מאז תחילת המלחמה נחשפו המון עוולות לצד תפישות מעוותות ושגויות, גם בתוך הקהילה הגאה, שכמובן בתוך עמה חיה. עם היוודע ממדי האסון ומתוך חשש מהתגובה הישראלית לטבח, צבאות השמאל הנאור בעולם, שלא מפספסים אף הזדמנות לנסות "לתקן" אותו, עשו פליק-פלאק לאחור היישר אל תוך ביבי השופכין של האנטישמיות המבעבעת. לפתע, התחלנו לחזות במופעי בורות ושטחיות מרהיבים מפי אנשים עם לא מעט עוקבים (לעיתים מיליונים), שעד טבח ה-7.10 היינו יכולים להחשיב כבני ובנות ברית למאבק. 

מה לשון הפנייה של חמאס?

זה מוזר להבחין בדיסוננס כשקהל מגוון ורחב בעולם המערבי, שמקדם אינקלוסיביות ואת החופש לבחור להיות א-בינארי, נופל למלכודת הנאורות הבינארית של שחור-לבן, טוב ורע. ההשטחה של המציאות המורכבת שלנו, בצירוף בורות עצומה על עובדות הסכסוך (האמיתיות, לא המומצאות) וטונות של פייק ניוז, אנטישמיות וצורך בלתי נשלט של דור שלם לאותת מוסרית, כולם יחד מולידים מרק עכור ולא טעים שהוא הכלאה הזויה של פרוגרסיביות להט"בית אנטי-ישראלית. מילולית, מדובר באנשים שנלחמים על זכותה של תרבות דכאנית ורצחנית ליהודים ולהט"ב להתקיים עצמאית ולדכא (ולרצוח) עוד יהודים ולהט"ב. 

סיפורם שובר הלב של סרן במילואים שגיא גולן ז"ל ובן זוגו עומר אוחנה אולי מוכיח שיש בישראל פינקוושינג, אבל יחד עם זאת אי אפשר להתעלם מהעובדה שרק בשנה האחרונה גילינו שבגדה ערפו את ראשו של בחור הומו ורצחו מישהו שנחשד כהומו ומשת"פ של ישראל. על עזה בכלל אין על מה לדבר, שם זוגות להט"ב בטוח לא יכולים להירשם בעירייה עם הילדים שהם הביאו לעולם בפונדקאות, ולנו אין אפשרות להזמין חבילות נופש גאות למצעד בעזה, הכוללות גם צמיד למסיבות FOREVER GAZA עם דרינק ראשון חינם. אין, וגם לא יהיה. 

מהנהר ועד לים - פלסטין תהיה חינם

צבא הנאורות של השמאל הדמוקרטי בארה"ב והאנטישמי באנגליה לא מצליח לתפוס את המורכבות של הסכסוך גם כשהאמת נמצאת ממש מול עיניו, אפילו בדמות הומואים פלסטינים שבורחים לתל אביב כדי למצוא מקלט. במבט ראשון בתהלוכות הפרו-פלסטיניות האלימות לפרקים, מתעורר ספק אם ההמונים בארצות הברית, אנגליה, ספרד, צרפת, גרמניה ועוד, שצווחים בקול גדול ובעיניים יוקדות משנאה "מהנהר ועד הים, פלסטין תהיה חופשייה", בכלל מודעים לכך שזו קריאה שמקדמת רצח עם. ספק אם הם בכלל מבינים שגם אם אותה פלסטין אכן תשוחרר, הם היו נרצחים בעצמם. 

כך לדוגמה, מיקה טוסקה, פרופסורית טרנסית שמאלנית מהמכון לאמנויות בשיקגו, פרסמה סטורי בו היא מכנה ישראלים חזירים ומאשימה את ישראל בפרסום תעמולה, תוך שהיא מכנה אותנו "הפרשות חסרות תקנה" ומקנחת באיחול שכולנו נרקב בגיהנום. מאז הפרסום היא התנצלה וחזרה בה, אבל אתם יודעים לאן היא יכולה לדחוף את ההתנצלות האנטישמית שלה. כאן תוכלו למצוא את עמוד האינסטגרם שלה ולדווח עליו. 

