בלוגר רוסי שמייצר תכנים פורנוגרפים להומואים נעצר על ידי שוטרי משרד הפנים במהלך חופשה, אשר כפו עליו לשמש בתור פיתיון ללכידה, צילום ומעצר של גברים הומואים אחרים. לאחר ששוחרר הוא נעצר פעם נוספת ונכלא, ועל פי עורכת דינו, מאז נעצר לראשונה נמנעת ממנו גישה לתרופות רטרו-ויראלית נגד HIV, מה שמעמיד את חייו בסכנה. 

כוכב הרשת הוא מטווי וולודין, שמוכר יותר בזכות סרטוני סקס נועזים שהוא מפרסם תחת שם הבמה USSRboy. הוא עזב את ביתו שבמוסקבה ב-23 במאי לחופשה בדגסטן, רפובליקה בדרום רוסיה, לאחר שהוזמן על ידי חברים שהכיר ברשת להתארח בדירה שהושכרה עבורו למטרת צילום תכנים חדשים, כך על פי דיווחים של ParniPLus, ארגון הסיוע SK SOS ו-MediaZona. 

וולודין אמנם האמין כי הוא מגיע לבקר חברים, אך כשהגיע למקום הוא נתקל בשוטרים של משרד הפנים, אשר תכננו מראש להפיל אותו בפח. על פי דיווח של גולש אנונימי בטוויטר שטוען כי הוא מעורה בפרטים, סוכנים של משרד הפנים תפסו את כוכב הרשת ב"מסיבת מין" והוא נעצר על החזקת סמים. הגולש אף טען כי וולודין ניסה לכאורה לשחד את השוטרים בעזרת סמים וכסף בתמורה לשחרורו. לדבריו של הגולש, כוכב הרשת הואשם בסחר בסמים ונשלח למאסר של 10 ימים. 

עורכת דינו של וולודין, פטימה נורדינובה, הציגה גרסה אחרת לתקרית וסיפרה כי שוטרי משרד הפנים תקפו את הבלוגר לאחר שהגיע למקום ואילצו אותו לשמש כפיתיון על מנת ללכוד גברים הומואים אחרים. לדבריה, השוטרים כפו על וולודין להזמין אל הדירה גברים למטרת סקס ולצלם את המפגש, ולפחות חמישה גברים נפלו קורבן בפח ונעצרו. 

לדבריי עורכת הדין, וולודין נעצר למשך עשרה ימים אך לאחר ששוחרר המתינו לו מחוץ למתקן הכליאה גברים בלבוש אזרחי, ככל הנראה שוטרים סמויים של המרכז למלחמה בקיצוניות, שעצרו אותו פעם נוספת והעבירו אותו למתקן כליאה אחר. רגע זה צולם על ידי עורכת דינו של וולודין והופץ בטלגרם בשפה הרוסית, וניתן לראות בו בבירור את אחד השוטרים מעיף את הטלפון מידה של נורדינובה. 

פעיל הלהט"ב הרוסי ולדימיר צ'וגרוב אישר כי וולודין אכן פותה לדירה ונחטף לאחר שיצא ממנה, והדגיש כי מיקומו הנוכחי לא ידוע וכי איש אינו מורשה להיפגש איתו - לא עורכת דינו ולא רופאים. עוד הוסיף צ'וגרוב כי הבלוגר חי עם HIV וזקוק לתרופות אותן הוא נוטל מדי יום, אך כעת נמנעת ממנו גישה אליהן וחייו עומדים בסכנה. 

"אני קורא למשרד הפנים לשלוח את מטווי למרכז למניעת איידס בהקדם האפשרי. ללא קשר לעבירות, לכל אזרח ברוסיה את הזכות לשמור על בריאותו", אמר צ'וגרוב ל-ParniPlus. "בלי גישה לטיפול, אנשים עם HIV נמצאין בסיכון ולהעמיד אותם בסכנה שכזאת אינה מוצדקת". עוד הוסיף צ'ורגוב כי וולודין עצמו ייעץ לאנשים רבים החיים עם HIV ועזר להם לקבל טיפול הולם ולשמור על בריאותם. בנוסף, מאז היעלמותו של וולודין בלוגרים וכוכבי רשת גאים אחרים שהכיר והיו שמורים ברשימת אנשי הקשר שלו החלו לקבל הודעות מאיימות.