אין תמונה
ג'ודי, בט, גאגא ובריטני. מלכות

הן הגיי אייקונים הגדולים של הומואים ברחבי העולם: זמרות גדולות מהחיים, שחקניות אגדיות ופעילות חברתיות, שחיבקו את הקהילה וזכו לחיבוק עליז בחזרה. עם הגעתה של מדונה לארץ וכשכל הומו כבר משנן את מילות השירים וקנה כרטיס וי.אי.פיי לגולדן רינד, חשבנו ללכת אחרונה ולעשות כבוד למלכות הגדולות שהיו ועודן בזירה.

ג'ודי גרלנד

שם בתעודת הזהות: פרנסס את'ל גאם

שנות פעילות: 1928-1969.

שיא בקריירה: תפקיד חייה כ"דורותי" בסרט הקלאסי משנת 1939, "הקוסם מארץ עוץ".

קשר עם הקהילה: ג'ודי גרלנד נחשבת לאם כל הדיוות ולזו הקשורה ביותר לקהילה. יש הטוענים כי חודש הגאווה המצוין מדי שנה בחודש יוני קשור בתאריך הפטירה של גרלנד: הלוויתה שודרה ב-28 ביוני 1969, שעות ספורות לפני פרוץ "מהומות סטונוול", והאגדה מספרת שההתכנסות אותה השוטרים פזרו היתה של חברי קהילה שהתאספו לצפות בה ביחד ולהיפרד מהדיווה האהובה עליהם. ובאופן הכי פשוט היא גם אם הדיווה הבאה ברשימה, לייזה מינלי.

לדראגיסטית המתחילה: Over The Rainbow

לייזה מינלי

שם בתעודת הזהות: לייזה מאי מינלי

שנות פעילות: 1961 – עד היום.

שיא בקריירה: תפקיד חייה כ"סאלי בולס" בסרט המוזיקלי משנת 1972, "קברט".

קשר עם הקהילה: מאיפה להתחיל? מינלי שיחקה באין ספור מחזות זמר וסרטים מוזיקלים, הקול שלה הוא המזוהה ביותר (בצמוד לברברה) עם להיטי מחזות זמר כמו "כל הג'אז הזה" מ"שיקאגו", "ניו-יורק, ניו-יורק" מהמחזמר באותו השם, ועוד ועוד. בזכות ההופעות המוחצנות, אין ספור הבעלים שחלקם הומואים!!, הטירוף שנשפך ממנה בכמויות, ואימא שלה, שהיא כאמור  "דורותי".  

לדראגיסטית המתחילה: New-York, New-York (תשאלו את גילה גולדשטיין)

ברברה סטרייסנד

שם בתעודת הזהות:  ברברה ג'ואן סטרייסנד

שנות פעילות: 1957 - עד היום. 

שיא בקריירה: אחת מאושיות הבידור היחידות שזכתה בכל פרסי הבידור הנחשבים: האוסקר, האמי, הגראמי והטוני. נחשבת לאחת הזמרות המצליחות ביותר מבחינה מסחרית אי פעם ומחזיקה בשיא הנשי למספר האלבומים שהגיעו לעשירייה הראשונה במצעד האמריקני עם 32 אלבומים עד היום. וגם על כך שהכניסה אלבום לעשירייה הראשונה בכל עשור מאז שנות השישים.

קשר עם הקהילה: סטרייסנד נחשבת לדיווה בשל הקול הגדול, ובשל ההופעות הנדירות והגדולות מהחיים. הקהילה שומרת לה מקום חם בלב בשל מחזות הזמר והסרטים המוזיקליים בהם שיחקה בהם "מצחיקונת", "ינטל", "הלו דולי" ועוד, ובשל אלבומי שירי מחזות הזמר שהוציאה במקביל ושהפכו מזוהים איתה. וגם בגלל המגה דואט גיי-דיסקו שלה עם דונה סאמר, "No More Tears", והשיר הכי טראשי-צ'יזי שהוקלט מאז שלאדם (ולברברה) צמח אף: "Woman In Love".

לדראגיסטית המתחילה: Don't Rain On My Parade

דונה סאמר

שם בתעודת הזהות: לדונה אדריאן גיינס

שנות פעילות: 1969-2012

שיא בקריירה: שרשרת להיטי דיסקו (ולא רק) נצחיים בין השנים 1975-1985 והכתרתה למלכת הז'אנר הבלתי מעורערת.

