קיי לונג, ציונה ויונה (צילום: תומר ושחר צלמים)
קיי לונג, ציונה פטריוט ויונה פעמונה מלרלרות על הגאות שבארצנו | צילום: תומר ושחר צלמים

השבוע נפגשתי עם חברותיי המשעשעות יונה פעמונה (יוני שיין) וציונה פטריוט לצהריים.
כשתהינו היכן יהיה הכי נחמד לשבת ולאכול, החלטנו כי נשב במסעדת הדגים הקרובה "fish fish garden".

מייד השם העלה בי קונוטציות גאות נשיות. אז אחרי שעשיתי סדר בארון של הבחורים בשבוע שעבר, החלטתי לברר עם חברותיי השנונות מה דעתן בדבר המתפקששות והמתלבששות של הלסביון העליון והתחתון, ובין היתר למצוא לכל אחת מהן שידוך אופנתי ועונתי.

הלבוש פשוט לא מקובל: קורין אלאל
קורין אלאל, מואזיק באומן (צילום: אור גץ)
"הלבוש פשוט לא מקובל" - קורין אלאל | צילום: אור גץ

הפאשניסטה: אז בנות מה אתן אומרות על קורין אלאל, מתלבששת? או מתפקששת?
ציונה: אוי ואבוי.
הפאשניסטה: מה?
יונה: סרט אימה. אני רוצה להגיד את דעתי ב-4 מילים: "ארץ קטנה עם שפם" - קורין היא מסוג הלסביות הלא מושקעות.
ציונה: אני באופן אישי אוהבת מראה זרוק, אבל נראה שקורין אימצה לעצמה את מראה המרושל ולקחה אותו כמה צעדים קדימה - היא מתפקששת.
ציונה: אני ממליצה לה על מראה יותר מחויט, זרוק, ספורט אלגנטי, ואת השיער הייתי מדגישה עם גווני שמש.
יונה: ממליצה בחום על מכנסי סקיני, חולצת טי שירט צבעונית עם אמירה, נעלי אול-סטאר, מגפיים וסיכות מגניבות בקטנה, אבל הכי חשוב זה האיפור - חייבת, חייבת, חייבת קצת מסקרה וסומק.
הפאשניסטה: קורין היא מסוג האנשים שאליהם התרגלנו במראה מרושל, אך על הפאשניסטה זה לא מקובל! את ארונה של קורין הייתי מסלקת אלעל, ומייחסת קצת יותר חשיבות לסגנון ככלל.
חובה קצת מיקאג' על הפנים, קצת ג'קטונים, חולצות מכופתרות ועדיפות בצבעים חיים. את התספורת לא הייתי משנה, בכל זאת סמל מסחרי שמתאים לכל עונה!

השידוך האופנתי:
ציונה: אני הייתי משדכת לה את ליהיא גרינר שתכניס לה קצת שמחת חיים לארון, צבע וסגנון.
יונה: הייתי משדכת לה את לאה שנירר ("מעושרות") שתכניס לחייה קצת גלאם, שמחת חיים ואילוג'.
הפאשניסטה: הייתי משדכת לה את ציפי שביט. קורין נראית לי קצת רדומה וזה מתבטא אצלה במראה האימה. ציפי תכניס לחייה צבע, שמחה וקופצניות, שאולי יתבטאו גם בהתלבששיות.

צריכה להחזיר את הבגדים לארון: יהודית רביץ
אין תמונה
נדרש טיפוח של השיער: יהודית רביץ

הפאשניסטה: ונעבור ליהודית רביץ, שנכון שבשנה האחרונה היא יצאה מהארון, אך את רוב מלבושיה הייתי משאירה שם. בעיניי, רביץ היא מתפקששת עם פוטנציאל אדיר להיות זמרת עם סטייל.
ציונה: יהודית רביץ היא "אימא מגניבה": מראה בייתי, לא מושקע ולא שלוחי, מראה צעיר עם ג'קט עור, טי שירט וג'ינסים.
יונה: רביץ היא סוג של פרווה, היא לא מרושלת כמו קורין, אבל היא פשוט לא מעניינת חיצונית בדיוק כמוה.
ציונה: בהופעות שלה על הבמה ובחיי היום יום, היא מתפקששת אותו הדבר.
יונה: היא מגניבה ומשעממת כאחד.
הפאשניסטה: הייתי ממליצה לה ללבוש בגדים של מעצבים צעירים, למשל אם את לובשת ג'קט אופנוענים מעור, אז תלבשי אותו בגרסא עדכנית וחדשנית. אם את לובשת ג'ינס אז שיהיה בו איזשהו קטע או צבע מעניין, ולא במראה ה"שכן". מה אתן ממליצות לה?
יונה: אם היא בחרה במראה של רוקיסטית, אז שתגוון כמובן. הייתי ממליצה על איפור לא מוגזם, אבל קצת צבע ללחיים, ובמקרה שלה גם הרמת עפעפיים.
ציונה: קצת שחור בעיניים בקטע רוקרי, קצת ניטים בבגדים וצעיפים מגובבים.
הפאשניסטה: אחד הדברים שמזוהים עם רביץ שנים, הוא השיער המתולתל ה"ג'ינגי' במראה האסוף והמרושל.  את התסרוקת הייתם משנים?
יונה: אני דווקא את השיער מחבבת אבל קצת טיפוח של השיער לא יזיק, דיפיוזר לניפוח התלתלים וסילוק הקצוות השרופים.
ציונה: השיער באמת מזוהה איתה, אבל הייתי מוותרת על הקליפס וכל הדיבלולים שיוצאים בצדדים, אולי אפלו הייתי מפזרת לה את השיער כמו לריטה.
יונה: מה ריטה? השיער שלה כיום כמו פיתה.
ציונה: כמו שהוא היה בעבר, איך אהבתי את התלתלים הנפוחים והפזורים.
הפאשניסטה: לא בריטה אנחנו עוסקות ואליה נגיעה בהמשך, את מי הייתן משדכות לרביץ?

השידוך האופנתי:
יונה: את דורית בר אור שלדעתי תלביש את רביץ בבגדים מסוגננים, ויחד יהיה להן כח ג'ינג'י משופר.
ציונה: הייתי משדכת לה את אסתי זקהיים. שתיהן עם השיער המתולתל - רביץ היא ביתית ואימהית וזקהיים תוציא אותה מהבית לראות עולם, היא תמיד משמחת את כולם!
הפאשניסטה: הייתי משדכת לה את מרינה מקסימליאן בלומין שהיא אמנם מתפקששת בעצמה, אבל היא אחת הנשים המשוחררות והמדליקות שאני מכירה. שתיהן זמרות, תהיה להן שפה משותפת ובכלל נראה לי שרביץ חובבת נשים עסיסיות ומי אם לא מרינה עונה לדרישות!

דנה של היום או דנה של הלילה: דנה אינטרנשיונל
דנה אינטרנשיונל - רק במקום ה-15 בחצי הגמר (צילום: חדשות 2)
בשיל מה המשקפיים? דנה של היום | צילום: חדשות 2

איך אפשר לדבר על נשות הקהילה בלי להזכיר את המלכה: דנה אינטרנשיונל.
ציונה: דנה של היומיום ודנה של הלילה היא לא אותה דנה וזה מתבטא במעבר חד. ביום היא מתפקששת: עם עגילים ענקיים, קוקו פן קרשים, ג'ינס קרוע, מגף פרווה ותיק צד גדול. אבל בלילה יש לה מראה אקסטרווגנטי עם שיק רוסי. בלילה אני מאוד אוהבת את האיפור, אגן הירכיים הרחב והבגדים הנוצצים.
אני לא אומרת שביום יום תסתובבי עם שמלת פייטים נוצצת, אבל את דיווה, את המלכה, יש לך גוף פצצה, למה לא להשקיע גם ביומיום?!

יונה: יש טרנינג של פוקס ויש טרנינג של ג'וס קוטור. מבחינתי, דנה היא פוקס למרות שהיא יכולה להרשות לעצמה את של ג'וס. ביומיום היא נראית מ-ח-ר-י-ד, תראי אותך הפאשניסטה, את קלאסית מעודנת גם  עכשיו, אז למה דנה לא יכולה להראות מעודנת וקלאסית גם ביומיום? דנה היא אחת הדמויות שהשפיעו עליי כילד הומו, ולצערי לא מבחינת סגנון הלבוש.

ציונה:
גם עליי. ב- 98' יצאתי מהארון, אחרי הארוויזיון, אמנם לא בשמלת נוצות, אבל משהו בסגנון.

יונה:
הייתי רוצה לראות את דנה המהממת בבגדים שהם יותר קז'ואל: מסוגננים, יותר ג'קטים נוצצים, מכנסיים בגזרה גבוהה, שתדגיש לה את הטליה, וחולצות שיבליטו לה את החזה שבטח עלה הרבה, לא חבל?

הפאשניסטה:
אני מסכימה אתכן שדנה היא אחת הדמויות הכי מלאות פוטנציאל בקהילה ובכלל, דנה היא הזמרת הכי מוחצנת והכי בולטת שיש לנו בארץ. היא הולכת עם האמת שלה וכנראה שזה גם מתבטא בלבוש, לא מעניין אותה מה חושבים על המראה שלה ביומיום, וכנראה לא ממש בהופעותיה.

בעיניי, דנה יכלה להפוך ולהיות סוג של אייקון אופנה והייתי אפילו מדמיינת אותה מובילה קמפיין אופנה נשית עם קריצה אישית. היא ביומיום באמת מרושלת, ואולי איזה סטייליסט צריך להמליץ לגבר על כובע הצמר איתו היא מסתובבת ביום, חצאיות המקסי מאילת וחולצות הסטרפלס ש ל"מי איכפת", צריכות לרדת. בהופעות דנה משתדלת להיות נוצצת ובולטת, כמובן שבזה היא מצליחה בעזרת כישוריה כפרפורמרית אדירה, אבל הייתי שמחה לתלבושות מעודכנות מעור, פלסטיק ומעט בד שקוף להבלטת קימורי הגוף. איזה בגד של דנה הכי הרשים אתכם?:

ציונה: יש לה אוברול כסוף נוצץ שחושף חזה, בעיני הוא מעולה.
יונה: הבגד מהקליפ  של "לולה" בעיניי הוא חדשני, עדכני ומאוד החמיא לה.

הפאשניסטה: בעיניי דנה נראתה מעודכנת וכוכבת עם בגד התחרה של גוטייה בחגיגות ה- 50 לארוויזיון. התחרה במראה של כן רואים לא רואים, הכובע הענק שהייתי שמחה לאמץ לעצמי והמראה החושפני מאוד החמיאו לה .

השידוך האופנתי:
ציונה: הייתי משדכת לה את אדם למברט.
הפאשניסטה: מאמי, הוא יותר אישה ממנה!
ציונה: נכון והייתי שמחה לראות את דנה בקאט-פייט עם אדם, שילכו ביחד להופעות בבגדים נוצצים, ויריבו מי יותר דיווה ומי ימשוך את תשומת הלב של כולם.
יונה: הייתי משדכת לה את ג'יי.זי, שילמד אותה אופנת רחוב מה היא. הוא גברי, נועז ואם הוא מספק את ביונסה, הוא יספק גם אותה!
הפאשניסטה: מה דעתך תחשוב ביונסה על המראה של דנה?
יונה: בעיניי היא תעוף עליה בקטע טוב, ותפרגן לה איזה בגד להופעה.
ציונה: התחרות מתחילה עכשיו!
הפאשניסטה: הייתי משדכת לדנה את  השר אביגדור ליברמן, שניהם אנשים חזקים עם עוצמה והשפעה רבה. הייתי שמחה לראות את דנה כאשת שר החוץ, הלוא היא הכי אינטרנשיונל שיש!

שמה קצוץ על כולם: פרידה הכט
פרידה צופה במתרחש
לא שמה על אף אחד: פרידה הכט

יונה: אפורה גם בשיער וגם בלבוש, שמה קצוץ על כל העולם ובעיניי היא אלוהית. לא הייתי משנה בה כלום, שתישאר כמו שהיא עם הג'ינס דה לה שמטה שלה ונעלי הקרוקס. אפילו בתור מאפרת הייתי מוותרת על איפור בשבילה.

ציונה: פרידה הכט היא ההגדרה במילון למראה הלסבית. נהגת משאית עם ג'ינס מרופט, אבל זה הקסם שלה, אמנם לא כל קסם הוא צ'יקו ודיקו, אבל היא קסם עלוב ומיוחד כאחד.

הפאשניסטה: אני מבינה שכולנו מיואשות מהמראה שלה וחושבות שהוא הכי מתאים לה. כמובן שהייתי מוותרת על הקרוקס ונועלת נעליים ספורטביות חדשות, הייתי מגבה אותן בג'ינס ארוך ומעט רחב, חולצות גבריות מכופתרות לפיתוי הנערות.

השידוך האופנתי:
ציונה: את עושרי שבעיניי היא הגירסא הנשית לפרידה: שתיהן בשלניות גדולות תרתי משמע ופרידה צריכה צלע נשית בחייה, למעט תותי.
יונה: את קורין אלאל, כי היא חייבת חברה לקניות משותפות בביגודית של ויצ"ו.
הפאשניסטה: הייתי משדכת לה את אורית פוקס שתהיה כמו נערת הפלייבוי של הבוי, ותעצים את המראה הגברי של פרידה.

