כוכבת העונה ה15 של "המרוץ לדראג של רופול", מלכת הדראג אמת'יסט, יצאה מהארון כאישה טרנסג'נדרית בפוסט מרגש ששיתפה בעמוד האינסטגרם שלה ביום שבת. בפוסט היא פרסמה מכתב שכתבה בכתב יד, על המסע הארוך שלה עם זהותה המגדרית ועל כך שהתקשתה לעמוד במשמעות הפיננסית שמלווה עם תהליך ההתאמה המגדרית.

"היי חברים – קודם כל אני רוצה להודות לכם מיליון פעמים על כל התמיכה סביב המוזיקה החדשה שלי שיוצאת בעוד כמה שבועות! לדעת שכל כך הרבה מצפים לה גורם לי להיות מאושרת. אבל זאת לא הסיבה שבגללה אני מפרסמת את המכתב המתוק הזה! רציתי לקחת כמה דקות מזמנכם ולהיפתח בנוגע לכמה דברים שקורים בחיי האישיים", היא כתבה.

הצגת פוסט זה באינסטגרם

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎Amethyst‎‏ (@‏‎thatssoamethyst‎‏)‎‏

"האמת היא, שאני נאבקת קשות בדיספוריה המגדרית שלי יותר מאי פעם בחודשים האחרונים. זה משהו שתמיד החבאתי מאחורי הראש שלי, ולאורך השנים זה התגנב לחזית לאט לאט. בשנה שעברה דברים ממש החלו להכות בי, והמלחמה המנטלית הזאת הדרדרה פי שניים מאז. נתתי לזה להגיע למצב שזה אכל אותי והשפיע על הכל בחיי: המחשבות שלי, מערכות היחסים שלי, הביטחון העצמי שלי, ובערך העצמי שלי יותר מהכל. ידעתי במה צריך לטפל, אבל אמרתי לעצמי שאגיע לזה כשאהיה מוכנה".

היא המשיכה להסביר את הקשיים שהיא חווה בפן המגדרי: "עם התהליך מגיעים גם הליכים יקרים שהביטוח שלי או מכסה חלקית או לא מכסה כלל. בתור מישהי שהייתה עצמאית מאז הילדות, לבקש עזרה זה לא דבר קל עבורי. אך לצערי מצבי הפיננסי הנוכחי לא מתיר לי אף ברירה אחרת. לכן אני הולכת לגייס כספים עבור הניתוח לנישוי הפנים שלי, אם מישהו ירצה להפוך את זה ליותר אפשרי כלכלית עבורי".

אמת'יסט  (צילום: instagram, instagram @thatssoamethyst)
צילום: instagram, instagram @thatssoamethyst

אמת'יסט סיכמה: "נכון לרגע זה, קוראים לי איימי מחוץ לדראג, שעל זה אני מודה למלייז'ה", היא כתבה בהתייחס למלייז'ה בייבידול פוקס, אחת מהמלכות שהתחרו לצדה בעונה ה15 של הריאליטי המצליח, וקראה לה בכינוי החיבה "איימי". "אני יודעת שזה דומה לשם הדראג שלי, אבל הנה הסיפור האמיתי: היא הראשונה שקראה לי כך, ובפעם הראשונה שהיא קראה לי כך, נדלקה לי 'נורה מעל הראש'".

"אני מרגישה המון לחץ לבחור את השם המושלם, ועד אז, זה השם מבחינתי. אני מעריכה את כולכם והתמיכה שלכם שווה לי את כל העולם. אם למדתי משהו אחד לאורך השנה והשנתיים האחרונות, זה שאני צריכה להזכיר לעצמי שאני בת מזל שיש לי כל כך הרבה אנשים אוהבים. תודה לכם".

התגובות הציפו אותה בתמיכה אדירה מיוצאות "המרוץ לדראג של רופול" וממעריצים. סשה קולבי, זוכת העונה בה אמת'יסט השתתפה, כתבה "אוהבת אותך". מלייז'ה בייבידול פוקס הגיבה "איימי אנחנו אוהבות אותך!" באותיות גדולות באנגלית. אמנית הדראג הבינלאומית ויוצאת הריאליטי אז'ה הביעה תמיכה לצד עוד עשרות יוצאות הריאליטי המצליח.

איימי הקימה עמוד GoFundMe לתרומות תחת הכינוי Amy's Transition Fund (קרן התהליך להתאמה מגדרית של איימי), כדי לגייס תרומות לתהליך ההתאמה שלה. כשהיעד הוא 10,000 דולר, איימי כבר גייסה למעלה מ1,500 דולר בתוך שעתיים, ו3,200 דולר מאז שהעמוד עלה.