ג'ייק ג'ילנהול יפיק ויככב בעיבוד הקולנועי הראשון למחזמר המצליח זוכה פרסי הטוני, Fun Home. ג'ילנהול בן ה-39 יגלם את דמותו של האב הגאה במחזמר, שעלה לראשונה בשנת 2013, ונחשב למחזמר הראשון בברודווי עם גיבורה לסבית. עדיין לא ידוע יותר מדי על הסרט המתוכנן, אך דווח כי הזכויות למחזמר נרכשו על ידי חברת ההפקה של ג'ילנהול, Nine Stories. המחזמר מבוסס על ספר הזיכרונות הגרפי של אליסון בקדל בעל אותו שם.

הסיפור עוקב אחר המסע של בקדל לגילוי המיניות שלה כלסבית, תוך שהיא נזכרת בנעוריה ובמערכת היחסים שלה עם אביה, שהיה גם הומו ובסופו של דבר התאבד. ג'ילנהול אמור לגלם את אביה של אליסון, ברוס בקדל, המנהל את בית הלוויות המשפחתי.

הר ברוקבק
ההר הירוק כל ימות השנה | צילום: יחסי ציבור, יחסי ציבור

ברור שזו לא תהיה הפעם הראשונה של השחקן בתפקיד גאה. לא תמצאו מישהו/י בקהילה שלא זוכר את סיפור האהבה המרגש שלו עם הית' לדג'ר ב"הר ברוקבק", ובשנה שעברה הוא אף גילם מבקר אמנות ביסקסואל בדרמה הבלשית של נטפליקס Velvet Buzzsaw. בשנת 2018 הוכרז כי ג'ילנהול מתכנן להפיק ולככב בסרט The American על פי הביוגרפיה על המלחין ההומו המנוח לאונרד ברנשטיין.

>> 15 הרגעים שעשו לקהילה הגאה את העשור

>> לסביות משתפות: 26 טיפים לסקס טוב יותר

>> "עד לפני חודש תמיד עשיתי סקס תחת השפעת סמים"

הזוכה בטוני, סם גולד, שביים את המחזמר בברודוויי ובלונדון, צפוי לביים גם את הסרט. Fun Home אמור להתחיל להצטלם "לקראת סוף השנה או בתחילת 2021".