דברים גדולים באים באריזות קטנות: שורטי
שורטי פרומו (צילום: פיני סילוק)
מתלבבשת עם שיק מיוחד: שורטי | צילום: פיני סילוק

וממראה גברי וגדול נעבור לשורטי.
יונה: לסבו שיק נכון, מראה היפסטרי, קריצה גברית, תמיד לבושה בג'ינסים מחמיאים עם טי-שרט מדליקה, בטן מציצה, היא תמיד מאופרת בנטורל - היא המתלבששת האולטימטיבית מבחינתי.

ציונה: הלסבית הכי לסבית שיש, היא אומרת לעצמה "אני לסבית ואני לא צריכה להיות מזעזעת" כמו שאמרה שולה נמירוביץ ב"אחד העם". שורטי היא מתלבששת בסגנון מאוד צעיר ורענן, ואני אוהבת את זה.

הפאשניסטה: אז כולנו מסכימות ששורטי היא המתלבששת של בנות הקהילה, וכנראה שצדק מי שאמר שדברים גדולים באים באריזות קטנות. שורטי מתלבששת בסגנון צעיר, עכשווי - ממש בחורה כלבבי! המכנסיים הצמודים, חולצות עם הדפסים מדליקים והכל תמיד מלווה באקססוריז צבעוניים.השידוך האופנתי:
יונה: את ענת ניר שבעיניי היא שילוב כוחות קטלני, שתי לסביות מטופחות זה הכי גירל פאוור שיש.
ציונה: הייתי משדכת לה את אדל - מישהי צעירה, שופעת ומיוחדת - הכי בוצ' פאם שיש!
הפאשניסטה: הייתי משדכת לה את דנה רון, שתביא רוח נשית עסיסית ותשמש עבורה כמו תכשיט.

מתולתלת או מנופחת: ריטה
ריטה (תמונת AVI: mako)
הדיווה הבלתי מעורערת: ריטה | תמונת AVI: mako

אני עכשיו אחרוג ממנהגי, אבל לא יכולה לסיים לדבר על נשות הקהילה בלי האייקון הנשי הסטרייטי הכי גאה שיש הלוא היא ריטה שעברה כמה טלטלות מבחינת המראה שלה. מה אתן אומרות על ריטה? מתלבששת או מתפקששת?

ציונה: גדלתי על ריטה, ואני מעריצה אותה מהיום שהתחלתי למדוד את השמלות של אמא שלי. יש הבדל בין ריטה של אז לריטה של היום. בעיניי ריטה היא סוג של שמשון הגיבור וכוחה היה בתלתלים, ריטה של ה-80'הייתה נוראית אבל זו לא חכמה גדולה, כי כולן התלבשו נורא אז.

היום היא יותר מינית, סקסית וכבר לא עושה פאדיחות עם שמלות שסעים כמו בארוויזיון, היא הרבה עם שמלות מיני סקסיות שאני חושבת שמתאימות לה, בעיניי היא מתלבששת, אבל לא מושלמת.

אני מודה שאני קצת חצויה בין ריטה עם השיער הארוך והמנופח לריטה של הקוקו עם הפוני שכלל אינו מחמיא. בכלל אני יותר אוהבת אותה עם ההגבהה והפוני.

הפאשניסטה: ריטה בעיניי היא דוגמא למישהי שהסקסיות בגופה מחפה על הפנים, קשה לנו מאוד להפריד בין הקול להכל! ריטה היא באמת הדיווה של המוזיקה הישראלית בעיניי, ולכן אנחנו רוצות לראות אותה לבושה כמו דיווה. את השיער החדש אני לא סובלת, ולא שוכחת את אהבתי לריטה המתולתלת.

השמלות הקצרות בהחלט לריטה מחמיאות, אבל הייתי רוצה לראות בהן קצת יותר עניין בגזרות. ריטה מאוד מזוהה בשחור והייתי רוצה אותה מזה לפטור, בגדים בצבע סגול, כחול, אדום יין מומלצים בכדי לרגש את העין.

השידוך האופנתי:
יונה: את אלי פפושדו: גבר חסון, שרירי חזק עם הרבה סטייל ומכופתרות שאוהב נשים מוגזמות.
ציונה: הייתי משדכת לה את עדי קייזמן, גברי ייצוגי ועשיר - היא פרסית, היא חייבת.
הפאשניסטה: תודה לכן בנות על צהריים מרתק ומלא תובנות. אני שמחה שהייתן איתי וכמובן לא לשכוח שאני אומרת רק את דעתי!!!

למי ששכח, קבלו תזכורת מהאירוויזיון 1990: "שרה ברחובות"

>> נכנסים לארון: עושים לסבלס סדר בקולקציה

>> לכתבות קודמות במדור המהרס של קיי לונג, היכנסו

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה

>> לקבוצה של mako   גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?