שיי ואמנדה סקוט מעולם לא התגרשו, אבל הן נורא רוצות להינשא מחדש: טקס החתונה הראשון של בנות הזוג התקיים לפני 18 שנים בכנסייה המורמונית, בה שתיהן גדלו, אם כי זה לא היה הטקס האינטימי שעליו הן חלמו. לא רק שהאירוע לא שיקף את האישיות של שתיהן באמת, מאוחר יותר בחיים הן הבינו שהוא לא שיקף גם את הזהות שלהן. 

למעשה, שיי נאבקה במשך שנים בדיספוריה מגדרית, עד שיצאה מהארון בשנת 2019 בפניי אמנדה כאישה טרנסג'נדרית. כשגילתה את הסוד לבת הזוג היא הייתה כל כך לחוצה מהתגובה, שהיא הציעה כי לא תעבור שום הליך להתאמה מגדרית במידה והדבר יוביל לפרידה. אבל למרות השינוי הגדול, אמנדה החליטה שהיא לא הולכת לשום מקום. 

@shayescott Renewing our vows after my transition. #vowrenewal  #trans #lgbt #married #loveislove #love ♬ original sound - Shaye Scott

סיפור האהבה המרגש של בנות הזוג הפך מסיבות ברורות לוויראלי, וסרטון טיקטוק המגולל את סיפור האהבה שלהן ובו הן מודיעות כי הן מתכננות לחדש את נדריי הנישואים שלהן בטקס חתונה חדש צבר עד כה קרוב ל-24 מיליון צפיות. "לא רק שלא עשינו את זה כמו שרצינו בפעם הראשונה, אלא שעכשיו אנחנו יכולות לעשות את זה בצורה הכי נכונה ואותנטית למי שאנחנו באמת", אמרה לאחרונה שיי, כיום בת 39, למגזין People.

בנות הזוג עדיין לא הכינו שום תוכנית רשמית, אבל אמנדה (37) אמרה בראיון שלהישאר נאמנות למסורת היא לא  הדאגה הראשונה שלהן. "החגיגות לא יהיו אקסטרווגנטיות מדי, אלא פשוט מקום יפה עבור אהובינו להיפגש", היא אמרה. "בסיבוב הזה זה מגוון של צבעי הקשת, אז זה לא חייב להיצמד לתבנית כלשהי". 

בינתיים, שיי ואמנדה, שעזבו את הכנסייה המורמונית, ממשיכות לגדל את שלושת ילדיהן הקטנים. שיי סיפרה שכל הילדים "אהבו וקיבלו מיד" את השינוי שעברה, ומאז הם התרגלו לחיים עם שתי אמהות. "הרבה אנשים חושבים שהם איבדו אבא, אבל אני לא חושבת שהם מרגישים ככה בכלל", הסבירה שיי. "אני פשוט מראה יותר אותנטיות בעולם, בדרך שמרגישה לי נוח". 

@shayescott That escalated quickly ️‍⚧️ #love #family #trans #lgbt #marriedlife #transgender ♬ Belong Together (Sped Up) - Mark Ambor