>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אין תמונה
או בוי. בוי ג'ורג'
בוי ג'ורג', הכוכב הבינלאומי שהופעתו הצבעונית ודמותו האקסצנטרית הפכו אותו לקאלט גם כדי.ג'יי מגיע להופעה נדירה בהפקת Temptation בחוף הדקל. ג'ורג' מבטיח להלהיב את הקהל ולשלהב את הקהל בעזרת מוזיקת האוס איכותית בלבד.

אל בוי ג'ורג' יצטרף לערב בלתי נשכח גם הבעלים של VG Records, הדי.ג'יי והיוצר Marc Vedo מלונדון, שיגיש אף הוא מנות גדושות של מוסיקת האוס. בנוסף לבוי ג'ורג' ולמארק ודו ינגנו במסיבה המרכזית גם די.ג'יי מוטי סעדיה (רזידנט ה-FFF התל אביבי) ודי.ג'יי גיל פרץ (רזידנט ה-GAP החיפאי).

הפקת Temptation בחוף הדקל עומדת השנה במרכזו של פסטיבל "אילת בגאווה" החוגג 13 שנים להיווסדו. בין התאריכים 15-17.5.14 תארח אילת את הקהילה ההומו לסבית, שמדרימה כדי לפתוח את אירועי הגאווה של ישראל, אירועים שמסתיימים חודש לאחר מכן במצעד הגאווה בתל אביב.

זו השנה ה-13 ברציפות שהעיר אילת חוגגת גאווה ובגדול. למשך סוף שבוע נצבעת עיר הקיט בכל צבעי הקשת והמוני הומואים ולסביות פוקדים את העיר לסוף שבוע של שמש, ים, מסיבות, אהבה וגאווה.

ביום חמישי ה-15 במאי תתקיימנה שתי מסיבות פתיחה מקבילות. האחת - Pride ball בהפקת אסי נחום וגיא הראל מחיפה, שבמרכזה סט של די.ג'יי Olivian מרומא, די.ג'יי יניב סמואל מחיפה וכן הופעה של הדי.ג'יי והיוצר דודי שרון שמארח את דיוות המועדונים ג'ואל. במתחם נפרד תתקיים מסיבת הפתיחה לנשים, בהפקת קרן סוויסה ואליס חיון מתל אביב, שמדרימות עם 500 נשים לפתוח בנקודה הכי דרומית בארץ את אירועי הגאווה. במסיבת הנשים ינגנו די.ג'יי רובי כהן ודי.ג'יי מורן סינגולדה.

אין תמונה
גאים להתארח. בוי ג'ורג' ו-Marc Vedo

אומרים לא להומופוביה

היום הבינלאומי נגד הומופוביה - הבנ"ה (IDAHO) הוא אירוע המתקיים מדי שנה ב-17 במאי, ותכליתו להפחית את ההומופוביה ברחבי העולם. בעוד שמטרת אירועי הגאווה היא לעורר את רגש הכבוד כלפי ביטויים מגוונים של מיניות, ולבטל את רגש הבושה העצמית הנקשר אליהם לפעמים, מטרת הבנ"ה היא להביא לדה-לגיטימציה של עמדות הומופוביות, ולמאבק של החברה כולה בביטויה. 

שינויי החקיקה ברוסיה ובחודש האחרון באוגנדה נותנים משנה תוקף ליום הזה. בישראל צוין היום לראשונה ב-17 במאי 2006, תחת הכותרת "הבנ"ה". גם באילת יצוין היום הבינלאומי נגד הומופוביה ולאורחי כפר הגאווה יחולקו חומרי הסברה.

ה-17 במאי נקבע כיום הבינלאומי נגד הומופוביה, כציון למועד שבו הוסרה ההומוסקסואליות מרשימת ההפרעות הנפשיות על ידי ארגון הבריאות העולמי, בשנת 1990. מאז שנת 2005 צוין היום נגד הומופוביה בכ-50 מדינות בעולם, לרבות כאלו שחל בהן עונש מוות על קיום יחסים הומוסקסואליים. באיראן, למשל, צוין היום במסרים של דוא"ל בתוך קהילת הלהב"ט ובין פעילי זכויות האדם.

גאווה באילת 2013 (צילום: עמרי קליינבורט )
חגיגה של צבעים ומים. מתוך פסטיבל הגאווה באילת בשנה שעברה | צילום: עמרי קליינבורט

כפר הגאווה ב"קראון פלאזה" וכפר לנשים ב"מרקש"

על מנת להעצים את חווית הגאווה, יהפוך זו השנה השנייה ברציפות מלון "קראון פלאזה" למשך ימי הפסטיבל ל"כפר הגאווה". המלון - על כל המתקנים שבו, לרבות בריכת השחייה והלובי - יפעל במהלך כל סוף השבוע כמארח הרשמי של הפסטיבל ויאפשר לקהל הלהט"ב ליהנות מחוויית גאווה טוטאלית. מלון מרקש, הנמצא במרכז העיר אילת יהפוך אף הוא במהלך הסופ"ש הזה ל"כפר גאווה". להבדל ממלון "קראון פלאזה" הפתוח לקהילה הלהטב"ית ואפילו לאורחיה, מלון "מרקש" יארח נשים בלבד.

גם השנה, חלק מהאירועים יתקיימו בכפר הגאווה עצמו. כך למשל ביום חמישי ה-15.5 יתקיים המופע "פנטסטיקו באילת", במהלכו יארחו קיי לונג ועושרי את מיטב הדראגיסטיות של ישראל. בשלושת ימי הפסטיבל יתקיימו מסיבות בריכה עליזות ומקפיצות כאשר האחרונה שבהן, תארח את ליין המסיבות המזרחי - 'אריסה' להפקת בר מצווה לפסטיבל, שמציין השנה 13 שנים להיווסדו.

פסטיבל "אילת בגאווה" אף מציע חבילות נופש בכל בתי המלון בעיר, החל מהיוקרתיים ביותר ועד למלונות קטנים ומשפחתיים. מגוון החבילות המוצעות מאפשר לקהל "לקרוע את אילת מבלי לקרוע את הכיס". להזמנות - 08-6334432.

גאווה באילת 2013 (צילום: עמרי קליינבורט )
מרימים את הדרום. מתוך פסטיבל הגאווה באילת בשנה שעברה | צילום: עמרי קליינבורט