ספק אם יש ליין מסיבות שמייצג את הדרך שתל אביב עשתה בעשור האחרון כמו הפוראבר תל אביב. מהמסיבות הראשונות המיתולוגיות של עופר ניסים ב-TLV, דרך הכוכבים החדשים בליין המסיבות החודשי במועדון הבלוק ועד סיבובי ההופעות החודשיים בכל רחבי הגלובוס: הפוראבר, בדיוק כמו העיר שאותה הוא מייצג, בנה לאט לאט מותג גאה גלובלי שמתחזק קו מוזיקלי ייחודי, ויזואליה בועטת וסקסית וסטנדרט הפקה שלא נופל מהליינים המובילים בעולם.

>> רול מודל: 8 הדוגמנים הגאים הכי מצליחים בעולם

>> אנטי אייג'ינג טבעי: 5 סיבות שזרע בריא לכם

את המסע המטורף הזה מוביל כבר עשר שנים אוהד חיים, המפיק הנצחי של הליין. בראיון אישי לרגל פסטיבל העשור שיתקיים בסוף השבוע הקרוב, חיים בוחר את עשרת הרגעים הבלתי נשכחים של הליין ומספר לראשונה על האתגרים, ההצלחות וכל האמת על מה שקורה מאחורי הקלעים של ליין המסיבות הכי מצליח בתל אביב.

אין תמונה
אוהד חיים, המפיק הנצחי של הליין

1. המפגש עם עופר ניסים 

"הכל התחיל בשיחת טלפון שקיבלתי מחיים פנחס, הבעלים של מועדון הדום. השנה הייתה 2006 ועופר ניסים היה רזידנט הבית הקבוע של חיים פנחס תחת הליין "סקוויז", בתקופה שאחרי הפרידה המתוקשרת של עופרה ושירזי. באותה שיחה חיים פנחס הציע לי לפגוש את עופר ולבדוק אפשרות שאפיק את הליין החדש. כבר הייתי עם רגל אחת מחוץ לחיי הלילה של העיר ואפילו פתחתי עסק עצמאי בתחום האופנה, אחרי שעבדתי 8 שנים כיחצן ומפיק של ה-TLV. החלטתי בכל זאת להיפגש עם עופר, ואחרי שעתיים של שיחה וכימיה מדהימה שהתפתחה בינינו, הוא נתן אור ירוק ויצאנו לדרך. בהסתכלות לאחור, ללא המפגש הזה כנראה שלא הייתי היום בחיי הלילה בכלל".

2. המסיבה הראשונה שכמעט ולא קרתה

"למרות שחיים פנחס הוא זה שקישר ביני לבין עופר במקור, הוא לא חיבב את הכימיה המיוחדת שהתפתחה בינינו, ומהר מאוד כל המהלך התלקח ועלה על שרטון. חיים החליט לבטל את המסיבה. מבלי לשים לב, מצאתי את עצמי בלב הקונפליקט של השותפות הכי מובילה בחיי הלילה של תל אביב, כשחיים אומר שאין מסיבה ומצד שני עופר אומר לי להוציא הזמנה. בסופו של דבר, הוצאתי הזמנה ללא מיקום בתקווה שהכל יסתדר, אבל חיים המשיך להתעקש שלא תהיה עוד מסיבה של הסקוויז בדום. התקשרתי לזיו שני שהיה הבעלים של ה-TLV, איתו עבדתי באותם שנים, וביקשתי ממנו לארח את המסיבה כדי שלא תתבטל. עופר כמובן שמח מאוד כי הוא כבר ניגן במועדון ה-TLV ותמיד הרגיש שם בבית, והוצאתי הזמנה מעודכנת. חיים לא נשאר חייב ושיגר לי מכתב מעורך דין בדרישה לבטל את המסיבה בטענה לבעלות על השם "סקוויז". הדפסנו הזמנה שלישית עם הכותרת "אקסקיוז מי" כדי שלא נבטל ברגע האחרון, וככה הצלחתי לצלוח את המסיבה הראשונה שכמעט ולא קרתה".

3. הרגע שהבנתי שנולד בתל אביב ליין חדש

"מרוב כל הלחץ והבלגן סביב המסיבה הראשונה, אפילו לא חשבתי על ההמשך ורק קיוויתי שהכל יעבור בשלום. אבל כל הדרמה הזו ובעיקר אלמנט "השיבה הביתה" של עופר ניסים למועדון ה-TLV יצר אפקט מטורף בעיר ואפילו הגיע לעיתונים. אני זוכר שהיה רגע שבו הסתכלתי על רחבת הכניסה, שהייתה מפוצצת מצד לצד, והבנתי שלקהל בכלל לא אכפת ממה שקרה מאחורי הקלעים ושהוא פשוט אוהב את המסיבה. היה ברור לי שאי אפשר לעצור את האנרגיה הזו עכשיו, ושבלילה ההוא נולד בתל אביב ליין חדש".

