ג'ו פוגל, נציג מרילנד מטעם המפלגה הדמוקרטית בקונגרס, שיתף לאחרונה צילום של השחתה חוזרת באמצעות גרפיטי של צלבי קרס ברחבי בניין המגורים שלו במחוז מונטגומרי - פרבר של וושינגטון די.סי. הוונדליזם מעורר אי-שקט ומשקף אפקט עגום של תגובת השרשרת לאירועים בישראל, בעוד מומחים מזהירים מהידרדרות קונפליקטים בין קהילתיים ככל שהמלחמה במזרח התיכון תימשך. 

מדובר במקרה ההשחתה השלישי בחודשים האחרונים, והפוליטיקאי הגאה שיתף בטוויטר (או X) צילומים המציגים ארבעה צלבי קרס על דלת השירותים בלובי של הבניין. ההלם ניכר על פניו של פוגל, המייצג את המחוז ה-17 של מרילנד, בזמן שהוא מתראיין מביתו לרשת CBS. "זה מאוד מטריד ראות שנאה כזאת בבניין המגורים שלי, בקהילה שלי, במקום שאותו אני מחשיב כבית", הוא אומר, אם כי בשלב זה לא ברור האם פשע השנאה כוון נגדו ישירות. "שנאה כזו, מסרים שכאלה, וונדליזם כזה שולח מסר מאוד אפל לי ולאחרים בקהילה שלי, אבל זה לא יפחיד אותנו".

התקרית המדאיגה במחוז מונטגומרי משקפת מתח גלובלי רחב הרבה יותר, שהתעורר כתוצאה מהקונפליקט המתמשך בין צה"ל לארגון הטרור חמאס. הטבח ב-.7.10 עורר חששות בינלאומיים, ולאחריו התגובה הישראלית, שכללה הפצצות של מאות מטרות במהלכן יותר ממיליון איש בצפון הרצועה עקרו מבתיהם. השלכות המלחמה מורגשות הרבה מעבר לגבולות ישראל ורצועת עזה, עם עלייה חדה בהתקפות אנטישמיות, המדווחות במגוון קהילות ברחבי העולם. 

מומחים משמיעים קול דאגה באשר לקונפליקטים בין-קהילתיים שכאלה, שסביר מאוד כי ימשיכו להתדרדר ככל שהעימות יימשך. ארגון הליגה נגד השמצה דיווח על כמות כמעט כפולה של תקריות אנטישמיות במרילנד, מ-55 בשנת 2021 ל-109 בשנה שעברה, כאשר יותר ממחצית מהן התרחשו במחוז מונטגומרי. המידע של הארגון מהשנה הנוכחית תיעד עד כה 68 תקריות, ומציג קשר ישיר בין עלייה בכמות התקריות למלחמה במזרח התיכון. "הנחשול האנטישמי שאנחנו חווים כעת הוא אמיתי, ואנחנו חייבים לראותו כפי שהוא, ואנחנו חייבים לפעול", אמר פוגל על הסטטיסטיקה העגומה. 

בתגובה לאנטישמיות הגוברת פוגל מוביל חקיקה להקמת הוועדה לתגובה לפשעי שנאה ומניעתם, מוקדם יותר השנה. בתמיכת מושל המדינה ווס מור, החוק מורה על הקמת ועדה בה חברים יותר משני תריסר מרשויות המדינה, ארגונים ללא מטרת רווח ומנהיגי קהילות מקומיים, כדי לגבש אסטרטגיות למניעת פשעי שנאה והתייחסות אליהם, תוך הערכת חוקים קיימים ומדיניות הנוגעת להם.

במקביל, פוגל הכריז על מועמדותו בבחירות לתפקיד מטעם המחוז השישי של מרילנד בבית הנבחרים האמריקאי, בשאיפה לצעוד בנעליו של דיויד טרון, אשר כעת מועמד כעת בבחירות למושב בסנאט, אשר מתפנה על ידי הסנאטור הדמוקרטי הפורש בן קרדין.