן בהכרח בעלות התנהגויות גבריות יותר.

"למרות שחלק מהלסביות הינן גבריות יותר בהתעוררות המינית שלהן, בעוד חלקן גבריות יותר באופי התנהגותן, לא הייתה אינדיקציה לכך שמדובר באותן נשים. זה מראה לנו שהאופן בו אישה נראית בפומבי, אינו מרמז על נטיותיה והעדפותיה המיניות".

לסיום נזכיר כי בסקר שערכנו במאקו בחודש אוגוסט בקרב 600 ישראלים, נחשף כי שליש מהנבדקים בין הגילאים 18 – 24 לא מגדירים עצמם סטרייטים במאה אחוז. למרות זאת, רק 3 אחוזים מהם הגדירו עצמם כהומואים או לסביות בלבד.