הבעלים של "רויאל ווקסהול טאברן" (RVT), אחד הפאבים האייקוניים של הקהילה הגאה בלונדון, הודיעו כי החליטו לפרוש ולמכור את המקום, זאת בשל חרם שספגו עקב בחירתם לשדר את תחרות האירוויזיון שבו ישראל השתתפה. בסופו של דבר ערב השידורים בוטל, אך המהומה שנוצרה סביב התקרית הובילה את צמד הבעלים, ג'יימס לינדסי וג'ון קר, לסגור את המקום הוותיק שפועל כבר 150 שנה. 

ה-RVT נפתח לראשונה באמצע המאה ה-19, בשנת 1865. במהלך שנות ה-80 הפך המקום מפאב שכונתי רגיל לבר גאה, ולפני 20 שנה קנו לינדסי וקר את חלקם והפכו אותו לאחד המקומות הלהט"בים המצליחים בלונדון. לאורך השנים אירח ה-RVT מופעי דראג וקברט ואירועי התרמה לקהילה הגאה שגייסו יותר מ-700 אלף ליש"ט (כ-3.2 מיליון שקל), והמקום אף זכה במגוון פרסים, כמו המועדון הטוב ביותר בלונדון. בשיאו היה הפאב פתוח שבעה ימים בשבוע והתנהל ברווחיות מצוינת - עד לאירוויזיון השנה. 

לינדסי וקר החליטו לקראת האירוויזיון שהתקיים במאלמו לערוך ערב הקרנה מיוחד, אך הדבר לא התקבל באהדה בקרב מספר חברי צוות המופיעים במקום, שהם גם פעילים אנטי-ישראלים בולטים. הפעילים קראו להחרים את המקום, מה שהוביל לביטול הופעות קבועות וסגירה של המקום למשך שבוע. החרם הוביל את בעלי המקום להיענות לפעילים האנטישמים ולבטל את ערב ההקרנה המתוכנן, אך הכניעה לגחמותיהם של הפעילים הפרו-פלסטינים הובילה פעילים פרו-ישראלים לתלות עשרות כרזות של חטופים וסרטים צהובים על קירות המקום. 

 
 
 
הצגת פוסט זה באינסטגרם
 
 
 

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎Gilad | גלעד ️‎‏ (@‏‎globalgilad‎‏)‎‏

לאורך השנים משך פאב ה-RVT בעיקר קהל בוגר, אך השנים האחרונות ניסו לינדסי וקר לפנות לקהל צעיר יותר. "מכאן נובע הקושי", הסביר לינדסי לכלי התקשורת האירי. "הקהל הצעיר יותר - הרבה מהם א-בינאריים וכל זה, ואני באמת מאוד שמח בשבילם, אבל המפיקים של ערבי שני-רביעי מאוד קולניים בנושאים פוליטיים". 

בדבריו השתדל לינדסי להימנע מהבעת תמיכה בישראל, אך ביקש לנתק את הבר מפוליטיקה. "אף אחד מאיתנו לא תומך במה שישראל מבצעת בעזה, אבל חייבת להיות הבדלה בין הישראלים לממשלה שלהם", הוא הסביר. "אני לא רוצה לקבוע כי לקהל המבוגר לא אכפת מהנושא, אבל הם לא תופסים את ההיסטוריה של זה אותו הדבר כמו הצעירים. במונחים פשוטים יותר: אנחנו גיי בר, לא מוסד פוליטי. אנשים באים לכאן כדי להתרחק מדיבור על מלחמות". 

 
 
 
הצגת פוסט זה באינסטגרם
 
 
 

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎Gilad | גלעד ️‎‏ (@‏‎globalgilad‎‏)‎‏

לינדסי וקר החליטו בסופו של דבר להתעלם מתלונות המפיקים ולקיים את אירוע הקרנת האירוויזיון. ההחלטה הובילה את המפיק והאמן הא-בינארי "קארוט" לבטל אירוע הקרנה אלטרנטיבי שהיה אמור להיערך במקום ויועד להיות אירוע התרמה לטובת "קווירים למען פלסטין" וארגונים פרו-פלסטינים אחרים. בעקבותיו של קארוט הלכו אמנים ומפיקים אחרים, וכך הושבת בר ה-RVT לכל אורך שבוע האירוויזיון, שצפוי היה להיות אחד הרווחיים השנה. 

השבועות הסוערים שעברו על לינדסי וקר השאירו אותם קרחים מכאן ומכאן והובילו אותם לפרסם לאחרונה הודעה רשמית: הם פורשים ומוכרים את חלקם בפאב, מה שעתיד לשנות את אופי המקום. "לאחר 20 שנה החלטנו בלב כבד שאנחנו לא האנשים הנכונים להמשיך ולנהל את ה-RVT", נכתב בפוסט. "קיבלנו החלטה למכור את חלקנו בבעלות על המקום והורינו לסוכני הנדל"ן להתחיל לעבוד כדי לגרום לזה לקרות. אנחנו רוצים להודות לכל מי שתמך בנו, בפרט לצוות המוערך שלנו ". 

התגובות להודעה לא איחרו לבוא, ולצד תגובות תומכות רבות ישנה אפילו אחת של חבר צוות יהודי שעבר בפאב בשנים האחרונות. "היה תענוג להיות מאחורי הבר בשלוש וחצי השנים האחרונות", כתב גדניאל בטוויטר (או X). "ג'יימס וג'ון עשו את המקום הכי תומך שאי פעם היה לי העונג לעבוד בו, ופגשתי אנשים ומופעים נפלאים. יש נעליים גדולות למלא".