תעשיית היופי ידועה ביחס הבעייתי לדוגמניות, וכן, גם לדוגמנים. בארט פאל, דוגמן ובלוגר גאה, טוען שלדוגמנים הומואים היחס בעייתי פי כמה מחבריהם הסטרייטים. "נדמה שלהיות הומו זה לא נורא כל כך בתעשייה שמנוהלת ברובה בידי הומואים", מסביר פאל בסרטון שהעלה ליוטיוב, "למדתי בדרך הקשה שלהיות גיי יכול להפוך את העבודה בתור דוגמן לקשה הרבה יותר".

כמו חברותיהן הסטרייטיות, גם הדוגמנים ההומואים נקלעים למצבים לא פשוטים, כשאנשי הצוות מסביבם לא פעם מנצלים את מעמדם כדי להציע הצעות בעלות אופי מיני.

לבד ממקרים פשוטים יותר של אפליה, כשנמנעים מללהק דוגמנים הומואים לקמפיינים הפונים לקהלים שמרנים, ישנה בעיה נוספת. "אני חייב להכיר תודה לאנשים הנהדרים שלא התביישו ושיתפו בסיפורים שלהם", מוסיף פאל בסרטון שמצורף לו ההאשטג MeToo.

"כשרק נכנסים לתעשייה, יש הסכם לא כתוב שעל כל דוגמן לעשות כל דבר שהוא יכול, כדי להשיג את הקמפיינים ולעבוד עם הצלמים שיזניקו את הקריירה שלו", פאל מעיד, "חלק גדול מזה מערב מין, וחלק גדול מהאקטים המיניים כוללים התעללות, וחלק גדול מההתעללות כוללת דברים לא נעימים ביותר שבחיים לא היית מסכים להם בפומבי".

>> "קרא לי בשמך" הוא הסרט הגאה החשוב של העשור

>> יניב ביטון: "המסע חזרה לארץ היה מבצע צבאי לכל דבר"

סירוב במקרים האלה, כפי שמעיד פאל, יכול לפגוע בסיכויים לעבוד לצד צלמים מהגדולים בתעשייה. אותם אנשים בעמדות כוח ינצלו את מעמדם לשלול מהדוגמנים את ביטחונם העצמי. ""המערכת הזו ממש דפוקה", מסכם פאל, "זה סוג של נקמה חולנית, סוג של משחק בשבילם".

A post shared by Barrett Pall (@barrettpall) on

A post shared by Barrett Pall (@barrettpall) on

A post shared by Barrett Pall (@barrettpall) on