אין תמונה
ניסים וחיים. צמד מנצח

4. בחירת השם לליין

"אחרי המכתב מעורך הדין של חיים, היה ברור שחייבים להמציא מהר מותג חדש. חיפשנו משהו שיתאר את המסיבה שחזרה ל-TLV ויתאים גם לקריירה הבינלאומית של עופר, שכבר התחיל את הפריצה שלו ברחבי העולם. בשנים ההם, תל אביב רק התחילה את הצעדים הראשונים שלה בתור עיר גאה אבל החלטתי שזו הדרך שלנו להיות חלק מהתהליך ולהגיד I Love Tel Aviv. המילה פוראבר הרגישה לי נכון כי בשבילי עופר ניסים תמיד היה חלק מחיי הלילה של העיר הזו".

5. הליין משתלט על חיי הלילה של תל אביב

"בכנות, מהיום הראשון האמנתי שזה הליין הכי שווה בתל אביב. אם לא הייתי מאמין בזה, לא הייתי נשאר. בסוף, הרבה לפני שאני מפיק מסיבות, אני קודם מגיע מהרחבה והמוזיקה ששלטה באותה תקופה בליינים המובילים של תל אביב הייתה ההאוס הסופיסטי שהרגשתי שכבר משעמם אותי. רציתי ליין שיספק את הדרישות המוזיקליות שלי ושל הקהל ויתמקד במוזיקה יותר שמחה ומסחרית שתתכתב עם מה שקורה במסיבות הגדולות בעולם. בפועל - מיומו הראשון של הליין, כל מסיבה הייתה יותר מוצלחת מהקודמת וזה לגמרי יצר אצלי רעב ומלא אנרגיה לטרוף את העולם. כל המחשבות שהיו לי על לעזוב את חיי הלילה התפוגגו באותה תקופה כי נוצרה כאן מסיבה אחרת שפשוט התאהבתי בה".

פוראבר פורים 2016 (צילום: יובל קרישטיין)
בפוראבר כל מסיבה פורים | צילום: יובל קרישטיין

6. המסיבה הראשונה בלי עופר  ניסים

"אחרי כמה שנים מוצלחות, העבודה עם עופר הפכה למורכבת יותר, והרגשתי שכל העסק נמצא בטלטלה בלתי פוסקת. לפני כל הפקה, התחילו הרבה דיבורים סביב אם "יש מסיבה" או "אין מסיבה", ולפעמים הייתי מסתובב בעיר ושומע פתאום מהקהל שעופר החליט לא לנגן ושהמסיבה מבוטלת. בשלב מסוים, הגעתי ביחד עם המנהל האישי של עופר באותם שנים, אבי אנקורי שעד אז שימש כמנהלו האישי של עופר שהמצב הזה לא יכול להימשך. הפוראבר היה בשבילנו עסק לכל דבר עם עובדים, ספקים ובעלי מועדונים ואי אפשר להמשיך לעשות מהם צחוק. אחרי הרבה לבטים, החלטנו שאנחנו מתחילים להפיק גם מסיבות ללא עופר כדי לייצר עצמאות כלכלית ומרחב פעולה הגיוני שיתקיים גם כשהתאריכים זזים או מתבטלים. ההתחלה היתה קשה. עופר אמנם פירגן להחלטה להפיק מסיבה בלעדיו אבל הקהל בכלל לא. זו הייתה אחת התקופות הקשות של הליין".

