>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

המצוירים שצריכים לצאת מהארון (צילום: עדי רם)
קדימה, הגיע הזמן | צילום: עדי רם
את ניצני הזהות המינית אפשר לזהות כבר בגיל צעיר. הומואים, לסביות,בי וטרנסים רבים יגידו כי הרגישו שיש בהם משהו אחר כבר בגיל 6, אולי לפני. ויחד עם זאת, ניסינו לחשוב על דמות אחת ראויה בטלוויזיה החינוכית בעידן פרה-שקע, תקע וטלטאבי סגול, שיצאה מהארון בגאווה והייתה למודל לחיקוי עבור אותם צעירים שגדלו להיות גייז - באותן שנים שעיצבו אותם. לא מצאנו.

אז אחרי שנאלצנו לספוג מנה גדושה של דימויים סטרייטים "נורמטיביים" בגיל הילדות, שרק גרמו לנו להרגיש יותר ויותר מוזרים, החלטנו להוציא מהארון את הכוכבים האהובים שדי ברור לנו שאם היו מגיעים לגיל ההתבגרות – היו גם יוצאים בעצמם.

גנדרני מ"הדרדסים"

האוחצ' המושלם, שכמו קוקיצה באפטר של שירזי, לא מפסיקה להרים ואינה מוצאת את עצמה בין דרדסי הכפר. בכלל, נראה כי עורו נצבע בכחול לאחר שראשו הכחול התפוצץ מרב מחשבות זימה על יתר כפרפרי הכפר.

חיפושו אחר שוגר דאדי בדמותו של דרדסבא, כישורי הבישול, יכולותיו המוטוריות הלקויות, וקולו הצווחני, אינם מותירים מקום לספק: גנדרני הוא הריקי מרטין של הדמויות המצוירות.

איך יצא מהארון: לא באמת היה צריך לצאת. כולם ידעו.

גברת פלפלת

אפשר להודות: אף אחד לא האמין לנישואי הנוחות של פלפלת עם מר פלפל. הגיע הזמן שגם הוא ישים מלח ויצא מהארון בעצמו.

היחסים האפלטוניים והיעדר משיכה מינית בין זוג התבלינים, גרמו לי מאז ומעולם לחשוב כי אהבתה האמיתית של גברת פלפלת הייתה ותמיד תהיה לכפינה, כפית הקסמים הקטנה. במרבים הפרקים, מערכת היחסים בין השתיים חורגת הרבה מעבר לתחום הקולינריה.

פלפלת נכנסה לדיכאון עמוק לאחר שגילתה על רומן בין כפינה לצופי. קרובים לשתיים, סיפרו שהיה מעורב גם חורפן.

איך יצאה מהארון: בפה של אחד השופטים בעונה של "מאסטר שף".

מרקו

עם תסביך אדיפלי בלתי פתור ובחיפושו אחר אמו, למרקו אין מקום לאישה נוספת בחייו. את החום ואהבה הוא מוצא בדמותו של קופיקו, קוף קטן וחביב איתו הוא מעביר את הלילות. כבר אז, הקשר ביניהם עורר בי חשד. לחיים הסמוקות, תיק הצד ונטיותיו בלתי נשלטות לבכי תמרורים, באמת צריך להמשיך?

יש שאומרים ש"יוסי וג'אגר" מבוסס על סיפור אהבתם של מרקו וקופיקו.

איך יצא מהארון: במצעד הגאווה של גנואה. יש כזה דבר?

הדבורה מאיה

בין כל הצוף והדבש שהיא מלקקת, היה לכל לסבית באותם ימים ברור: מאיה מחפשת ללקק משהו אחר. במדי בית"ר וכשלראשה קסדה, אין לה לאן לברוח חוץ מל"ברווז". הפלרטוטים והזמזומים המוגזמים בכוורת, מובילים למסקנה אחת: הן עושות שם הכל, חוץ מלהכין דבש.

איך יצאה מהארון? עם פלפלת.

נילס

הבלונדי השובב עלול להטעות אתכם, אבל הטווינק הקטן מסתיר את היותו אדון סאדיסט שמתעלל בחיות הכפר ובראשם במולי המסכן, שמסתובב כל העונה עם חבל מסביב לצוואר. מישהו שאל אותו אם הוא בעניין של SM?

