ביום שבת האחרון התפרסם בטוויטר של ניקולודיאון לחודש הגאווה עם הכותרת: "חוגגים גאווה עם הקהילה הלהט"בק+ ותומכיהם החודש ובכל חודש". בתמונות שצירפו הופיעו, בעיצוב צבעוני של האמן רמזי מסרי, קורה מ"אגדת קורה", שבינה ובין חברתה אסמי התפתחה מערכת יחסים בסוף הסדרה. לידה המדובב מייק ד. כהן שיצא מהארון הטרנסג’נדרי בשנה שעברה. בנוסף להם הופיע בובספוג, שלמרות דיבור ארוך שנים על מערכת יחסים הומוסקסואלית מודחקת בינו לבין פטריק, מעולם לא נודע כגיי. אז האם זו דרכם של ניקולודיאון להודות בסטטוס הגאה של בובספוג? לא בדיוק.

מהערוץ לא נמסר שום הסבר מדוע מופיע בובספוג בפוסט הגאווה שלהם. ובנוגע לזהות של בובספוג, יוצר הסדרה סטיבן הילנבורג התנגד לרעיון שהוא הומו, כמו גם עוד כמה אחרים שהיו מעורבים בסדרה. למעשה, הוא טען, לפני מותו ב-2018, שאם כבר לייחס לבובספוג מיניות, הוא מעדיף לומר שהוא א-מיני.

"מעולם לא התכוונו שהוא יהיה הומו", אמר הילנבורג לרויטרס ב-2005, "אני חושב שהוא כמעט א-מיני. אנחנו רק מנסים להצחיק ואין לזה שום קשר לתכנית".

בראיון שנערך עם המדובב של בובספוג טום קני ב-2015, התשובה עדיין נותרה אותו הדבר, בערך. "אני חושב שהפרשנות שלנו על בובספוג ופטריק היא שהם דמויות קדם-מיניות. כאילו, הם צעירים ותמימים מכדי שיהיו להם רגשות כאלה, ואפילו אם יש להם איזה משהו הם לא ידעו מה לעשות עם זה".

>> גאווה בשגרת קורונה: אירועי הגאווה 2020 נחשפים

>> האמת מאחורי חייו השערורייתיים של האייקון הגאה הראשון

למזלנו, קהילת הלהט"ב מאוד מגוונת, וא-מיניות היא עדיין חלק ממנה. האינטרנט החל לחגוג את היציאה של בובספוג מהארון הא-סקסואלי, ואף הציבו אותו על רקע הדגל בצבעי סגול אפור לבן ושחור. היוטיובר טיילר אוקלי הכריז: “בובספוג הא-מיני הוא אייקון גאה".