חברי קהילה, ידידים ותומכים הגיעו אתמול בערב לטקס פרסי המדיה הגאה השני במספר, שנערך בסינמטק תל אביב, כדי לחגוג ולכבד את היוצרים והיצירות המעודדים נראות להט"בית חיובית בתקשורת.

לפני תחילת הטקס נערך קוקטייל חגיגי בו נצפו בין השאר אוולין הגואל, סגנית ראש עיריית ת"א מהרטה ברוך, ג'ייסון דנינו הולט, גל אוחובסקי, דורין פרנקפורט, חן יאני טום ואוריאל (המירוץ למיליון), טלולה בונט (פאות קדושות), יניב ביטון, ליהי גרינר, מוטי רייף, מיקיאגי, סמירה סרייה, עינת ויצמן, אמיר פיי גוטמן, פיליפ וזאנה (מעושרות) וזוכת האקס פקטור רוז פוסטנס.

פרסי המדיה הגאה TLVfest
איתן פוקס ועברי לידר | צילום: רווית רותם

את הטקס הנחו השחקניות גפן גנני (סוף העולם) ומורן רוזנבלט (שבלולים בגשם) שהודיעו כי החליטו שלא לדבר במהלך הטקס על מפלגת הבית היהודי. גנני ורוזנבלט הציגו את מעניקי הפרסים שעלו לבמה אחד אחרי השנייה והעניקו את הפרסים בקטגוריות השונות ליוצרים ויצירות גאות מהארץ והעולם, אשר תורמים לנראות הלהט"בית בתרבות, במטרה לעודד את התקשורת הישראלית ליזום תכנים להט"בים עם ייצוגים הוגנים המשפיעים על החברה בישראל.

בין הזוכים היו אוריאל יקותיאל וטום באום (לילי ולילי), שזכו בפרס גיבורי הריאליטי והקדישו את הפרס "לכל ההומואיות הקשות שהיו בטלוויזיה וסללו את הדרך להומואיות עוד יותר קשות כמונו", וג׳ייסון דנינו הולט, שזכה בפרס השחקן הטוב בהצגה להט"בית על משחקו בחמוצ, אותה גם ביים, שהביע תקווה שגם בשנים הבאות ״ימשיכו להיות ייצוגים של כולם, שיבינו שאנחנו יפים ומגוונים, גם בכיעורנו״.

פרסי המדיה הגאה TLVfest
מילקי ויניל ונונה שלאנט | צילום: שירלי קובלסקי

במהלך הטקס חולקו שני אותות ציון לשבח על נראות להט"בית חיובית לשחקן אילן דר (מיתה טובה) ולשחקן והקומיקאי יניב ביטון (שושנה חלוץ מרכזי). פרס הנראות הלהט"בית במדיה המשודרת הוענק לאסף גיל.

כמו כן הוענקו פרסים מיוחדים על תרומה לקהילה הלהט"בית למעצבת דורין פרנקפורט, נותנת חסות מרכזית של פסטיבל הקולנוע הגאה, אשר בשנת 1986 יזמה את אירוע ההתרמה הגדול הראשון לוועד למלחמה באיידס והייתה לאחת המפורסמות הראשונות בישראל שעמדו לצד הקהילה בראשית המגפה; ולמפיק אסף גיל, אשר ב-1998 הקים את מועדון הסרט הוורוד שייבא סרטי איכות בנושא הומוסקסואליות, והקרין אותם בסינמטקים ברחבי הארץ.

בסיום הטקס הוקרן הסרט הקצר זוכה הפרסים 'מכירת סוף עונה' של במאי אלי גלזר בהשתתפות השחקנים ישראל גוריון וגדליה בסר.

רשימת הפרסים המלאה:

סדרת טלוויזיה בינלאומית - כתום זה השחור החדש

סרטי הקולנוע הבינלאומיים - מועדון הלקוחות של דאלאס

אישיות טלוויזיונית - אורנה בנאי

גיבור/ת הריאלטי - אוריאל יקותיאל וטום באום (המירוץ למיליון)

משחק בסדרות ישראליות - שני אביב (להיות איתה)

סדרת טלוויזיה ישראלית - משפחה טובה

השחקן בהצגה – ג'ייסון דנינו הולט (חמוצ)

שחקנית בהצגה - אוולין הגואל (חמוצ)

ההצגה הטובה ביותר - הלב הנורמלי

מוזיקה - עיברי לידר

אירוע התרבות הקווירי האלטרנטיבי - אגדה גאווה ודעה קדומה – תאטרון גלג"ל

אנשי התרבות של שנת 2014  - פאות קדושות