View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by ELLE UK (@elleuk)

מגזין "ELLE" הבריטי חשף היום (שני) את שער גיליון דצמבר עליו מופיעות דוגמנית העל אוונג אדה-צ'ול ובת זוגה, לה נישאה בשנה שעברה, היזמית ומעצבת הציפורניים אלכסוס. השתיים נראות בצילום היפהפה מצמידות שפתיים בנשיקה מתוקה, כהתרסה עוצמתית וחדה למתקפות הומופוביות נטולות רסן שהופנו כלפי שתיהן והובילו את אוונג לניסיון התאבדות מוקדם יותר השנה.

"אוונג אדה-צ'ול היא דוגמנית העל הדרום סודנית שעשתה את הדרך ממחנה הפליטים לשלטי חוצות ברחבי העולם", כתבו בעמוד האינסטגרם של המגזין בפוסט שחשף את השער. "אבל התהילה וההצלחה לא תמיד היו פשוטים עבורה, עד שהיא התאהבה". 

המשפחה של אוונג ברחה ממלחמת האזרחים הקטלנית בסודן ואוונג עצמה נולדה במחנה הפליטים בקניה, שם גדלה עד שמצאה המשפחה לבסוף מקלט מדיני באוסטרליה, בשנת 2006. את אלכסוס היא הכירה בפגישה עסקית ואחרי תשעה חודשי זוגיות התארסו במהלך חופשה בפריז. בדצמבר שנה שעברה הן נישאו בטקס קטן ואינטימי בבניין העירייה במנהטן ולאחר מכן עברו להתגורר בלונדון. "אני מסוג האנשים שראו הרבה אנשים יפים בחיים שלהם, וזה כזה - אוקיי, קול, ביי", אמרה אוונג בראיון למגזין ELLE. "אבל אחרי שראיתי אותה, לא ויתרתי עד שהשגתי את מספר הטלפון שלה". 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Vogue Weddings (@vogueweddings)

 למרבה הצער, הידיעה על טקס הנישואים לא התקבלה בעין יפה אצל בני עמה של אוונג והיא נאלצה להתמודד עם התעללות הומופובית חריפה, שהשפיעה לדבריה בצורה קשה על הבריאות הנפשית שלה והובילה אותה לניסיון התאבדות בחודש אפריל האחרון.

"התחתנו וכל העולם והקהילה שלי התפללו שאמות בדרך כלשהי", סיפרה בכאב הדוגמנית בת ה-21. "כמה חודשים אחר כך ניסיתי לשים קץ לחיי. זה היה אבסורד, כי בתת מודע הרגשתי שהתרוקנתי מעצם העובדה שהתחתנו". 

כמעט שנה עברה מאז טקס הנישואים ואוונג מספרת שכלי התקשורת של הקהילה עדיין מתעסקים במערכת היחסים שלה ושואלים "איך היא בכלל מעזה להתחתן עם אישה?". "עם כל האקלים הפוליטי שקורה עכשיו, הנישואים שלי הם באמת הדבר הכי משמעותי בחייכם כרגע?" היא שאלה, "זה העציב אותי, זה היה היום הכי שמח בחיים שלי והם לא נתנו לי ליהנות ממנו".

אבל לסיפור הזה יש סוף שמח, כי מספר חודשים אחר כך שיתפה אוונג את העוקבים שלה באינסטגרם במאבק הנפשי איתו התמודדה וסיפרה למעריצים שהיא מצאה את הדרך להיות ב"מקום הרבה יותר טוב". העצות שלה עבור כל מי שמתמודד עם מצוקות דומות היו "קבלה עצמית וטיפול". 

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Vogue Weddings (@vogueweddings)

 

בספטמבר האחרון אזרה דוגמנית העל אומץ וכתבה לראשונה ברשתות החברתיות את המילים " אני לסבית". הצעד הזה, שנראה על פניו טריוויאלי למי שכבר חיה לצד בת זוגה, לא בא לה בקלות והיא נדהמה מכמות התגובות וההודעות החמות שקיבלה מבנות סודניות קוויריות צעירות. "זה היה יפהפה לראות איך אנשים מגיבים למישהו שמאשר את התחושות שלהם כלפי עצמם", היא אמרה. 

כשנשאלה אם ראתה בכך אחריות אישית לדבר לטובת זכויות להט"ב אמרה "בהתחלה כן, אבל אז הבנתי שאני רק בתחילת שנות העשרים שלי. הלוואי שיכולתי להגיד 'תנו לי להחזיק את הלפיד של קהילת הלהט"ב הסודנית', אבל זה יותר מדי עבור בן אדם אחד". 

 

מתמודדים עם מחשבות אובדניות? אל תהססו לפנות לעזרה

ער"ן - עזרה ראשונה נפשית במספר הטלפון 1201
ניתן לפנות גם במייל דרך עמוד האינטרנט
או במסרון (SMS) למספר 0768844

סה״ר - סיוע והקשבה ברשת

בשביל החיים, סיוע למשפחות שיקיריהן התאבדו - 03-7487771