מאמר דעה שנכתב על ידי ד"ר רועי צוקר, יו"ר החברה לרפואת להט"ב בהסתדרות הרפואית בישראל ופורסם הסופ"ש באחד מכתבי העת הרפואיים הידועים והוותיקים בעולם, The Lancet, דן צוקר במשבר הזהות של קהילה הלהט"ב בישראל לנוכח מלחמת "חרבות ברזל" ותגובתה הרפה של הקהילה הגאה העולמית בעולם לאירועי הזוועות של ה-7 באוקטובר, תוך כדי האשמה של ישראל ב"פינקוושינג". 

במאמר של צוקר מתוארים זוועות ה-7 באוקטובר, שגבו את חייהם של למעלה מ-1,400 ישראלים בדרכים נוראיות והובילו לחטיפה של כ-250 אנשים. צוקר מציג במאמר איך למרות הזוועות נראית מגמה מדאיגה בקרב קהילת הלהט"ב העולמית, אשר מתקשה להבין את מורכבות הסיטואציה בקונפליקט הנוכחי, תוך כדי בחירת צד ברורה ובעייתית. 

צוקר הביע תמיהה מתמיכת חלק מארגוני הלהט"ב במאבק הפלסטיני, בעוד בעזה וברשות הפלסטינית קיים איסור חד משמעי לאורח חיים בעל סממנים להט"ביים. במאמר עולה גם טענת ה"פינקוושינג" המופנית חדשות לבקרים נגד ישראל, במטרה כביכול להסיח את דעת הקהל מהנושא הפלסטיני. הוא שולל מכל וכל את ההאשמות הללו, ומרחיב על שירותי רפואת הלהט"ב המשמעותיים שהתפתחו בצורה משמעותית בשנים האחרונות, כסמל להתחייבות הבלתי מתפשרת של החברה הישראלית לשוויון לקהילה הגאה - ללא קשר לנושא הפלסטיני.

"חוסר התגובה של מנהיגים וארגונים להט"ב ברחבי העולם לאחר טבח ה-7 באוקטובר מצביע על כשל בהבנה של חלקו של ארגון הטרור חמאס באירועים, ומלווה גם בהתעלמות מאמירות אנטישמיות, תוך יצירת הקבלות בלתי הולמות של ארגון הטרור לקבוצות ומיעוטים אחרים", כתב צוקר. 

הלהט"ב המשפיעים -  רועי צוקר (צילום: יריב גולדפרב, CC BY-SA מתוך ויקיפדיה)
רועי צוקר | צילום: יריב גולדפרב, CC BY-SA מתוך ויקיפדיה

צוקר ממשיך ומבהיר כי המלחמה של ישראל היא כנגד ארגון הטרור חמאס, ולא כנגד האוכלוסייה הפלסטינית החפה מפשע, ומציין כי ההבחנה הזו נדחקת לנוכח עמדות אנטישמיות ואנטי-ישראליות. בעת הזו, מוסיף צוקר, מטרתה של ישראל היא לשמור על אזרחיה מפני איומים ככל מדינה ריבונית אחרת. הוא אף מצביע על הדרך בה חמאס משתמש בתושבי עזה כמגן אנושי, מה שמוביל לאובדן רב של חיים אך בעיקר מדגיש את מורכבות הלחימה בארגון טרור בשטח כביכול אזרחי. 

בסוף המאמר צוקר מתפנה לדון בפרדוקס מהותי אשר מתעורר בימים אלה בקרב יהודים מקהילת הלהט"ב, אשר עלולים לסבול בצורה אבסורדית מאפליה כפולה בשל נטייתם המינית או זהותם המגדרית, וגם בשל מוצאם היהודי וכל זאת בחסות "אידיאלים מערביים וקדמה". 

"האירוניה הזו היא תזכורת חד משמעית לכך שיהודים להט"בים היו הקורבנות הראשונים בשואה, שאף היא התרחשה ביוזמה של מדינות מערביות ונאורות", כתב צוקר במאמר. "הרהורים שכאלה דוחקים בנו להרהר בסתירות הפנימיות הקיימות בטבע האנושי וכיצד פלטפורמות כמו הרשתות החברתיות במערב מהוות כר פורה להטמעת אידיאולוגיות רדיקליות של קבוצות דתיות קיצוניות".