העוקבים של האייקון הישראלי הגאה קיי לונג יודעים שהיא נורא אוהבת את רשת בתי הקפה סטארבקס, והם גם יודעים כמה היא כעסה לשמוע שוועד העובדים האמריקאי של הרשת צייץ בטוויטר ציוצי תמיכה בפלסטין באותה שבת נוראה. עכשיו היא החליטה למחות בסניף יווני של הרשת בדרך יצירתית ופטריוטית במיוחד.

כזכור, ועד העובדים של הרשת, המייצג אלפי עובדים בארצות הברית, פרסם מספר שעות אחרי הטבח ציוצי תמיכה בפלסטין, מה שעורר זעם רב, גם בקרב פוליטיקאים, וקריאות לחרם על הרשת. הציוצים הוסרו אבל הנזק כבר נעשה, וחברת סטארבקס זעמה על ועד העובדים בארצות הברית ותבעה אותו על פגיעה במוניטין שלה.

קיי לונג נמצאת בימים אלה באתונה, לאחר שמספר טיסות שלה חזרה לישראל בוטלו בזו אחר זו, ואתמול (שני) היא חלפה על פני סניף סטארבקס בעיר ונזכרה בציוצי התמיכה של ועד העובדים. למרות שמדובר בכלל בועד האמריקאי, החליטה קיי לונג לעשות מעשה ולהפר את הבטחתה לא לקנות יותר במקום כדי למחות בפטריוטיות. 

"העוקבים שלי יודעים שאני תמיד שותה שם בחו"ל והחלטתי שאני לא הולכת לשתות למרות שאני אוהבת", היא מספרת על המחאה הקטנה שלה. "החלטתי שנגרום לועד העובדים להבין שאנחנו נמצאים כאן, ובעת ההזמנה אמרתי לעובד שהשם שלי הוא 'עם ישראל חי'. כשהעובדת קראה לי היא קראה ברמקול שוב ושוב 'עם ישראל חי' עד שקמתי לקחת את הקפה. כולם הסתכלו עלי בהלם. לא יודעת אם ממני או מהשם שלי, אבל הראתי להם מה זה עם ישראל חי" 

 
 
 
הצגת פוסט זה באינסטגרם
 
 
 

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎Kay Long‎‏ (@‏‎kaylong_klong‎‏)‎‏

הפוסט זכה ללא מעט תגובות ושיתופים מהקהל הישראלי, וקיי מספרת שהיו עוקבים שאמרו לה שהם יאמצו את המחאה הקטנה. "במצב שאנחנו נמצאים במדינה כרגע כל דבר קטן שמעלה חיוך או תחושה של ניצחון הוא ממש הכרחי", היא אומרת. "כשאמרו ברמקול בקול רם עם ישראל חי הרגשתי סוג של ניצחון קטן. אנשים אמרו לי שזה רעיון מדהים, שהם גם יעשו את זה". 

קיי לונג ניצלה את הבמה ופרסמה סרטון הסברה הפונה לקהל קווירי בעולם, שנצפה עשרות אלפי פעמים באינסטגרם. "קיבלתי על הסרטון הזה הרבה ריקושטים מהעולם, אפילו הסירו אותו מטיקטוק", היא מספרת. "נתקלתי גם בקווירים למען פלסטין והיו לי איתם ויכוחים. ניסיתי להסביר להם את התמונה כולה, אבל אני חושבת שמי שלא נמצא בסיטואציה הזאת בישראל פשוט לא מבין. אלה אנשים התומכים בזכויות אדם, הם פשוט לא מבינים שצריך להציל את הפלסטינים מהחמאס, שגורם למצב ההזוי הזה". 

לפני שפרצה המלחמה הייתה קיי לונג בחופשה רומנטית באיטליה. היא הייתה אמורה לשוב לישראל ביום ראשון שלאחר השבת השחורה, אך הטיסה בוטלה והיא עברה למילאנו בתקווה למצוא טיסה חזרה הביתה. היא רכשה כרטיס לתל אביב ממילאנו עם עצירה באתונה, אך עד שהגיעה ליוון הטיסה הזו בוטלה גם היא. "החלטנו להישאר באתונה כמה ימים עד שהמצב ירגע טיפה, ואז קנינו שוב כרטיסים וגם הטיסה הזאת בוטלה", היא משחזרת. "גם הייתה עדיפות לחיילי מילואים, אז החלטנו להישאר כאן בינתיים. אני מקווה מאוד לחזור לישראל בקרוב". 

את מרגישה חשש להסתובב ברחוב?
"כמו כל ישראלי אני מנסה כמה שפחות להבליט את היותי ישראלית. אני גם לא ישראלית בנראות שלי אז אני מרגישה בטוחה להסתובב. לא חוויתי חוויה אנטישמית, חוץ מבחנות אחת ששאלו אותי מאיפה אני, ואחרי שאמרתי שאני מישראל עיקמו את הפרצוף. כשישבתי עם חברתי מאתונה כולם הביעו המון אמפתיה ותסכול מהמצב. אני מרגישה שאנשים פה מאוד מזועזעים ממה שקרה, לא חושבת ששמעתי אי פעם אנשים לא ישראלים ממש מזדעזעים על מה שקרה במדינה, ועכשיו זה קורה".