השוטר בו למאר-קונדון הסגיר את עצמו ביום שישי למשטרת סידני, שם הוא הואשם על ידי החוקרים בשני סעיפיי רצח של איש הטלוויזיה ג'סי ביירד ובן זוגו, לוק דייוויד, לאחר שהשניים היו מוגדרים נעדרים מאז ה-19 בפברואר. 

על פי הדיווח ב-Deadline, ביירד (26), שהיה כתב שטיח אדום ותוכניות בוקר בערוץ 10 באוסטרליה, נעדר יחד עם בן זוגו, דייל במקצועו, מאז יום שני בשבוע שעבר. הרשויות טוענות כעת כי למאר-קונדון (29) רצח את בני הזוג בביתו של ביירד, ולאחר מכן שכר טנדר לבן כדי להיפטר מהגופות. על פי העדויות, באותו הבוקר שמעו השכנים ויכוח קולני בוקע מהדירה. 

הצגת פוסט זה באינסטגרם

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎JESSE BAIRD‎‏ (@‏‎jessebairddd‎‏)‎‏

יומיים לאחר שהוכרזו נעדרים נמצאו חפצים של בני הזוג מגואלים בדם בפח אשפה, והטנדר שהושכר נמצא באזור ניוקאסל באוסטרליה. בזירת הרצח מצאו החוקרים קליע ומחסנית התואמים את אקדח השירות של השוטר למאר-קונדון, יחד עם כמות משמעותית של דם. על פי דיווחים שונים בתקשורת האוסטרלית, למאר-קונדון היה בלוגר סלבס לפני שהפך לשוטר, ובעבר ניהל קשר זוגי עם ביירד. הוא אף ניסה להסוות את הרצח על ידי שליחת מסרונים מהטלפון האישי של ביירד לאחר הרצח. 

"אנחנו מאמינים שיש מספיק ראיות כדי להמשיך עם האישומים", אמר החוקר דניאל דוהרטי. "חשוב מאוד שכן נאתר את הגופות, לא רק כדי לברר את סיבת המוות אלא גם כדי שנוכל לתת תשובות למשפחה, שעדיין אבלה על האובדן". 

מגישת הטלוויזיה האוסטרלית שרה האריס הקדישה זמן במהלך השידור החי היום (ראשון) כדי לכבד את זכרו של הקולגה, תוך כדי שהיא נאבקת שלא לפרוץ בבכי. "זה היה שבוע מאוד קשה עבור רבים מאיתנו בכל הרשת", היא אמרה. "זה בכלל קשה לדבר על ג'סי בלשון עבר כי הוא, ואני מדברת בשם כל מי שבאולפן וברשת 10". 

האריס המשיכה וסיפרה שביירד היה "הרבה יותר מאשר קולגה" והוסיפה שעבורה הוא היה "חבר" ו"אח קטן". "הוא היה אחד מהילדים האלה שמאירים לא רק את המסך אלא גם את החדר", היא המשיכה. "הוא היה כוכב מוחלט בגיל 26, עם חיוך ענק, כישרון גדול ולב גדול עוד יותר. 2024 הייתה אמורה להיות השנה שלו".

מנחת הטלוויזיה אף סיפרה כי ביירד דיבר רבות על בן זוגו והגדיר אותו בתור "האחד". "הוא היה מאוהב", היא אמרה ושלחה תנחומים למשפחות, עליהן ביירד "דיבר לעיתים קרובות עם המון אהבה". "כולנו כל כך, כל מצטערים".