הכנסת אישרה היום (רביעי) בקריאה ראשונה תיקון לחוק התגמולים לבני משפחה של נעדרים וחטופים מפעולות איבה או מלחמה, כך שיכיר גם בבני זוג של להט"ב, כך דיווח לראשונה איתי שיקמן ב"כאן 11". על ההצעה לתיקון החוק היו חתומים 80 חברי כנסת, יוזמה של חבר הכנסת יוראי להב הרצנו מ"יש עתיד". 

במסגרת התיקון שונתה ההגדרה למשפחת החיילים שנספו במערכה, כך שמעתה נקבע כי בן משפחה זכאי לתמלוגים הוא "מי שהיה נשוי לנספה ביום מותו, ובכלל זה מי שהתגורר עם הנספה לפני יום המוות והיה ידוע בציבור כבן זוגו של הנספר - אף אם נישא לאחר (להלן - אלמן או אלמנה)".

כאמור, הכנסת אישרה את התיקון לחוק הקריאה ראשונה, ואם תאשר את הצעת החוק גם בקריאה השנייה והשלישית, בני ובנות זוג של נופלים להט"ב יוכרו במסגרת החוק כאלמן או אלמנת צה"ל. עד כה נוסח החוק מנע הכרה של בני זוג מאותו המין, אם כי משרד הביטחון הודיע בעקבות בג"ץ שטיינר ב-1996 כי יכיר גם בידועים בציבור מאותו המין. 

יו"ר השדולה הגאה בכנסת, ח"כ יוראי להב הרצנו מסר: "חוק תגמולי משפחות חטופים ונעדרים הוא חוק חשוב מאוד, ובתוכו גם התיקון שהתעקשנו עליו, יחד עם האגודה למען הלהט"ב, שמבטיח שגם חוק זה וגם החוק הנוגע למשפחות חללי צה"ל יחולו על כולם באופן שווה. קהילת הלהט״ב היא חלק מהחברה הישראלית ולשון החוק חייבת לכלול גם אותנו".

רן שלהבי מנכ״ל האגודה למען הלהט"ב מסר: "אנחנו מצפים מכל חברי הכנסת לאשר את התיקון לחוק. אנחנו שווים ושוות מספיק כדי להילחם למען המדינה, הגיע הזמן שנהיה גם שווים בפני חוקיה. התיקון לחוק ימנע מצבים עתידיים של עמימות של בני ובנות זוג להט"ב בשעתם הקשה ביותר. זו החובה הבסיסית שלנו לזכרו של שגיא גולן ז״ל, לבן זוגו עומר ולכל המשפחה".