ביקורת חריפה עולה בארצות הברית נגד טום וודס, סנטור ממדינת אוקלהומה, לאחר שכינה להט"ב "זוהמה" בדיון שעסק בגל החקיקה האנטי-להט"בי במדינה, כשברקע מותה הטרגי של נקס בנדיקט בת ה-16, נערה א-בינארית שהלכה לעולמה יום לאחר שהוכתה נמרצות על ידי שלוש נערות בשירותיי בית הספר. 

"אני מייצג מחוז שלא רוצה את הזוהמה הזאת באוקלהומה", נשמע הסנטור אומר במהלך פורום חקיקה לאחר שנשאל על מותה של בנדיקט, כשברקע גל החקיקה האנטי-להט"בי. קטי קוט, אחד הנוכחות בקהל, שאלה את הסנטור ומחוקקים אחרים שישבו סביב השולחן שאלות הקשורות למדיניות המפקח על ההוראה הציבורית בנושאי להט"ב בבתי הספר, תוך כדי שהיא טוענת כי למחוקקים "יש אובססיה ללהט"ב באוקלהומה" ודורשת מהם לטפל ב-50 הצעות חוק אנטי-להט"ביות שעלו לאחרונה במדינה. מותה הטרגי של בנדיקט הצעירה מהדהד יותר מכל את גל החקיקה המדובר, שכן רבים טוענים כי החקיקה, שברובה מכוונת נגד הקהילה הטרנסית והא-בינארית, מעודדת אפליה ואלימות נגד הקהילה הגאה. 

כפי שדיווחנו בשבוע שעבר, בנדיקט חוותה התעללות בבית הספר והוכתה קשות בשירותים, אך בית הספר לא דיווח על התקרית למשטרה ולא הזעיק אמבולנס. לאחר שהגיעה לביתה, סבתה של בנדיקט אשפזה אותה בבית החולים, אך היא שוחררה לאחר שמסרה עדות לחוקר משטרה. יום למחרת בנדיקט חשה שוב ברע ואושפזה בשנית, אך מותה נקבע מאוחר יותר בבית החולים.

"ליבי יוצא אל המקרה הזה", אמר הסנטור וודס רגע לפני שהתייחס אל להט"ב כאל "זוהמה". "אנחנו מדינה רפובליקנית עם רוב בבית ובסנאט. אני מייצג מחוז בחירה שלא רוצה את הזוהמה הזאת באוקלהומה. אנחנו מדינה דתית ואנחנו הולכים להילחם בזה כדי להרחיק את הזוהמה הזאת ממדינת אוקלהומה, כי אנחנו מדינה נוצרית ומוסרית. אנחנו מדינה רפובליקנית ואני הולך להצביע למחוז שלי עם הערכים שלי. אנחנו לא רוצים את זה במדינת אוקלהומה". 

בהקלטה של דבריו שהופצה ברשתות החברתיות ניתן לשמוע בתגובה מספר מחיאות כפיים מהקהל שנכח במקום, לצד תדהמה של חלק מהנוכחים לשימוש במילה "זוהמה". קבוצת הסיוע של אוקלהומה "חופש ללהט"ב" הגיבה לדבריו של הסנטור בפוסט במדיה החברתית: "למילים יש כוח והשלכות. יותר מדי מנהיגים באוקלהומה מתעלמים בשמחה מההשלכות של דברי השנאה שלהם", כתבו בארגון. 

נקס בנדיקט (צילום: twitter)
נקס בנדיקט | צילום: twitter

רבים גינו את דבריו של הסנטור וודס, אבל גם את שאר המחוקקים האחרים שישבו בפורום ולא הגיבו לדבריו המבישים. "הסנטורים האחרים בפאנל לא התייחסו לדבריי השנאה של הסנטור", כתב אחד המשתמשים ברשתות החברתיות. "אוקלהומה מספר 48 בחינוך, מספר 1 בשנאה". אחר הוסיף: "זוהי התגובה של סנטור מדינת אוקלהומה למותה של נקס בנדיקט. הדרך שבה מישהו בעמדה מנהיגותית יכול להעיר הערה כזאת היא פשוט לא מקובלת. אנחנו חייבים להפסיק להצביע עבור האנשים האלה". 

בינתיים, משפחתה של בנדיקט החליטה לפתוח בחקירה עצמאית של מותה הטרגי, זאת לאחר שממצאי נתיחת גופתה הצביעו על כך שהיא לא מתה מפציעות שנגרמו כתוצאה מהקטטה שהתפתחה בשירותיי בית הספר. אמה של בנדיקט המנוחה סיפרה כי ההצקות שספגה בתה בידי תלמידות אחרות בתיכון נמשכו למעלה משנה, והעידה כי לפני מותה של בנדיקט היא הייתה חבולה בפנים כתוצאה מהמכות שחטפה. עורך הדין של המשפחה פרסם הודעה לתקשורת בה המשפחה קראה למשטרה "לחקור את כל הצדדים הפוטנציאליים האחראים באופן מלא, הוגן ומהיר". "המשפחה מראיינת עדין באופן עצמאי ואוספת את כל הראיון הזמינות", הוסיף עורך הדין. 

בימים האחרונים אף פורסם סרטון ממצלמת הגוף של שוטר שגבה מבנדיקט עדות בזמן שהיא הייתה מאושפזת בבית החולים, ובו היא נראית בהכרה וערנית ומספרת את אשר אירע בבית הספר באותו היום. "דיברתי עם חברים שלי והן דיברו עם חברים שלהם, ואז צחקנו והן אמרו משהו כמו 'למה הם צוחקים ככה?'. הן דיברו עלינו מולנו. אז שפכתי עליהן קצת מים ושלושתן התנפלו עלי", אמרה נקס לקצין המשטרה. "הן באו אלי, אחזו בשיער שלי, תפסתי אותן. זרקתי אחת מהן לתוך מתקן מגבות נייר ואז הן תפסו לי את הרגליים מלמטה והורידו אותי על הקרקע", סיפרה נקס והוסיפה שהנערות המשיכו להכות אותה בראשה עד שהיא איבדה את הכרתה.