7. יוצרים קו מוזיקלי ייחודי

"ההחלטה לעשות מסיבות בלי עופר חייבה אותנו לבנות את הלגיטימציה שלנו מול הקהל גם במסיבות האחרות, וזה ממש לא היה קל. עופר אהב לנגן עם דיג'יי פותח קבוע, מה שלא איפשר להביא דיג'ייז אחרים למסיבה, וככה הקו המוזיקלי של המסיבה היה תלוי לגמרי בו. אבל בתור מפיק ובלי קשר לסגנון של עופר שאני מאוד אוהב, אני מודה שכבר בער בי להביא סגנון מוזיקלי נוסף שהאמנתי בו. בקיץ 2011 עשינו אירוע משותף בגני התערוכה עם עופר ניסים וסטיב אנג'לו, והדיג'יי הפותח היה בחירה של מועדון הגלינה שהיו שותפים באירוע, בחור בשם תומר מייזנר. בטראק השלישי, כבר עליתי לעמדה להציג את עצמי ובלי לחשוב הרבה הצעתי לו לבוא לנגן במסיבה שלנו באומן שבועיים אחר כך. באותו אופן הצטרפו גם הדיג'ייז האחריים לליין כמו שגיא קריב ויינון יהל. לאט לאט התחיל להיווצר קו מוזיקלי מעניין בין כל היוצרים המוכשרים הללו, שבסופו של דבר התפתח להיות הקו שמזוהה בארץ ובעולם עם הפוראבר תל אביב".

8. המסיבה הראשונה של הליין בחו"ל

"המסיבה הראשונה שלנו בחו"ל הייתה עם עופר ניסים בסיריקט ברצלונה ב-2012. ההפקה של הסירקיט נתנה לנו את מועדון הראזמאטז הפופולרי, וזו הייתה הפעם ראשונה שהגענו עם המותג פוראבר תל אביב לקהל הכי נחשב של הסצנה העולמית. באותה שנה, גם נסענו לפסטיבל ה-The Week של סאן פאולו בברזיל ושם בפעם הראשונה, מלבד עופר ניסים שילבנו את תומר מייזנר. לא אשכח את המסיבה הזו, תומר ניגן בחצר והחשמל שם כל הזמן התנתק עד שבשלב מסוים הוא נפל סופית. אבל מייזנר כמו מייזנר לא עיבד עשתונות, לקח את המקלות של התופים והתחיל לעשות מקצבים על המרפסת של התאורה. הקהל התחיל למחוא כפיים לפי הקצב, בזמן שההפקה הכניסה את כל הציוד פנימה. נוצר שם רגע שבו הבנתי שהקסם של הפוראבר תל אביב הוא באמת בינלאומי. כשתומר נכנס למועדון וחזר לעמדה, הקהל כבר היה מאוהב והשאר היסטוריה".

אין תמונה
משפחת הפוראבר

9. עופר ניסים נוטש 

"היום שבו עופר ניסים עזב את הפוראבר תל אביב היה היום שבו הליין עמד למבחן המשמעותי ביותר שלו. ההחלטה של עופר נפלה עלינו ביום בהיר וטלטלה את כל המערכת – זה היה רגע האמת שבו נגלה סופית אם כל ההשקעה המוזיקלית שעשינו בתקופה שקדמה לכך, תישא פרי. אבל יש משהו באנרגיות ובזרימה הטבעית של הפוראבר שקשה להסביר. איכשהו ובצורה הכי טבעית שיש, פתאום שגיא קריב שכבר היה אחד הרזידנטים המובילים בתקופה הזו התחיל לפרוח ולזהור בצבעים הכי מרגשים שיש. אחרי המסיבות של גאווה 2015 הבנתי סופית שתל אביב נשארה איתנו".

10. חוגגים עשור והופכים לליין הכי מצליח בארץ

"זו גאווה גדולה בשבילי לראות את האפקט של הפוראבר תל אביב בארץ ובעולם, אבל באופי שלי אני תמיד חולם קדימה על היעד הבא ומחפש איך להמשיך ליצור ולהתפתח. באירופה לדוגמא הפוראבר כבר מתארח באופן קבוע, והשנה המטרה שלנו זה לגדול בשווקים חדשים כמו ארצות הברית, אסיה ואפילו אוסטרליה. בטווח היותר רחוק – החלום שלי לעשור הבא של הליין הוא להקים מועדון ענק תחת המותג פוראבר תל אביב. זה חלום עם המון קשיים ואתגרים, אבל אני מקווה שאזכה להגשים אותו ולהפיק את מסיבת הפתיחה ל-Forever Club. סוד הקסם של הפוראבר בעיניי הוא קודם כל אהבה והמון פירגון בין כל החלקים שמרכיבים את הליין. אני אולי המנצח של התזמורת, אבל הליין מורכב מהמון אנשים מוכשירים החל מהיחצן והמעצב הגרפי ועד האפטריסט והדיגייז". 

Forever Anniversary | שישי 30.09.16 – שני 3.10.16 | מועדונים שונים בתל אביב

ה"מיקסר" ממשיך לערבב אתכם גם בערוץ הסאונדקלאוד:

>> צפו: חברת הפורנו הראשונה לגייז חושפת הכול

>> חיות בפחד מתמיד: "בוחרות בזנות רק כדי לשרוד"