>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

מבט אחד עליה ואתה מהופנט. בימים בהם מלכות דראג מתרבות כמו שלוליות אחר הגשם, היא בולטת בנוף המקומי - יש לה אג'נדה לקדם, היא לא כאן רק בשביל להתלבש בגרנדיוזיות.

נונה (צילום: רוני שוקרון)
פורטרט עצמי. נונה שוקרון | צילום: רוני שוקרון

הכירו: נונה שלאנט, מלכת דראג, סטייליסטית, אומנית בכל רמ"ח אבריה. היא לא צריכה את הבמה כדי להעביר מסר - המסר הכי גדול שהיא רוצה להעביר הוא אופנה. "לא רק אופנת עלית", היא אומרת, "אלא אופנה. אם אפשר עלית אז למה לא?. אדם בעל טעם טוב יכול להפוך כל סמרטוט לאאוטפיט הורס".

במקור היא מעמק יזרעאל, זאת אומרת הוא, רוני שוקרון. "נונה הרבה יותר מבוגרת ממני, אבל אישה לא מספרת את גילה".

מדברת באמצעות האופנה

קודם כל דואגת נונה להסביר לי שהיא רואה בעצמה אמנית. "יש לי מסר אופנתי להעביר והיום זה כבר ידוע שאופנה היא אמנות לכל דבר. אני דוגלת באוונגרד הכול נעשה בכבדות ראש, ליטרלי בכבדות ראש. אתה  יודע כמה שוקל הד פיס?", היא שואלת.

היא עסקה תמיד באמנות ויזואלית, עיצוב גרפי צילום ואיפור. "מבחינתי נונה היא יצירת אומנות ופשוט עוד דרך להתבטא וליצור".

נונה (צילום: שני אלימלך)
מעבירה את המסר באמצעות אופנה | צילום: שני אלימלך


לאחרונה הופיעה בתצוגה נוספת של רוברטו קאוולי, של המעצב רנה גליקסמן ושל קיי לונג, הגיעה כאורחת לתצוגת האופנה של איגי בשבוע האופנה בתל אביב והשתתפה וכיכבה בווג האיטלקי. ובכל זאת, למרות שהיא מדגמנת היא בהחלט לא רק דוגמנית.

"אני הקצנה של האופנה. אבלוציה פרועה של רוני שוקרון, זה סוג של גולם ופרפר כשאני נונה, אני נועזת יותר בכל אספקט עם דגש על האופנה". אתה מסתכל עליה ולא יכול שלא להבחין: נונה מתלבשת כדי להגיד משהו. "אני זוכרת שבהופעה הראשונה הייתי מלופפת בתחבושות לבנות כשבובות תלויות מהאאוטפיט. רציתי להעביר את זה שאנחנו חיים כיום בעולם פלסטי מלא בניתוחים, ואידיאל היופי לא פעם עובר תחת איזמל המנתחים".

נונה (צילום: שני אלימלך)
אוהבת את עצמה. פייר, בצדק | צילום: שני אלימלך

נונה מדגישה בפניי, כי היא לא רק דופקת הופעות על הבמה. "אין פעם שאני מתלבשת סתם. בכל פעם שאני יוצאת מהבית אני אומרת משהו באמצעות מה שאני לובשת. אני לא באמת צריכה את הבמה מספיק שאגיע לאירוע חגיגי או מסיבה ואנשים ישימו לב ולרוב גם יבינו למה אני לבושה בצורה הזו ומה אני מנסה להגיד".

אני לא יכול שלא לתהות בנוגע לתגובות שהיא בטח מעוררת כשהיא פוסעת ברחוב. נונה אומרת שעוצרים אותה ברחוב. "דראג זה אומנות, יש משהו באלטר אגו הזה שנורא מאוהב בעצמו וכשאני פוסעת, אפילו בשדרה, אנשים עוצרים אותי, מגיבים, מעירים ומתעניינים".

היא מגדירה את עצמה נרקיסיסטית. "אני מאוד אוהבת את עצמי. אני אוהבת את תשומת הלב. לכן אני עוצרת, מגיבה ועונה בשמחה על כל השאלות".

נונה (צילום: שני אלימלך)
טונות של כישרון | צילום: שני אלימלך

את הבגדים היא לא מעצבת לבדה. "יש צוות שלם מאחורי נונה. מעצבים שרוצים שבגדי האוונגרד שלהם יבלטו או שנונה תגיע לאירוע שלהם. רנה גליקסמן עוזר לי עם הבגדים. הוא עושה עבודת קודש בתפירה ויצירת לוקים שמתאימים לי – כאלה שמעבירים את המסר המדויק שאני רוצה".

למי שמצפה לקאט-פייט עם מלכות הדראג האחרות, צפויה אכזבה. "יש המון פרגון מצד דראגיסטיות אחרות, למרות מה שנוטים לחשוב. מלחמות פנימיות לא מעניינות אותי. אני מתמקדת עם המטרה שלי. אמרתי כבר מה המטרה שלי?", היא מחייכת, ומוסיפה שדווקא כשהתחילה, הרוב הגדול של הדראגיסטיות בעיר עודד אותה ואפילו השאיל לה פרטי לבוש. " אני לא אשכח שעושרי השאיל לי נעליים לאחת ההפקות".

נונה (צילום: שני אלימלך)
הדראגיסטיות האחרות בעיר פירגנו לה | צילום: שני אלימלך

סופרוומן: מגיעה לכל אירוע בזמן

אם תהיתם למה בעצם נונה לא מופיעה לעיתים קרובות יותר ברחובות ת"א, מסבירה הגברת כי היא צריכה סיבה לצאת מהבית. "אין פה אקט של הזניית המוצר. כשצריך, נונה תהיה שם בדיוק כמו סופרמן, יותר נכון וונדר וומן".

בימים אלה היא עובדת על הבית של נונה. באנגלית זה נשמע כמובן יותר טוב. "על 'ההאוס אוף נונה' כבר שמעת?, היא שואלת ברצינות קצת מלחיצה. "אני מקימה עכשיו אתר, ובו יוצגו תמונות ובגדים של טובי המעצבים הישראלים. כאלה שלבשתי והצטלמתי עם בגדים שלהם, וכאלה שאני עושה משהו בשיתוף פעולה איתם, וכאלה שאני אוהבת כמובן".

נונה סרט סיפור מהתחת (צילום: יעלה אבנר)
נונה (במרכז), מימין נדב מיקל ומשמאל דודו סרוסי בסרט "סיפור מהתחת" | צילום: יעלה אבנר

נונה מקימה את האתר כדי לקדם את התעשייה בארץ. "יש דגש מאוד חזק על מעצבים ישראלים. לא חסר לנו כישרון בארץ. צריך רק לדעת להבליט את המעצבים המקומיים ולשים דגש על העיצובים שלהם".

בקרוב היא תשתתף בתפקיד עצמה בסרט קצר וקומי שיעלה במסגרת פסטיבל הקולנוע הבינלאומי הגאה שמבוים ע''י נימרוד רנות ודודי סרוסי. רנות זכה לפני 3 שנים בפרס הראשון. יש למה לצפות. עם נונה משחקים בסרט גם נדב מיקל ודודו סרוסי.

רוני שוקרון (וידאו WMV: שני אלימלך)
רוני שוקרון בימים קצת יותר רגועים | וידאו WMV: שני אלימלך


>> קיי לונג מציגה: הסטייליסטים המבטיחים ל- 2012

>> קיי לונג בהיכל הקהילה - חמישים המשפיעים של ערוץ הגאווה

>> לרשימה המלאה של היכל הקהילה

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה