עמוד הרשתות החברתיות הימני-קיצוני Libs Of TikTok, אותו מפעילה אושיית הרשת החרדית אמריקאית חיה רייצ'יק, כבר ידוע בתור עמוד שנאה אנטי-להט"בי שמפיץ מידע מפוקפק ומוטה על הקהילה הגאה ומעודד אלימות נגד חבריה. העמוד זוכה לתשומת לב באופן תדיר ועקבי, לרוב בהקשר שלילי, וכעת הוא זוכה פעם נוספת לביקורת לאחר שפרסם דגל גאווה "חדש". 

לא מדובר בפרסום חדש, אלא בפוסט שפורסם בתחילת מאי, שבו נכתב "אני מתנתקת ליומיים וככל הנראה יש דגל גאווה חדש ומכיל יותר". מתחת לטקסט הוצבה התמונה "הדגל החדש", שמרוב פרטים קשה לזהות את דגל הגאווה המקורי בתוכו. לאחר מכן גם חשבון הטוויטר הפופולרי End Wokenss, ששם לעצמו למטרה להילחם וללעוג לאידיאולוגיית ה"ווק", פרסם את התמונה לצד הכיתוב "מציגים את דגל הגאווה החדש והמשופר. לא, זו לא סאטירה". 

דגל הגאווה המבולגן זכה ללעג משני צידי המפה הפוליטית, אך מה ששני עמודי השנאה לא הזכירו או ידעו היא שאמנם לא מדובר בסאטירה, אך גם לא מדובר בדגל גאווה אמיתי או רשמי בשום צורה. למרות זאת, מאז פרסמו שני העמודים את הדגל הצבעוני עוד ועוד חשבונות אנטי-ליברליים ואנטי-פרוגרסיביים שיתפו את היצירה, מה שגרם לביטויים כמו "דגל גאווה חדש" או "דגל גאווה מטריה" להפוך לפופולריים ולזכות ללעג רב.

למעשה, הדגל נצפה לראשונה ברשת בדצמבר 2022, לאחר שמעצבת גרפית א-בינארית העונה לשם Translphis פרסמה אותו בויקימדיה לשימוש חופשי של גולשים. הדגל לא נמצא בשימוש נרחב וכנראה גם לא הודפס מעולם, ובסופו של דבר מדובר ביצירה גרפית שעלתה לרשת ונשכחה מאז. ויקימדיה עצמה מתארת את הדגל בתור יצירה "הצעה פיקטיבית לשימוש מקומי לא רשמי".  "הדגל לא אומץ באופן רשמי, ולמרות שהוא עשוי להיראות כאילו הוא דגל רשמי של ישות גיאוגרפית או אחרת, ויש לו אלמנטים חזותיים אשר דומים לסמלים או דגלים רשמיים של אותה ישות, אין בכף הכרה רשמית", נכתב. 

מעצבת הדגל צירפה לעיצוב הסבר, וציינה כי הדגל המעוצב כולל את כל צבעי הקשת המקוריים, כולל פס בצבע תכלת ופס בצבע ורוד. בנוסף, בדגל מופיעים גם הצבעים לבן, ורוד ותכלת המייצגים את הקהילה הטרנסית, ופסים חום ושחור המייצגים אנשים קווירים לא לבנים. העיגול הסגול בעיצוב אשר עטוף בפסים צהובים נועד לייצג את קהילת האינטרסקס, והמטריה שמאחוריה מייצגת עובדי מין. שאר הצבעים המופיעים בדגל ועל המטריה מייצגים את שאר צבעי הקהילה הגאה שאבדו לאורך ההיסטוריה, כמו אנשים בעלי מוגבלות ואנשים א-בינאריים. 

זאת ממש לא הפעם הראשונה ש-Libs Of TikTok נתפס מפיץ ידיעות שקריות. רק במרץ האחרון אמר המושל הרפובליקני של פלורידה, רון דה-סנטיס, כי החשבון משקר בכל הנוגע לחוקים בפלורידה רק כדי "ליצור קליקים ומעורבות". המושל הרפובליקני, שהוא עצמו לא תומך נלהב בזכויות להט"ב, הוסיף אז כי "האמת לא צריכה להיות קורבן".