"חברים" הפכה לסדרת קאלט, אבל כשבוחנים אותה בעיניים עכשוויות מגלים הרבה דברים עקומים, בדיחות פוגעניות וייצוגים חסרים. עברו יותר מ-16 שנים מאז שודר הפרק האחרון, אבל כעת מתברר שהכוונה של יוצרי  הסדרה הייתה כנראה טובה יותר - וזאת משום שהם התכוונו להפוך את אחת הדמויות הגבריות בסדרה ללהט"בית. ג׳ואי, צ׳נדלר או רוס - מי מהם, אתם שואלים? ובכן, התשובה היא כמובן צ'נדלר, אותו גילם השחקן מת'יו פרי. 

מאמר של אתר Ranker חשף עובדות מפתיעות על הסדרה, כולל העובדה שצ'נדלר היה אמור להיות בכלל גיי. כמובן שבסוף זה לא קרה, כמו שכולנו יודעים - הוא התחתן עם מוניקה והביא איתה ילדים - ובכל זאת הסדרה כוללת לא מעט בדיחות רומזניות לגבי הנטייה המינית של צ'נדלר, ואת חלקן הוא משמיע בעצמו. 

חברים (צילום: צילום מסך)
מת'יו פרי כצ'נדלר בינג | צילום: צילום מסך

אז צ'נדלר יצא סטרייט, אבל "חברים" כן כללה זוג לסבי, הישג לא מבוטל בשנת 1994. זהו הרומן של קרול וויליק (ג'יין סיבט), זוגתו לשעבר של רוס, שגם עליה נחשפה עובדה מעניינת השבוע - היא כמעט גילמה דמות אחרת לגמרי בסדרה: את רייצ'ל. 

בראיון חדש לרשת news.com.au האוסטרלית, שנערך לרגל עליית "חברים" לשירות סטרימינג מקומי, סיבט חשפה כי הסיכויים שלה לגלם את כוכבת הסדרה במקום ג'ניפר אניסטון היו לא קטנים בכלל. "הייתי מועמדת לתפקיד דמות אחרת", סיפרה. "הם רצו שאהיה אחת משש הדמויות הראשיות. הייתי אמורה לגלם את רייצ'ל, אבל אני בדרך כלל לא מספרת על זה לאנשים, כי אף אחד לא היה עושה את זה טוב כמו שג'ן (אניסטון) עשתה זאת“.

סיבט לא קיבלה את התפקיד לא מסיבות אמנותיות, אלא בגלל צירוף נסיבות: רגע לפני תחילת העבודה על הסדרה היא נכנסה להיריון. "שאלתי את הסוכנים שלי אם הם סיפרו למפיקים שאני בהריון, והם אמרו, 'חשבנו לספר להם מאוחר יותר'", הסבירה, "אמרתי להם, 'לא, אתם חייבים לספר להם עכשיו'. כמובן שהמפיקים אמרו שזה לא יסתדר". ולמרות הפספוס המשמעותי, סיבט דווקא די מרוצה מהתוצאה: "אין לי חרטות. אף אחד לא יכול היה לעשות את זה טוב כמו ג'ניפר אניסטון, אפילו לא קרוב לזה. היא הייתה מושלמת“. בסופו של דבר, סיבט הגיע לסט בתור קרול, יומיים אחרי שילדה את בנה. היא הייתה אמורה להיות על הסט שבועיים, אבל בסופו של דבר נשארה ללוות את הסדרה לאורך 15 פרקים שונים. 

ג'יין סיבט, "חברים" (צילום: Warner Bros. Television Distribution)
ג'יין סיבט, "חברים" | צילום: Warner Bros. Television Distribution

אחד הפרטים המשמעותיים ביותר בדמותה של קרול הוא העובדה שטרם לידת בנה המשותף עם רוס היא החליטה להתגרש ממנו ולעבור לחיות עם בת הזוג שלה. בראיון, סיבט סיפרה כי לאנשים בסביבה הקרובה שלה היה קשה לקבל את העובדה שהיא שיחקה דמות להט"בית.

"לאבא שלי היה קשה עם זה", הסבירה: "אני באה מרקע נוצרי מסורתי, אבא שלי לקח שיעורי תנ"ך בשעה ש'חברים' שודרה בארה"ב, כי היה לו מאוד לא נוח עם זה". "אישה מהכנסייה שהייתי מגיעה אליה התעמתה איתי ואמרה, 'איך את מעזה? את הולכת להישרף בגיהנום!'", הוסיפה.

אבל אביה שינה את תגובתו כשראה כמה דמותה של קרול עזרה לאנשים. סיבט סיפרה על תגובות מרגשות שקיבלה מחברי הקהילה, ביניהם גבר שאמר לה: "לו יכולתי לצפות בקרול וסוזן (בת הזוג של קרול בסדרה) כמודל לחיקוי כשגדלתי, לא הייתי מנסה להתאבד כל כך הרבה פעמים. תודה לך על האומץ שגילית בקריירה שלך, ועל כך שהראית לי שאין דבר חשוב יותר מאהבה“. ​