גאווה צה"לית: לאחר שרתמו עצמם למטרה הישראלית המשותפת והתגייסו לשירות מילואים, שחר ואורן, בני זוג שפים, יוצרי תוכן ובעלי חנות אינטרנטית לחומרי גלם לבישול אסיאתי, פרסמו תמונה זוגית שלהם אתמול (חמישי) בה הם מראים זה לזה את אהבתם על מדים, בדרך הכי מתוקה שיכולה להיות ותחת הכותרת "נלחמים היום למחר טוב יותר". 

"יכולנו להצטלם מחובקים אחד עם השני, אבל אף אחד לא היה זוכר את התמונה הזאת ביום שאחרי המלחמה", הזוג מספר בשיחה עם mako על הסיבה שגרמה להם להעלות דווקא תמונה שבהם הם מתנשקים באהבה וגאווה, לשמחתם או למורת רוחם של הגולשים. "אנחנו נכנסים ונותנים מכל יכולתנו ועושים הכל כדי להיות אזרחים טובים ונותנים, אבל אנחנו גם רוצים זכויות, צריך לעשות רעש כדי שבסוף המלחמה יזכרו את זוג ההומואים שרוצים להביא ילד".

אם עוד לא הכרתם אותם ברשתות החברתיות או ב"המסעדה הבאה", שחר וונג (33) ואורן בן מיכאל (32) הם זוג יוצרי תוכן שגרים יחד ביבנה ומתחזקים עמוד עם יותר מ-100 אלף עוקבים. לצד העיסוק כשפים וניהול החנות האינטרנטית, התברר בפוסט האחרון שבימים אלה הם משרתי מילואים באחת הזירות המשמעותיות ביותר של צה"ל וישראל כיום – זירת ההסברה._OBJ

"אני מטפל בכל תחום החינוך, הסברה, מורשת, חינוך רוח הלחימה, ערכים, במטרה להדגיש שצה"ל באמת צבא מוסרי", הסביר וונג על תפקידו בתור קצין חינוך במילואים. גם אורן התגייס אתמול לצידו לתפקיד של מש"ק הסברה. "אנחנו טובים בוידאו ומבינים במדיה, ומה שאנחנו צריכים לעשות זה לתעד את המורשת שלנו".

"במלחמה הזאת יש סיפורי גבורה מטורפים, סיפורי הצלחה שאנחנו לא יודעים לתאר", הם מדברים על המראות שהם חוזים בהם בתפקידם ההסברתי. "באנו להנציח גם את החיים וגם את המתים. הזירה ההסברתית זאת הזירה האמיתית ואנחנו מבינים את זה. אנחנו מחזקים את מערך ההסברה כי האויב רוצה לפגוע בנו במלחמה פסיכולוגית. אנחנו נותנים את הקונטרה".

סיפור האהבה הצה"לי של השניים לא התחיל מהתמונה שזכתה לאלפי לייקים ומאות תגובות, אלא בכלל הולך 12 שנים אחורה, אז הכירו במהלך השירות הצבאי. למרות שעבר יותר מעשור מאז אורן לבש מדים, ולמרות ההתלבטויות של שחר לגבי שירות מילואים, היה ברור לשניהם שצו השעה הוא להתגייס למטרה המשותפת. "היה לי מטען על המצב במדינה, אבל היו צריכים אותנו. לא היה לי ספק לרגע שאני מתגייס אחרי התמונות שראינו, אי אפשר להתעלם מזה", שחר מספר בהתרגשות, ואורן משלים אותו: "בזמן מלחמה כל אחד רוצה לתת את המקסימום. לקחתי את הכישורים שיש לי ואני מביא אותם איתי לצבא"

 
 
 
הצגת פוסט זה באינסטגרם
 
 
 

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎שחר ואורן ⭐️ Shahar & Oren‎‏ (@‏‎shahar.and.oren‎‏)‎‏

עבור שחר ואורן, ההירתמות למען המטרה הלאומית והעלאת התמונה של הנשיקה על המדים היא חלק גם מהמאבק האישי והקהילתי שלהם, למען שוויון זכויות לקהילה הגאה בארץ. "אנשים מכל צבעי הקשת משרתים לצידנו, מכל הצבעים, מכל הגוונים ומכל הדעות. אנחנו פסיפס מטורף", שחר מספר בהתרגשות. "הניצחון שלנו יגיע אחרי המלחמה שהחברה תהיה מתוקנת ושוויונית עם זכויות. זאת ההזדמנות שלנו כעת להגשים את החלום הזה. תמונה כמו שלנו אתה לא תראה בחמאס".

הלחימה למען המולדת וזכויותיהם מגיעה גם כחלק משאיפה גדולה יותר של הזוג - להביא ילד לעולם לסביבה בטוחה ומוגנת. "בא לנו להביא ילד מבלי לחשוש שיחטפו אותו ביום שאחרי. אנחנו נילחם על זה שנוכל להביא לפה ילד", הם מספרים. "כל מה שעשינו ביחד בשנים האחרונות זה למען המטרה הזאת, אף פעם לא ויתרנו על החלום הזה למרות הקשיים. עצרנו את החיים שלנו ואת התכנונים שלנו קדימה על מנת שנוכל לעשות את זה בעתיד טוב יותר".