זו אנטישמיות מופנמת או שאתם ממש שמחים לראות אותנו?

בקרב הפרוגרס קיימים יחידי סגולה הזויים במיוחד: יהודים ששונאים את עצמם עד כדי שנאה אנטי-ישראלית יוקדת. הם משמשים גם כנשק נגדנו בהסברה, כי הם הרי יהודים, ואם הם אומרים אז בכלל. אחד מאותם יהודים להט"ב נאורים הוא מאט בעל הציפורניים, מנחה פודקאסט קווירי ויוצר דיגיטל גאה עם מיליוני עוקבים במגוון הפלטפורמות.

לרוב מאט מפרסם תוכן פרוגרסיבי פוליטי על להט"ב, אך לאחרונה הוא לא מפספס הזדמנות לדבר על ההומואים המאושרים בעזה ועל החיים הנפלאים שהם מנהלים שם. בפוסט מלא באי-דיוקים שפרסם בחשבון האינסטגרם שלו הוא כתב שהוא "יהודי גאה אך איננו יכול לתמוך בישראל". באינפוגרפיקה זולה הוא פרש את משנתו על "החמושים מהחמאס אשר שולטים, אך לא מייצגים את הפלסטינים", ואיך הטבח שביצעו אינו מצדיק את פשעי המלחמה שישראל מעוללת, כך לתפישתו המעוותת. כנראה שמאט שאף קצת יותר מדי אציטון, ולכם יש עכשיו את הזכות והחובה לדווח עליו מיידית. כנסו כנסו, אל תתביישו, ואל תרגישו רע.

 
 
 
הצגת פוסט זה באינסטגרם
 
 
 

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎matt bernstein‎‏ (@‏‎mattxiv‎‏)‎‏

עוד פרח נאורות רב פלא ואנטי-ישראלי היא סים קרן, יהודייה א-בינארית בעלת מבט זחוח שדורשת מכולם שני דברים: לפנות אליה בלשון פנייה נטולת מגדר ואת שחרורה של פלסטין. סים קרן, שזהו שמה ולא שם האווטאר שלה בסימס, נמצאת ברשימת סופרי רבי המכר של USA TODAY, והמניפסט המגוחך שלה נפתח בטענה מופרכת שהפלסטינים בכלל וחמאס בפרט כלל לא רוצחים להט"ב. "זה בולשיט", היא אומרת פעם אחר פעם אחר פעם לאורך כל הסרטון

סים קרן כנראה מעולם לא שמעה על אחמד חכם אבו מרח'יה, שנרצח וראשו נכרת לפני שנה בגלל שהוא הומו. היא כנראה גם לא שמעה על זוהיר רליד, שנסחט ונרצח על ידיד ארגון הטרור "גוב האריות" בגלל שנחשד כהומו ומשתף פעולה עם ישראל, ומשפחתו התנערה ממנו ומזכרו. גם מאט וגם קרן נופלים לתוך חוסר המודעות של עצמם ומפגינים בורות מהדהדת עם המונח "רצח-עם", שאותו הם מייחסים לישראל, בניתוק גמור מכל הפעולות שכן נעשות מצד צה"ל כדי למנוע הרג אזרחים. הם גם מתעלמים במובהק מעובדת היותו של חמאס ארגון טרור, שמחזיק בשבי אזרחים ישראלים ועזתים כאחד.

