האגודה למען הלהט״ב בישראל פנתה היום (חמישי) לארגוני הקהילה הגאה בכל רחבי העולם בקריאה לגנות באופן חד משמעי את הפשעים שביצע ארגון הטרור הרצחני חמאס. "כחברי וחברות הקהילה הגאה בישראל השייכים לקהילת הלהט"ב העולמית, אנו קוראים לכם לגנות את הפשעים נגד האנושות שביצע החמאס ולנקוט עמדה ברורה נגד הזוועות המכוונות לישראלים חפים מפשע, בדיוק כפי שאתם מגנים כל מעשה אלימות אחר שננקט על ידי ארגוני טרור, מדינות ויחידים". 

במכתב הדגישו ראשי האגודה את דאגתם מכך שרבים הפעילים המתיימרים לקדם זכויות אדם ולהט"ב, תוך כדי הצדקה או הבעת תמיכה במעשים הנוראיים של ארגון טרור אכזרי, אנטישמי והומופובי, שמטרתו העיקרית היא לפגוע באנשים חפים מפשע. "אנו מצפים מכל מי שמתיימר לקדם זכויות אדם וזכויות להט"ב לגנות את המעשים הללו ולהרחיק את עצמו מטרור חמאס באופן חד משמעי. תמיכה בטרור חמאס מנוגדת לחלוטין לערכי הליבה של קהילת הלהט"ב", ציינו בארגון. 

באגודה שלחו לארגוני הקהילה הגאה ברחבי העולם מסר ברור, המדגיש את האבסורד הטמון בתמיכה בארגון הטרור. "לגיטימציה או 'הבנה' של המעשים שביצע חמאס מערערת ופוגעת בכל ערכי כבוד האדם, האוטונומיה והבחירה העצמית העומדים בלב התנועה הגאה בכל מקום בעולם", נכתב. "התגובות של חלק מהפעילים והקבוצות של קהילת הלהט"ב ברחבי העולם מדאיגות ועומדות בניגוד ברור לאקטיביזם הקווירי ולתיאוריה כאחד".

"לא ניתן להתעלם מכך שלהיות להט"ב ברצועת עזה, כמו גם בגדה המערבית, מהווה סיכון חיים מיידי", המשיכו באגודה. "כפי שדווח ב-2016, חמאס הרג את אחד ממפקדיו עקב האשמה בהומוסקסואליות. להט"ב ברצועת עזה ובגדה המערבית נתונים לאפליה חמורה ופעילות ארגוני להט"ב אסורה על פי חוק באזורים אלו. חמאס מחזיק בעמדה עצמאית לגבי להט"ב ללא קשר לישראל, והוא מעמיד פלסטינים להט"ב בסיכון חיים מיידי".

ראשי האגודה למען הלהט"ב הביעו בכתבה דאגה לסבל וחשש מפני הידרדרות המצב ההומניטרי ברצועת עזה, אך הדגישו כי האחריות על כך מוטלת על ארגון הטרור. "כולנו חייבים לקדם סובלנות, הכלה, צדק וכבוד, ולנקוט בכל הצעדים הדרושים להפחתת האלימות. עם זאת, תחת משטר חמאס, לא פלסטינים ולא ישראלים בטוחים, במיוחד חברי וחברות קהילת הלהט"ב משתי הקבוצות". 

את המכתב חתמו ראשי האגודה למען הלהט"ב בתזכורת כואבת למצב. "בזמן שאנחנו כותבים את המכתב הזה ישראל נמצאת במצב מלחמה בעקבות מתקפת טרור רצחנית נרחבת מצד ארגון הטרור חמאס", נכתב. "במהלך חג יהודי ב-7 באוקטובר חדרו מחבלים של חמאס לישראל במספר מקומות בכוונה לשחוט ולחטוף אזרחים. הם רצחו לפחות 1,400 ישראלים, מספרש צפוי לעלות ככל שהגופות מזוהות. בין הנפטרים והפצועים ישנם אנשים רבים המזהים את עצמם כחלק מקהילת הלהט"ב העולמית והמקומית. בנוסף, חמאס חטף למעלה מ-220 ישראלים - תינוקות וילדים, צעירות וגברים, אנשים עם מוגבלות ואזרחים ותיקים. אושר כי נשים ונערות נאנסו, ובני ערובה עונו והושפלו. זאת מציאות בלתי נסבלת, מקרה מובהק של פשעים נגד האנושות בכל קנה מידה משפטי ומוסרי".