"מאיה אהבה את אמא שלה מאוד, היא הייתה חסרה לה כל הזמן. הלוואי שהורים אחרים יחבקו את הילדים שלהם במקום לזרוק אותם - זה מה שקורה כשזורקים ילד ולא מקבלים אותו", כך אומר היום (שלישי) חברהּ הקרוב של מאיה חדד, עלי חביבי, אחרי הלוויתה. לדבריו, "זה עצוב שהיא הייתה בלי משפחה שתלווה אותה ברגע האחרון שלה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לדברי חביבי, הקהילה הגאה הערבית בישראל פגיעה במיוחד. "גם אני ניסיתי להתאבד", חשף בשיחה. "כל החברים שלי ניסו. כל מי שהיה בהלוויה מהערבים הלהט"בים הוא אחרי ניסיון התאבדות אחד או שניים לפחות. אנחנו גם ערבים, גם מוסלמים, גם להט"בים – מכל הבחינות אנחנו לא שווים".

חביבי פנה לממשלה ולכנסת בבקשה להגנה וייצוג. "נאלצנו להביא משטרה שתשמור עלינו בהלוויה", סיפר. "אני פונה לכל מי שאחראי בכנסת, בממשלה – בבקשה, תגנו עלינו. שמישהו ייצג לנו. אנחנו מבקשים הגנה, מבקשים שוויון. אנחנו מתים אחד אחרי השני, וזה עצוב מאוד".

מאיה חדד
מאיה חדד. "בחורה מדהימה" | צילום: facebook

"אני מאחל לכל המגזר שלנו שיתעורר על עצמו, ושיבין שלא משנה מה קורה – אנחנו הילדים שלכם", המשיך חביבי. "אנחנו לא פוגעים באף אחד, אנחנו לא אנשים אלימים. אנחנו קהילה שקטה, מופנמת, אוהבים את החיים ושלום. היה מאוד קשה היום להיפרד ממנה ככה".

"זה אובדן גדול, נוראי, לא נתפס. אנחנו עדיין לא מעכלים את מה שקרה", הודה חביבי. "אנחנו לא יודעים מה היה, אם זה התאבדות או רצח או מוות מסיבה אחרת. המשטרה לא מוסרת לנו פרטים. זו בחורה שהיא סמל למאבק, שכל החיים שלה נאבקה להיות מי שהיא. היא אהבה את כולם, עזרה לכולם, בחורה מדהימה. איבדתי חברה ואיבדתי עולם שלם. מי שלא הכיר את מאיה, לא יודע מה זאת חברות".