כבאי בדימוס, יוצא צבא מעוטר ויזם מניו יורק בארצות הברית הלך לעולמו בגיל 85 והפתיע את כל האנשים והנשים שהכיר במהלך חייו הענפים לאחר שיצא מהארון בהודעת הפטירה שלו. "אני חייב להגיד לכם עוד דבר אחד", כתב אדוארד תומס ריאן בהודעת הפטירה שלו, שפורסמה בעיתון "טיימס יוניון". "הייתי הומו כל חיי: מאז בית הספר היסודי, דרך התיכון והמכללה והחיים". 

ריאן לא רק יצא מהארון בהודעה שפורסמה לאחר מותו, אלא גם נזכר באדם שהיה אהבת חייו, לצידו הוא בחר להיקבר. "הייתי במערכת יחסים אוהבת ואכפתית עם פול קבנגארו מצפון גרינבוש. הוא היה אהבת חיי", סיפר ריאן. "היו לנו 25 שנים נהדרות ביחד, עד שפול מת ב-1994 כתוצאה מהליך רפואי שהשתבש. אני אקבר ליד פול". 

בהמשך ההודעה ריאן התנצל בפניי קרוביו שלא היה בו האומץ לצאת מהארון בפניהם במהלך חייו. "אני מצטער שלא היה לי האומץ לצאת מהארון בתור הומו. פחדתי להיות מנודה על ידי משפחה, חברים ועמיתים לעבודה. כשראיתי איך מתייחסים לאנשים כמוני, פשוט לא יכולתי לעשות את זה. עכשיו, כשהסוד שלי נודע, לנצח אוכל לנוח בשלום". 

ריאן היה כבאי בעיר רנסלבר שבניו יורק, שם התגורר מרבית חייו עד שעבר לאחרונה לאלבני. בעברו גם קריירה צבאית עד שפרש בדרגת קולונל (מקביל לאלוף משנה) והוא היה חבר במספר ארגונים של יוצאי צבא. ריאן אף היה שף במוצב של הלגיון האמריקאי בניו יורק והיה אחד המייסדים והבעלים של תחנת הרדיו WHRL באלבני.  לאחרי פיגועי הטרור ב-11 בספטמבר 2001 ריאן קיבל מדליה על שירותו והמדינה שיבחה את "נאמנותו, חריצותו ומסירותו לשירות", בין שאר הברכות.