חומר כימי וזיקוקים שנורו אל הקהל במהלך אחת ההופעות במצעד הגאווה של בולטימור שבמדינת מרילנד, ארצות הברית, עוררו פאניקה והובילו לפציעתם של מספר משתתפים. המשתתפים שנכחו במסיבת הגאווה של בולטימור בשבת האחרונה דיווחו כי החומר הכימי, כנראה גז מדמיע או ספריי לשיער, שוחרר לאוויר במהלך הופעה של הראפר סאסי סנטנה ובסמוך לבמה המרכזית. במקביל לחומר הכימי הוצתו במקום מספר זיקוקים, והשילוב עורר בהלה רבה בקרב הקהל שהחל להימלט. 

צילומים מהאירוע שהופצו ברשתות החברתיות מציגים את הקהל צועק ובורח אל כיוון היציאות, ובהמשך נמסר מכוחות משטרה כי לאחר סגירת האירוע הצוותים הרפואיים "טיפלו במספר פציעות שנגרמו בעקבות היציאה ההמונית". המשטרה לא סיפקה פרטים נוספים על היקף או חומרת הפציעות, אך דובר המשטרה אישר כי "אין מידע אשר תומך כי מדובר בתקיפה ממוקדת". 

מרכז הגאווה של מרילנד, שהפיק את מצעד הגאווה, מסר כי להבנתם החומר הכימי שוחרר על ידי "קבוצה של צעירים". "פתאום אנשים צרחו וברחו", סיפרה עדה שנכחה באירוע ל"בולטימור באנר". "זה היה כמו פצצה שהתפוצצה. האוויר היה כל כך סמיך. אנשים הקיאו, אנשים שפכו מים אחד על השני בעיניים. היה ילד קטן בעגלה ששפכו לו מים על העיניים".

עוד הוסיפה העדה כי מתוך מסוק משטרתי שריחף מעל הקהל קראו כוחות הביטחון מסרים בניסיון להרגיע את הקהל המבוהל. "אני לא בטוחה שעדיין עיכלתי את זה לגמרי. זה היה דבר כל כך פתאומי וקיצוני. כשהתעוררתי הבוקר נחתה עלי ההבנה של העוצמה של מה היה יכול לקרות".