קשר עם הקהילה: מפוקפק. מהרגע הראשון גרעין המעריצים הגדול ביותר של סאמר השתייך לקהילה הגאה. בשנות השפל של הקריירה שלה צוטטה בעיתונים האמריקנים באמירות בעלות אופי הומופובי, אשר הוכחשו על ידה שנים לאחר מכן. למרות זאת נשארה אחת הזמרות האהובות ביותר על הקהילה, גם בגלל מקומה בהיכל התהילה הנוצץ של ימי סטודיו 54.

לדראגיסטית המתחילה: She Works Hard For The Money

דיאנה רוס

שם בתעודת הזהות: דיאן ארנסטין ארל רוס

שנות פעילות: 1959- עד היום.

שיא בקריירה: 12 להיטים שהגיעו למקום הראשון במצעד האמריקני כסולנית  להקת "הסופרימס" פורצת הדרך. קריירת סולו מצליחה לאחר עזיבת הלהקה כזמרת וכשחקנית שהביאה לה זכייה בפרסי האוסקר, גולדן-גלוב, הגראמי והטוני.

קשר עם הקהילה: מעבר להיותה מנהיגת להקת "הכוח הנשי" הראשונה, מאחורי הקלעים ידועה רוס כאישה בעלת האמביציה והמרפקים החדים ביותר בהוליווד, בזכותם זכתה לכינוי "הבוס", וכידוע ביצ'יות זו תכונה מוערכת אצל דיוות (תשאלו את אלקסיס). את שרשרת הלהיטים שלה על רחבות הריקודים, מלווה ההופעה המזוהה איתה: שיער אפרו גדול מימדים, שמלות פייטים ונוצות וכמובן תנועות ידיים חדות שנלמדות בכל בית ספר לדראג המכבד את עצמו.

לדראגיסטית המתחילה: I'm Coming Out

בט מידלר

שם בתעודת הזהות: בט מילדר 

שנות פעילות: 1966 – עד היום.

שיא בקריירה: שיאים רבים לשחקנית/זמרת/קומיקאית/מפיקה הג'ינג'ית. יש שיאמרו שתפקידה הנצחי כג'ניס ג'ופלין בסרט רוז ב-78' – עליו הייתה מועמדת לפרס האוסקר – הוא השיא בקריירה. אחרים לא יכולים לשכוח את הופעתה בסרט סוחט הדמעות "חופים" עם להיטה הנצחי (וסוחט הדמעות לא פחות) The Wind Beneath My Wings.

קשר עם הקהילה: הקשר של בט מידלר עם הקהילה הולך אחורה עד לשנות השבעים, אז הופיעה בקונטיננטל בת' – אחת מהסאונות האהובות על הגייז של ניו יורק, בעידן טרום איידס. באותן הופעות כיכבה לצד בארי מנילו (ההומו לכשעצמו) והשניים הוציאו יחד את האלבום שעתיד להפוך לכינויה הבולט Divine Miss M. במשך השנים התבטאה נון-סטופ למען הקהילה הגאה וזכויותיה. באחד הראיונות שהעניקה, אמרה: "אני מקווה שתרמתי את חלקי לתנועת השחרור של הקהילה הגאה". תרמת.

לדראגיסטית המתחילה: The Wind beneath My Wings

שר

שם בתעודת הזהות: שרלין סרקיזיאן

שנות פעילות: 1963- עד היום.

שיא בקריירה: אין-ספור להיטים גם כחלק מהצמד בוני ושר וגם כזמרת עצמאית. בנוסף זכתה בפרס האוסקר, הגראמי, האמי והגולדן-גלוב. לאחר שנים של דעיכה הגיע להיט הקאמבק המפואר שלה, Belive"" מ-1998 ששוחרר באלבום הנושא את אותו השם, וסיבובי ההופעות המצליחים שבאו בעקבותיו.

קשר עם הקהילה: נחשבת מאז ומעולם לחברה טובה של הקהילה הגאה או לפחות לתומכת הקולנית ביותר מבין נבחרת הדיוות. יש לה בן טרנסקסואל, צ'אז בונו שהדהים את השמרנות האמריקנית כשהתחרה בעונה הקודמת של "רוקדים עם כוכבים". וחוץ מזה הלוק, הניתוחים וההופעה הבלתי נשכחת ב-"וויל וגרייס".

לדראגיסטית המתחילה:  If I Could Turn Back Time

קיילי מינוג

שם בתעודת הזהות: קיילי אן מינוג

שנות פעילות: שנת 83' עד היום.

שיא בקריירה: הלהיט Can't Get You Out Of My Head – השיר והקליפ בזכותו צעדה הדיווה בראש טבלת המכירות בלמעלה מ-40 מדינות ברחבי העולם, עם מעל ל-7 מיליון עותקים שנמכרו עד היום.