לפני מספר שנים צילמו נילס ומולי את הגרסא הסקנדינבית ל"הר ברוקבק", אחריו עזב נילס את החווה. בהמשך נצפה על משאית במצעד הגאווה של סטוקהולם.

איך יצא מהארון: בספיישל: "אקה, יש לי משהו לספר לך!".

מוש השור

שם הבמה מטעה ומסיט את תשומת הלב מהעניין המרכזי: מוש השור הוא בכלל דב. ולמרות קול הבס וכתפיו הרחבות, הוא לא מצליח להסתיר את העובדה שהוא אוהב לעלות על הנֱש מדי פעם - אז הוא מקפץ בכפר בעליזות, כשלרגליו כפכפי עץ הולנדיים וקורץ למצלמה בכל פריים. תרימי.

איך יצא מהארון: בנשיקה לצבי הצב.

בינבה

על הסיפור מאחורי הסדרה היפנית המצליחה התחנכו דורות של לסביות: אחרי שלא עברה טסט לערוץ הראשון כמשאית, הוחלט לקבל את בינבה לתפקיד כמכונית. אז אחרי שהופתעתם ששמה הוא בינבה בנ' ולא במ', חשוב שתדעו: החיפושית הקטנה והצהובה לא הייתה מעולם בעניין של פונפון. סליחה.

בתערוכת המכוניות האחרונה בגני התעורכה נצפתה באינטימיות מחשידה עם הונדה.

איך יצאה מהארון: בטיפול עשרת אלפים.

טוב טוב הגמד

הויאז'ה טובת הלב שחוגגת 399 (!) שנה בתחילת הסדרה, שומרת על חיות היער ואיכות הסביבה במסר שמאלני והרמוני שלא מותיר מקום לספק: גיי, גיי, גיי.

גם במקרה זה, חשבו יוצרי הסדרה שנישואיו ההזויים לטוטי, יצליחו להסיר את החשדות. על פי דיווחים זרים, טוטי נשכרה לצילומי הסדרה ברגע האחרון כדי להסתיר את הרומן בין טוב טוב לזריזי השועל. בפרקים שטרם שודרו, נצפה טוב טוב בזרועותיו של טרול.

איך יצא מהארון: חיכה 400 שנה. כנראה לא בוער לו.

בבאי

יצור ורוד, קטן, מסתורי, דמוי היפופוטם עם שימשייה קסומה בעזרתה הוא מסוגל לעוף ולעשות קסמים. תזכירו לי על איזה ארון אנחנו מדברים?

טוויטי

הוא מציג את עצמו כזכר אבל מתהדרת בריסים כמו של אביבית מהאח הגדול ובקול צייצני. אז לא ברור לנו איך הוא או היא מעדיף או מעדיפה שנקרא לו או לה. מדובר בדמות המצוירת הג'נדרקווירית הראשונה.

איך יצא מהארון: בסילבסטר.

בננות בפיג'מות

מסיבת פיג'מות של שני בננים שקוראים לעצמם בנני ובננו? כל מילה מיותרת.

איך יצאו מהארון? בשייק חלבון.

דובוני אכפת לי

חבורת עליזה בצבעי הקשת, שרוקדת, שרה ומביאה אושר ושמחה. לא, לא מדובר בחובבי האירוויזיון בימי ראשון באויטה, אלא בדובונים החביבים שהשתלטו לנו על המסך והלב באמצע שנות השמונים.

היו שם דוב השמחה, הקוּטר שמתרעם על הכל וגם זה שאהב להתגלץ'. נשבעים, לא נגענו. יש יותר גיי מזה?

איך יצאו מהארון?  בסאונה באלנבי.

טיפטיפון

אי אפשר לסיים רשימה כזו בלי הכוכב של ארץ הקטקטים. מנגן בחליל וקופץ בין העלים והפטריות שביער עם בגדים משיפון וחגורה עם אבזם מנחושת, הוא לא באמת חשב שהוא עובד על מישהו? אנחנו כבר לא בני 6.

לאחרונה נצפה מרים צ'ייסר עם טיפטיפ בשפגאט.

איך יצא מהארון? טיפין טיפין.

>> מצעד הזוגות ההומו-אירוטיים על המסך

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה