"בסוף האהבה היא מה שמנצחת", ביקשו נויה סלע חתוכה ואופיר הלוי, בנות זוג מרמת גן שנישאו אמש (רביעי) בבסיס צבאי, למסור לכל האנשים שנכחו בחתונה, בה אף הופיעו בהתנדבות עברי לידר ולהקת אתניקס. 

נויה (29), מטפלת ברפואה משלימה, וזוגתה אופיר (31), פיזיותרפיסטית בבית החולים תל השומר, התארסו במאי האחרון והחלו לתכנן את האירוע, עד שפרצה המלחמה. נויה גויסה למילואים ולא שבה הביתה מאז, והשתיים הבינו שבקרוב לא תהיה להן אפשרות להרים את האירוע הצנוע עליו חלמו. 

כמו רבים אחרים, גם הן החליטו בסופו לא להמתין לסוף המלחמה ולהתחתן בבסיס, באירוע שהתאפשר בזכות התגייסות של עשרות מתנדבים והאגודה למען הלהט"ב. "לשמחתינו גם היה ערב שקט אתמול איפה שהיינו", מספרת נויה בשיחה עם mako על החתונה הצה"לית הגאה. "אנחנו עדיין מעכלות את האירוע המדהים הזה, ולשמחתי גם קיבלתי פס של יום כדי שאוכל להיות עם זוגתי בבית". 

נויה סלע חתוכה ואופיר הלוי (צילום: באדיבות המצולמות)
נויה סלע חתוכה ואופיר הלוי | צילום: באדיבות המצולמות

נויה ואופיר הכירו לפני שנה ו-8 חודשים בטינדר, ולדבריה של נויה "החיבור הרגשי התרחש במהירות האור".  "גרנו 100 מטר אחת מהשנייה באותו רחוב ואחרי התכתבות של כמה ימים אספתי אותה רגלית לדייט", היא נזכרת. "אחרי שלושה דייטים כבר העברנו מברשות, אחרי ארבעה חודשים עברנו לגור ביחד ואחרי שנה התארסנו". 

כשהיא נשאלת מי הציעה נישואין למי, נויה מספרת שהן סיכמו שכל אחת תציע נישואין לשנייה בזמנה. "אני הצעתי ראשונה בסוף מסלול של נחל בצפון שאנחנו אוהבות וזה היה מאוד מרגש", היא נזכרת. "אופיר הציעה לי חודש וחצי אחר כך בפארק הגבעה ביפו, המקום האהוב עלינו בשקיעה". 

נויה סלע חתוכה ואופיר הלוי (צילום: באדיבות המצולמות)
נויה סלע חתוכה ואופיר הלוי | צילום: באדיבות המצולמות

השתיים חלמו על חתונה באביב, עד היום שבו מדינה שלמה קמה לסרט אימה. "היינו בבית ולא הבנו מה קורה כמו רוב האנשים", נזכרת נויה באותו יום נורא. "לא התחברנו לחדשות ואחרי האזעקה הראשונה אפילו הצעתי שנלך לים, אבל אז הייתה אזעקה נוספת והבנו שאנחנו באירוע אחר לגמרי. באותה שבת איבדתי חברה במסיבה, ויש חבר אחר שניצל ממנה. זה קשה להתבונן ברגעים האלה בהם יש קצוות של חושך ואור. אין מילים שיכולות לתאר את הזוועות שראינו, זאת הייתה תמציתו של הרוע, לכן גם הבנו שאנחנו רוצות להתחתן בבסיס, דווקא בימים כאלה, כי אנחנו חייבים להפיץ אור, אהבה ותקווה". 

בנות הזוג מספרות על אירוע מרגש, בו הורגשו במיוחד ערכי הנתינה והאחדות. "לפני המלחמה חשבנו על אירוע סולידי, אבל מה שבאמת היה חשוב לנו זה שיהיה טקס התחייבות משמעותי ולראות את כל החברים והמשפחה שלנו רוקדים ומשתחררים", מספרת נויה. "אבל החתונה הזאת הייתה הרבה מעבר לכך, הרגשנו קירוב לבבות". 

נויה סלע חתוכה ואופיר הלוי (צילום: באדיבות המצולמות)
נויה סלע חתוכה ואופיר הלוי | צילום: באדיבות המצולמות

את בנות הזוג חיתנה קצינת הגדוד, כשאת שתי הכלות מקיפים בני משפחה וחיילי מילואים רבים. "כשאת מתחתנת בתוך גדוד צבאי את יודעת שכל קצוות עם ישראל נמצאים באירוע", מספרת נויה. "השתתפו בחתונה גם לא מעט מפקדים, חלקם חושבי כיפה, כולם שמחו והיו נוכחים. אחרי השבר הגדול רואים כמה אהבה באמת יש כאן. רקדתי עם אנשים שלא חשבתי מעולם שארקוד איתם בחתונה שלי. זה היה מדהים, מקרב ומאחד. כשמתמקדים באהבה ומפיצים אהבה - בסוף זה חוזר אליך". 

"נויה ואופיר היקרות, הייתה לנו הזכות והכבוד להיות חלק מחגיגת האהבה שלכן", כתבו באגודה למען הלהט"ב בפייסבוק על האירוע. "יה נראה שזה בלתי אפשרי, ואז נזכרנו שבאהבה כמו שלנו אין דבר כזה בלתי אפשרי - גם בסיס צבאי יכול להפוך לאולם אירועים ובזכותן, זכינו לאהוב. מאחלות לכן חיים ארוכים מלאי אהבה".