קשר עם הקהילה: כבר בימי הרומן ההזוי עם ג'ייסון דונובן (הגיי לכשעצמו) מצאה קיילי פינה חמה בלבבות ההומואים ברחבי העולם. ב-98' פתחה הפטיט הבלונדינית את חגיגות המארדי גרא באוסטרליה ובשילוב עם להיטי הדיסקו והפופ שהוציאה, הפכה לנכס צאן ברזל בכל מסיבה טראשית המכבדת את עצמה. במשך השנים התבטאה למען הקהילה הגאה ומתן שוויון זכויות לגייז. השיא היה הצעת נישואין גאה על הבמה באחת מהופעותיה.

לדראגיסטית המתחילה: Can't Get You Out of my Head

בריטני ספירס

שם בתעודת הזהות: בריטני ג'ין ספירס

שנות פעילות: 1992- עד היום.

שיא בקריירה: להיט הבכורה ההיסטרי, "Hit Me Baby One More Time" ומאז היכולת שלה לשמור על מקומה כיורשת של מדונה, שאף סימנה אותה ככזו, גם בתקופות של משברים אישיים ואיבוד רסן. למרות שאיבדה עם השנים את יכולת הריקוד ואת מראה "בת השכן הסקסית" הצליחה להמציא את עצמה מחדש מבחינה מוזיקלית שוב ושוב.

קשר עם הקהילה: נחשבת לפופ אייקון מהרגע הראשון שעלתה על הבמה. למרות ואולי בגלל שאיבדה את שפיותה עם השנים הקהילה שומרת לה אמונים. לא ברור סוג הקסם אבל התורים למסיבות "בריטני" יותר ארוכים אפילו מהמסיבות המוקדשות למלכה ה-M.

לדראגיסטית המתחילה: Gimme More

ליידי גאגא

שם בתעודת הזהות: סטפני ג'ואן אנג'לינה ג'רמנוטה

שנות פעילות: 2008 – עד היום.

שיא בקריירה: הדיווה לא מפסיקה לשבור שיאים בשנותיה הקצרות יחסית בתעשייה, לאחר שמכרה מיליוני תקליטים וסינגלים, התברגה במקום ה-73 של הזמרים המשפיעים בארה"ב והוכתרה בין מאה המשפיעים של מגזין טיים האמריקני. ובכל זאת: השיא יהיה שמלת האנטריקוט בטקס פרסי ה-MTV.

קשר עם הקהילה: כמו מידלר הצעירה, גם ליידי גאגא החלה את הקריירה שלה במועדונים קטנים של גייז ברחבי אירופה. במשך השנים הפכה אולי לכוכבת המזוהה ביותר עם הקהילה הגאה וזכויותיה, נלחמה למען נישואים גאים, הסרת מדיניות ה"לא נשאל – אל תספר" בצבא ונגד בריונות, כאשר בכל ראיון טרחה להודות למעריצים ההומואים הנאמנים. השיר Born This Way הפך להמנון עבור צעירים להט"בים ברחבי העולם, ועל שמו הקימה את העמותה למען נוער גאה.

לדארגיסטית המתחילה:

אלטון ג'ון

שם בתעודת הזהות: רג'ינלד קנת' דוויט

שנות פעילות: 1964-עד היום.

שיא בקריירה: כתב והלחין עשרות להיטים לאורך שנות פעילותו, בהם כתיבת פס הקול ל-"מלך האריות" של דיסני. אלו זיכו אותו במקום של כבוד בהיכל התהילה של הרוק'נרול, ובמקום השלישי ברשימת מאה האמנים המצליחים בכל הזמנים של הבילבורד האמריקני אחרי מדונה והביטלס.  

קשר עם הקהילה: אמנם זה לקח לו כמה שנים טובות של הסתתרות בארון (יותר כמו ויטרינה) אבל כמו דיווה אמיתית הוא יצא משם בבום. נחשב לאחד מהאמנים הפעילים בעולם למען הקהילה הגאה ולמאבק באיידס. התחתן בשנת 2005 עם בן זוגו, דייויד פרניש. ומתחזק מזה כמה שנים קרב חתולות מתוקשר עם מדונה.

לדראגיסטית המתחילה: Don't Go Breaking My Heart

וגם: סלין דיון, מאריה קארי, סינדי לאופר, טינה טרנר, כריסטינה אגילרה, וויטני יוסטון, ביונסה ועוד רבות וטובות שלא היה להן מקום כאן.

>> מאילנית עד נינט: מצעד הדיוות הגדול

>> ההומואים רוקדים מדונה אצל שירזי