הכי היסטרי שיש: שירות הסטרימינג "פיקוק" של רשת הטלוויזיה NBCUniversal הודיע ביום חמישי האחרון כי בימים אלו הוא עובד על הפקת גרסה מחודשת (ריבוט) של סדרת הדרמה הלהט"בית פורצת הדרך מסוף שנות התשעים - "הכי גאים שיש". 

לפי הפרסום, התוכנית תעקוב אחרי קבוצת חברים מניו אורלינס שחייהם משתנים מקצה לקצה בעקבות טרגדיה שפקדה אותם. הגרסה המקורית של הסדרה (הבריטית, לא האמריקאית), נוצרה על ידי ראסל ט. דיוויס ועקבה אחרי שלושה חברים הומואים שגרים בכפר הגאה במנצ'סטר. היא עלתה למסך בשנת 1999, שודרה במשך שתי עונות בלבד וכללה עשרה פרקים בסך הכל. לפי הדיווח, דיוויס יקח חלק בהפקת הגרסה החדשה. 

שנה אחרי עליית הגרסה הבריטית עלתה גם גרסה אמריקאית, אותה הפיקה רשת הטלוויזיה SHOWTIME. בניגוד למקבילה הבריטית, היא זכתה להצלחה מסחררת (גם בישראל), שודרה במשך חמש עונות ועקבה אחרי קבוצת חברים הומואים ולסביות שחיים בפיטסבורג. היא עסקה בנושאים רגישים ונפיצים, בטח בהתחשב בתקופה, כמו נישואים גאים, HIV ובעיית הסמים בקהילה.  

Queer as Folk  (צילום:  יחסי ציבור)
"הכי גאים שיש", הגרסה הבריטית | צילום: יחסי ציבור

"זה כבוד סוריאליסטי לעבד את הסדרה פורצת הדרך הזאת", אמר סטפן דון, שיצר את הגרסה המחודשת. דון יכתוב את הסדרה, יפיק אותה ויביים את פרק הפיילוט. "כשהסדרה עלתה לאוויר, הרעיון של סיפור קווירי לא מתנצל בטלוויזיה היה כל כך פרובוקטיבי, שהרגשתי שאני יכול לצפות בה רק בסתר. אבל כל כך הרבה השתנה ב-20 השנים האחרונות, וכמה נפלא זה יהיה אם הדור הבא לא יהיה חייב לראות את הסדרה לבד במרתף בלי סאונד, אלא עם המשפחה והחברים כשהווליום במקסימום". 

המעריצים של שתי הגרסאות הישנות הביעו התרגשות גדולה לקראת הגרסה המחודשת והעלו זיכרונות על הצפייה בתוכניות המוקדמות. "אני בהיסטריה! לא יכולתי לחלום על תוכנית טלוויזיה שאני יותר קהל היעד שלה", צייץ מט ברנאן, עורך ערוץ הטלוויזיה של לוס אנג'לס טיימס. מגיב אחר נזכר בחווית הצפייה המרגשת שלו: "לא בטוח אם אני צריך עוד גרסה אמריקאית של הכי גאים שיש, אבל תמיד יהיה לי זיכרון נוסטלגי מהתוכנית. צפיתי בה כנער במרתף בבית של ההורים שלי עם ווליום נמוך והאצבע על השלט, כדי שאוכל להעביר ערוץ תוך שנייה".

הכי גאים שיש (צילום: יחסי ציבור)
"הכי גאים שיש" | צילום: יחסי ציבור