הרבנית הקווירית ג'סיקה רוזנברג, חברת ארגון "קול יהודי לשלום", עלתה לכותרת בתחילת החודש כשהפריעה לנאומו של נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן במינסוטה ודרשה ממנו לקרוא להפסקת אש. "לא נרשה ביצוע רצח עם בשמנו", היא אמרה אז וטענה שהיא מדברת בשם אלפי יהודים, לפני שהוצאה מהמקום על ידי מאבטחים וסוקרה ברחבי העולם. 

עכשיו היא עולה לכותרת שוב, לאחר שהתראיינה לרשת CNN וקראה פעם נוספת להפסקת אש, אבל הפעם היא זוכה לתשומת לב מסיבה אחרת לחלוטין - הזקן שעל פניה. זה גם הרגע לציין שהרבנית רוזנברג היא לא אדם טרנס, אלא אישה סיסג'נדרית (כלומר, אישה שהמגדר שלה תואם את המין שנקבע לה בלידה, או אישה ביולוגית), אבל זה לא מפריע לגורמים רבים בימין, המביעים עמדות פרו-ישראליות, ללעוג לה על על הנראות שלה ולספק לא מעט הערות טרנספוביות, במקום לענות תשובות הולמות לטענות של הרבנית. 

"קראתי להפסקת אש ואני עדיין קוראת להפסקת אש", היא אמרה ל-CNN בראיון שפורסם לפני מספר ימים, וסיפקה כמה וכמה ציטוטים שקשה לאוזניים ישראליות לשמוע. "אנחנו לא יכולים להפציץ את דרכנו לשלום. אנחנו צריכים פתרון פוליטי, לא צבאי. פלסטינים נלחמים על שוויון זכויות בארץ ובתור מישהי שלמדה מהמסורת היהודית שכל החיים קדושים זה גם משהו שאני נלחמת עליו, וזו הסיבה שבגללה אנחנו קוראים להפסקת אש". 

המראיינת הזכירה לרוזנברג את אשר אירע ב-7 באוקטובר ואת גל האנטישמיות הגואה בעולם, ממנו גם רוזנברג עצמה סבלה וסובלת, ושאלה אותה איך היא מסבירה את עמדתה לחבריה היהודים בעולם. "דבר ראשון אנחנו מתאבלים, אנחנו לוקחים את הזמן והמרחב שאנחנו צריכים להרגיש את האבל העמוק והזעם על האלימות של ה-7 באוקטובר", היא אמרה. "הריגה של פלסטינים לא מכבדת ולא מחזירה את החיים שאבדו ב-7 באוקטובר". 

כאילו שזה לא היה מספיק, המשיכה רוזנברג וקראה לאנשים לא יהודים בעולם לא להביע תמיכה בישראל. "אני יודעת שיש הרבה אנשים לא יהודים שמאמינים כי תמיכה בישראל בעת המלחמה היא הבעת סולידריות עם יהודים, או אפילו מתקנת את הזוועות שנעשו בשואה, ואני רוצה להגיד שחיסול האנטישמיות בכל מקום שבו יהודים חיים - כך עומדים בסולידריות לצד העם היהודי". 

קצת לפני סוף הראיון, הזכירה המראיינת לרוזנברג שחמאס הוא ארגון טרור רצחני ושאלה אותה אם היא לא חוששת שהפסקת אש תוביל בסופו של דבר להרג נוסף של יהודים. "אני מודאגת לחיי יהודים וחיי פלסטינים וכל החיים באשר הם, ומסתכלת לעבר העתיד שאנחנו מדמיינים וזה צריך להתחיל מסוף הכיבוש ושוויון זכויות לכל האנשים במדינה הזאת", אמרה. "אם חמאס יחוסל קבוצה אחרת תתגבש, זה מה שקורה כשאנשים חיים ללא זכויות בסיסיות - וזה האיום הגדול על האזור". 

הרבנית ג'סיקה רוזנברג (צילום: twitter / x , CNN)
הרבנית ג'סיקה רוזנברג ב-CNN | צילום: twitter / x , CNN

יש לא מעט דברים שאפשר לומר על עמדותיה של הרבנית הקווירית, שנשמעת בראיון תמימה מדי. למרות זאת, אנשי ימין רבים החלו להשתלח בה ברשתות החברתיות וללעוג לנראות שלה, תוך כדי שהם טוענים כי רוזנברג היא "גבר שמעמיד פנים שהוא אישה". "אדוני, האלווין היה לפני כמעט חודש", כתב הפרשן השמרן ריילי גיינס. 

גם אולי לונדון, שבעבר משך אליו לא מעט תשומת לב אחרי שטען בעבר כי הוא "טרנס-בין גזעי" ועובר ניתוחים קוסמטיים כדי להידמות לכוכב פופ קוריאני, כינה את רוזנברג "רבנית טרנסג'נדר עם זקן" והוסיף ש"היא זכר". אפילו אתר Outkick, אתר ספורט המזוהה עם השמרנים ומנוהל תחת תאגיד FOX, כינה את רוזנברג "טרנסית עם זקן" ועשה שימוש בדיווח בלשון הפנייה "הוא". 

לא מעט גולשים הניחו כי הרבנית רוזנברג היא נמצאת על הקשת הטרנסית, אבל באמת הפשוטה של החיים היא אישה סיסג'נדרית שיכולה לגדל זקן, והיא בחרה לעשות זאת במטרה להפוך לרבנית עם זקן. מעט נשים יכולות לגדל בצורה שיהיה ניכר לעין. על פי הנתונים שפורסמו ב-LGBTQNation, בין 5-10 אחוזים מכלל הנשים הביולוגיות בארצות הברית יכולות לגדל זקן. לעיתים זו תוצאה של חוסר איזון הורמונלי, לעיתים זו הפרעה גנטית נדירה ולעיתים הדבר נובע משימוש בסטרואידים.