בסוף חודש מרץ יגיע לארץ סרטו המדובר של הבמאי הגיאורגי לבאן אקין, "ואז רקדנו". הדרמה הרומנטית הגאה הוקרנה בפסטיבל קאן האחרון ומיד הפכה לשיחת היום. הסרט מגולל את סיפורו של מראב בן ה-17 (לבן גלבאחיאני), שנהנה להתאמן בריקוד גיאורגי מסורתי מאז שהיה ילד. את רוב זמנו הוא מבלה באימונים קשים כחלק מהאנסמבל הלאומי, כשמולו מטרה אחת ברורה – לעבור את האודישן ולהתקבל לבלט הלאומי.

כשלאנסמבל מגיע אירקלי (באצ'י וואלישווילי), רקדן חדש, כריזמטי ופרוע, מראב נאלץ להתמודד עם רגשות שהוא בעצמו עוד לא ממש מבין. בסביבתו המסורתית ותחת לחץ האימונים, מראב נאלץ למצוא את הדרך לחופש.

בזכות הביצוע המרגש במיוחד של שני השחקנים הראשיים, הסרט מצליח לטוות סיפור אהבה יוצא דופן ונוגע ללב על חברות והתבגרות. הסרט זכה לביקורות משבחות ברחבי העולם, ואף זכה בפרס הסרט הטוב ביותר והשחקן הטוב ביותר בפסטיבל אודסה.

>> 12 סוגים של שיימינג נפוצים בקהילה הגאה

>> כשסיפרתי במילואים שעשיתי ניתוח שינוי מין

>> 5 טיפים חשובים להתמודדות עם פרידה ושברון לב

בנובמבר האחרון מאות מפגינים הומופובים הסתערו על בית קולנוע בטביליסי, גיאורגיה, בזמן הקרנת הבכורה של הסרט. מחוץ לקולנוע העלו דגל גאווה באש, בעוד מספר כמרים התפללו בין המפגינים. המפגינים ניסו לפרוץ לבית הקולנוע, ושני שוטרים נפצעו בעימות.

אקין, שביים בעבר סרטים כמו "אנשים מסוימים" ו"המעגל", הצהיר שהוא רצה לחקור את המאבקים של הקהילה הלהט"בית בגיאורגיה, לאחר שהיה עד למתקפה של הומופובים במצעד הגאווה בשנת 2013 במדינתו.