 
 
 
הצגת פוסט זה באינסטגרם
 
 
 

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎Sim Kern‎‏ (@‏‎sim_bookstagrams_badly‎‏)‎‏

לא רק שנאה - גם איומים מפורשים

מעניין לראות שיש לא מעט אמריקאים שאוהבים לנפנף בסבא וסבתא ניצולי השואה שלהם, כמו גם ביהדות שלהם, בתור איזו שהיא הסמכה לחוות דעה על הסכסוך והמלחמה. כך לדוגמה חוקרת המין והמיניות היהודייה הצעירה קייטי, שמתחזקת עמוד טיקטוק עם יותר מ-50 אלף עוקבים, ומקשקשת שטויות במיץ בכזה ביטחון עצמי שאפשר רק לקנא. קייטי בדרך כלל היא מפרסמת סרטונים מעצבנים על מיניות הכוללים טיפים גרועים, מבט חושני וקול מאנפף, אבל מאז תחילת המלחמה היא עסוקה רק בלהוכיח כמה היא יהודייה אנטי-ישראלית. 

אקטיביסטית טרנסית נוספת שנתפסה בעדשת הנאורות העכורה היא ג'מה דה קריסטו, עוזרת פרופסור דוקטורנטית במכללת יו. סי. דייוויס שבקליפורניה, שמאז פרסום דברי ההבל האנטי-ישראליים שלה, נמחק החשבון שלה. בפרסום מעורר המחלוקת הדוקטורנטית התלוננה על עיתונאים יהודים פרו-ציוניים ושחררה איום מפורש בו אמרה "יש להם בתים וילדים בבית הספר. הם יכולים לפחד מהבוסים שלהם, אבל שיפחדו מאיתנו יותר". לכיתוב צירפה האנטישמית ריגשונים של סכין, גרזן ושלוש טיפות דם. מאז הפרסום שהפך ויראלי ירדה הפרופסורית למחתרת וכל אזכור שלה באתר האוניברסיטה הוסר. ושתישאר שם. 

@sexualityscholar And thank you a thousand times over to the palestinian activists, artists, educators, press, creatives, and speakers who continue to educate me and call me in and transform my way of thinking toward being more anticolonial ❤️ #freepalestine❤️ #freegaza #israelpalestine #birthright #clarkuniversity #endtheapartheid #landback #endsettlercolonialism ♬ original sound - Katie

מפתיע למצוא בין המקטרגים הרבים שלנו מהשמאל את משפיענית הרשת הבריטית הטרנסית השחורה מונרו ברגדורף, שאפילו ביקרה בישראל ב-2013 עם ליין המסיבות הקווירי של ג'ודי הארש "רום סרוויס". ברגדורף, דוגמנית ופעילה טרנסית ידועה בלונדון, מחזיקה בפרופיל עם יותר מחצי מיליון עוקבים באינסטגרם, שבו כולם נחשפו לדעה המוזרה שלה בנוגע למונח "ג'יהאד", שלדעתה המשמעות שלו היא בכלל "מאבק". 

"המשמעות של 'ג'יהאד' זה "מאבק"', היא כתבה בפוסט מתיש וחסר כל מודעות. "המאבק של מוסלמי לחיות את חייו נטולים מחטא, להיות אדם יותר טוב, להימנע מרוע, לעשות טוב. לכן, עשרות אלפים ביצעו ג'יהאד בהפגנות שוחרות השלום. זה יכול להיות גם בהקשר של מלחמה. בואו לא נתמקד באדם האחד הזה הקיצוני בהפגנה", היא אמרה ונשמע שהיא גם מאמינה לשטויות שיוצאות לה מהפה. 

באותו הפוסט היא הגדילה לעשות ופירטה את ההגדרה המדויקת של ג'יהאד לדעתה המדומיינת, שבה השאיפה לעשות טוב בעולם. בהמשך היא גם הציעה פרשנות משלה למונח שהיה הדבר האחרון שיהודים רבים שמעו רגע לפני שנרצחו: "אללה הוא אכבר". עכשיו מישהו חייב לעדכן אותה שגם צלב קרס הוא סמל הודי עתיק, ולמרות זאת המשמעות שלו היום היא לא הרמוניה והוא לא סמל לגיטימי. על הדרך - תדווחו גם עליה, לא נתגעגע.  

 
 
 
הצגת פוסט זה באינסטגרם
 
 
 

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎Munroe‎‏ (@‏‎munroebergdorf‎‏)‎‏