>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אביב גפן גרסת שנות התשעים (תמונת AVI: ארץ נהדרת )
הביא את הצלליות לישראל. אביב גפן | תמונת AVI: ארץ נהדרת
יום האישה הבינלאומי חל היום וזה זמן מצוין לפתוח את הטור הראשון שלי ב-mako גאווה, כי אין יותר אישה ממני. ואני אתחיל בלפרגן לנשים בעולם שמגיע להן יותר מיום אחד של העצמה וחיזוק הכוח הנשי.

כי באמת שנשיות זה כוח! כוח שגם גברים מאמצים לעצמם לפעמים. אומרים שלכולם יש צד נשי וצד גברי, ואני מאמינה שבקהילה הגאה זה הכי מתבלט: גברים נשיים ונשים גבריות ובכלל מה החברה שלנו רוצה עם כל ההגדרות האלה? למה אי אפשר ליהנות משני העולמות? אז מסתבר שאפשר, ואני מכירה את האנשים שלוקחים את זה לאקסטרים.

אבל אתה לא צריך להיות גיי או בי כדי לחגוג את המאפיינים הנשיים שבך. כמה מהכוכבים הגדולים בעולם עשו את זה בגאווה, כמו שתראו בהמשך.

הסוד הוא במבט: רופול

אני אתחיל עם מלכת הדראג הכי מפורסמת בעולם. רופול שמה דגש על לוק שכולו ביוטי שלא יבייש גם את טיירה בנקס. בתור גבר, אנדרה צ'ארלס בן ה-53 תמיד לבוש מחויט ואלגנטי עם משקף גדול ושפם, אך בדמות אישה יוצאת דיווה עם מבט שיכבוש כל מצלמה.

הסוג הוא במגדר: אזיס

אזיס הזמר הבולגרי, שפרץ ב-2003 לתודעה, שר בסגנון פופ עם טאץ' אתני. הוא התפרסם בעיקר בגלל הלוק המגדרי שלו - כמו שאפשר לראות בקטע הבא.

הסוד הוא בתרבות: בוי ג'ורג'

בוי ג'ורג' הזמר וכותב השירים האנגלי התפרסם בשנות השמונים עם הלהקה Culture Club. ג'ורג' נהגלהתהדר באיפור ולוקים של חצי בן חצי בת, פרץ גבולות ועד היום הוא מתקלט ומופיע במסיבות ובאירועים שונים. לאחורנה הוא גם השיל מעליו מספר קילוגרמים עודפים. אה, וכמובן שהוא עדיין מתאפר.

הסוד הוא ברשת: ג'פרי סטארס

לא, מרלין מנסון לא צבע לוורוד. זה ג'פרי סטארס המוכשר שהתפרסם דרך הרשת כאשר 25 מיליון צופים התאהבו בו דרך השירים. חוץ מכישרון המוזיקה, ג'פרי הוא גם מעצב אופנה ומאפר.

הסוד הוא בלוק: קווין אביאנס

קווין אביאנס שהתפרסם בניו יורק, התחיל מחיי הלילה והפך לכוכב בינלאומי עם לוק ג'נדר בלנדר, קול נמוך ועקבים גבוהים.

הסוד הוא בניצחון: רג'ה

רג'ה, זוכת העונה השלישית בתחרות הדראג של רופול, היא מאפרת, מעצבת אופנה ודוגמנית דראג שהלכה בדרכה של רופול והוציאה סינגל מדליק.

הסוד הוא ברוק: דיוויד בואי

איך אפשר לחשוב על גבר נשי בלי להזכיר את דיויד בואי עם הלוקים האנדרוגנים שהוביל. ממציא המושג אלטר-אגו?

הסוד הוא במסקרה: אביב גפן

אבל למה ללכת רחוק ולעבר, כשאביב גפן כאן ועדיין אתנו? הוא עדיין לובש בגדים צמודים ונהנה מאיפור רוקיסטי עם קצת גלאם.

הסוד הוא באומץ: אוריאל יקותיאל

הוא חבר מקסים ושונה בנוף. אני כמובן מדברת על אוריאל יקותיאל המוכשר שכובש את המסך עם המון כריזמה ולוק ייחודי. הוא חושף את הגבר הישראלי המסוקס עם טאץ' של איפור דיווה מסורתי עם דמיון בלתי נמנע לפרדי מרקורי האגדי שגם הוא לא פחד לחקור את הנשיות שלו.

הסוד הוא באגדה : פרדי מרקורי

האמת היא שאנחנו חיים בעידן שכל העולם חשוף לפנינו בלחיצת כפתור, וכבר את הכול ראינו: נשים, גברים ומה שביניהם. אני תמיד אומרת תהיו אתם לא משנה אם אתם נשיים או גבריים. הרי זה מה שיפה בכם ונכון לכם. ככל שתאמצו את זה אליכם יותר כך תוכלו ליהנות מזה ולהתפתח. אחת שיודעת.

נונה שלאנט - לוק רטרו (צילום: עידו וולפמן)
חוגגת את הנשיות כל השנה. מה אתכם? נונה שלאנט | צילום: עידו וולפמן

אני בעד יום הגבר הנשי הבינלאומי, ואתם? תודה על הסבלנות והסובלנות, ואיך רופול תמיד אומרת: "אתה נולד עירום וכל השאר זה דראג". אוהבת נ. שלאנט

>> הכירו את נונה שלאנט