חברת הפרלמנט הגרמנית מטעם מפלגת "הירוקים", טסה גנסרר, הגיעה ביום שלישי האחרון לדיון של ועדת המשפחה ועוררה סערה, משום שהופיעה לישיבה כשהיא לבושה בחולצה שקופה. הבחירה האופנתית של הפוליטיקאית הטרנסג'נדרית מעורר מחלוקת, כשחלק טוענים כי מדובר בהצהרה נועזת, ואילו אחרים טוענים כי מדובר בחוסר טעם וכבוד. 

גנסרר בת ה-46, פעילה בולטת לזכויות הקהילה הטרנסג'נדרית, והיא עסקה בנושא גם במהלך הדיון בוועדה, עסק בנושא הזכות להגדרה עצמית בהליך התאמה מגדרית. עם זאת, איש לא עוסק כעת בתוכן של הדיון, וכולם מתעסקים כעת בחולצה של חברת הפרלמנט, שחשפה כי תחתיה היא לובשת חזייה בלבד.

Copy of טסה גנסרר (צילום: Till Rimmele, GettyImages)
טסה גנסרר | צילום: Till Rimmele, GettyImages

כעת הגולשים ברשתות החברתיות רבים בינן לבין עצמם על הבחירות האופנתיות של חברת הפרלמנט. "פעם היינו אומרים לבנות שלנו לא לצאת ככה מהבית כי אז כולם היו חושבים שהן שרמו*ות", כתב אחד הגרמנים הזועמים בטוויטר (או X). "היום גברים חושבים שזה לבוש מתאים לוועדת המשפחה של הבונדסטאג". גולש אחר האשים את הפוליטיקאית בלעג לפמיניזם: "היא לועגת לפמיניסטיות. אף אישה לא הייתה יושבת ככה בפרלמנט". 

פה ושם גולשים חילקו מחמאות, הצביעו על יופיה של חברת הפרלמנט וכתבו כי היא מהווה "מודל לחיקוי לכל הקשת הטרנסית", אך הן היו מעטות מדי, ורוב התגובות האשימו את גנסרר כי בלבושה היא השפילה את מוסד הבונדסטאג כולו: "אין יותר כבוד למשרה".

גנסרר יצאה מהארון בשנת 2018 בזמן שכיהנה כחברת פרלמנט מדינת בוואריה, אז גם הפכה לאישה הטרנסג'נדרית הראשונה מחוץ לארון אשר מכהנת בתפקיד פוליטי בפרלמנט הגרמני. מאז אוקטובר 2021 היא מכהנת כחברה בבונדסטאג, בית הנבחרים הפדרלי של גרמניה.