בימים כתיקונם חודש יולי הוא האפטר פארטי האולטימטיבי של שבוע הגאווה. הליינים השונים נהנים מהתנופה של מצעד הגאווה, ממזג האוויר ומהתיירים שפוקדים את ישראל, ומציעים אינספור מסיבות מסביב לשעון. השנה, מן הסתם, הכניס מבצע צוק איתן גם את הליינים הגאים לשגרת חרום.

יונתן ונונו, איש חיי הלילה ומבעלי הדונה מרטין, חוגג בקרוב יום הולדת ומקווה שעד יום ההולדת שלו המצב ירגע. עם הפסקת אש או בלעדיה, יונתן יחגוג את מסיבת יום ההולדת שלו במסיבת sweet 30 שתתקיים ב-25.7 בדונה מרטין. "כמו שאומרים - The show must go on", הוא אומר, "המערך בחזית מתנהל עם טילים ופעולות קרקעיות, והמערך בעורף מתנהל במאבק על השיגרה. אנחנו חייבים להמשיך ולספק את האפשרות להשתחרר ולשמוח למרות המצב הביטחוני. על זה מבוסס הביזנס שלנו. על אחת כמה וכמה בעת חירום כאשר הצורך בפורקן הוא אדיר".

דונה מרטין ודרעק (צילום: תום זואילי)
מסיבת דונה מרטין | צילום: תום זואילי

המצב הבטחוני המתוח משפיע על כמות האנשים שמגיעים למסיבות?
"מן הסתם זה לא חודש יולי שלו ציפינו. אבל ככל שעובר הזמן, יותר ויותר אנשים מתרגלים למצב ויוצאים. המועדונים חוזרים להתמלא ונעטפים באווירה פטריוטית מדהימה שאין דומה לה במסיבה רגילה. אפשר להרגיש את הקריאה 'אותי הם לא יכניעו', ואנשים מרימים אפילו יותר מבשגרה. מעבר לזה, בעת חירום אנשים מחפשים את החברה, את הסולידריות, את השלם הגדול מסך חלקיו. אני חושב שלצאת למסיבה היא דרך מצויינת להרגיש חלק מכך וזה אכן מתבטא במספרים".

איך התיירים שמגיעים למסיבות מתייחסים למצב?
"את האמת רוב אלו שיצא לי לראות לוקחים את זה די בקלות. כנראה שאין להם את הצלקת הנפשית שיש לנו ישראלים עם מלחמות, ובשבילם זו עוד חוויה יוצאת דופן מביקורם במדינת ישראל. אחר כך הם חוזרים הביתה ומספרים בגאווה כיצד הם שרדו את מטח הטילים".

מילה מעודדת לסיום?
"תודה לכיפת ברזיל, לאב יו!".

השיחה התקיימה לפני תחילת הפעולה הקרקעית בעזה


דונה מרטין - שישי ב-00:00 במועדון הבלוק, כרטיס כניסה: 70-50 ש"ח לפני השעה 1:00, 70-60 ש"ח אחרי, להנחות: DonnaMartinParty@gmail.com

עוד ב-mako גאווה: