האפיפיור פרנציסקוס, ראש הכנסייה הקתולית, אישר כי אנשים מבוגרים, חברי וחברות הקהילה הטרנסג'נדרית, יכולים לקחת חלק בכל פעילויות הכנסייה והטקסים הדתיים, כמו טקס טבילה, כל עוד אין סיכון ליצירת שערורייה. זהו צעד נוסף מכיל ומחבק של איש הדת, שציין כי גם ילדים ונוער על הקשת הטרנסית יוכלו גם הם להיטבל, "אם מכינים אותם לכך והם רוצים". 

ההודעה החדשה מצידו של האפיפיור הגיעה בתור תגובה לאחת משאלותיו של ההגמון הברזילאי חוזה נגרי, אשר לא היה בטוח לגבי "השתתפות אפשרית בהטבלה וחתונות בתור אנשים על הקשת הטרנסית, ואנשים בעלי נטיות הומוסקסואליות". בתגובה, האפיפיור השיב כי כעת "אין בחקיקה האוניברסלית דבר אשר אוסר" על אדם טרנסג'נדר, או כל להט"ב אחר, מלשרת בתור עד בחתונה קתולית. עם זאת, הוסיף, אדם טרנסג'נדר יכול לשמש כסנדק "תחת תנאים מסוימים", ונדרשת "שמרנות פסטורלית", כדי למנוע "סכנה לסקנדל או בלבול בין קתולים". 

בעוד שהם רחוקים ממושלם, הכלת הוותיקן אנשים על הקשת הטרנסית היא צעד משמעותי בכיוון הנכון בשביל הכנסייה. בתגובה לידיעה, הנשיאה והמנכ"לית של הארגון הליגה ההומו-לסבית נגד השמצה האמריקאית (GLAAD), שרה קייט אליס, מסרה כי "האישור האחרון לגבי להט"ב של האפיפיור שולח מסר חד משמעי למנהיגים פוליטיים ותרבותיים מסביב לעולם לחדול מהרדיפה של אנשים על הקשת הטרנסית". "האפיפיור פרנסיס ממשיך לשבור מחסומים אשר הרחיקו להט"ב קתולים מהשתתפות מלאה כחברים בכנסייה הרומית-קתולית, ובמקום זאת הוא קורא למנהיגים בעולם ליצור מרחבים מזמינים לאנשים להט"ב", הוסיפה. 

האפיפיור משתמש באופן תדיר במעמד שלו כדי לדחוף לקבלה ותמיכה של אנשים להט"ב מצד הכנסייה. רק בחודש שעבר אמר המנהיג בפעם הראשונה שאיחודי זוגות חד מיניים תחת הכנסייה יכולים להיות מבורכים על ידיה, תוך שהוא הופך לגמרי את עמדתה העתיקה של הכנסייה בנושא. 

הדבר התרחש לאחר שחמישה חשמנים שלחו מכתב לאפיפיור וביקשו בהירות בנושא איחודי נישואים. "כאשר אתה מבקש ברכה, אתה מבטא את בקשתך לעזרה מאלוהים, תפילה ליכולת לחיות טוב יותר, אמון באב שיכול לעזור לנו לחיות טוב יותר", כתב האפיפיור בתשובתו, הוסיף כי הכמורה חייבת להשתמש ב"שמרנות פסטורלית" וגם "צדקה פסטורלית" כדי להשיב לבקשות הברכה של זוגות מאותו מין. 

בינואר האחרון הזכיר האפיפיור למיליוני המאמינים כי "הומוסקסואליות היא לא פשע" וכי שמדינות אשר מוציאות מחוץ לחוק יחסים בין בני ובנות אותו המין הן "חסרות צדק". שנה לפני כן הפציר אבי הכנסייה בהורים לתמוך בילדיהם "בעלי נטיות מיניות שונות" ולא "להתחבא בתוך גישות של גינוי". באותו החודש, הוריד האפיפיור בדרגה ארכיבישוף שדווח כי היה אחראי למסמך שציין כי הכנסייה אינה יכולה לברך איחוד בני ובנות זוג מאותו המין, שכן "אלוהים אינו יכול לברך חטא" – הצהרה שהציתה זעם ברחבי העולם.