אין תמונה
עבודתו של מקס מורון

ביום חמישי הקרוב (8 בדצמבר), תיפתח בתל אביב תערוכה חגיגית ומסקרנת, שתנסה לבדוק את המיניות הזכרית מנקודת מבט הומוסקסואלית. מציגים את עבודותיהם בתערוכה האמנים רפי פרץ, נתן אלקונוביץ, מקס מורון, ליעד נורי, מרק אורן, רון ישועה, רוני שוקרון והולגר הומאן.

אין תמונה
עבודתו של רוני שוקרון

"ההנחה שהמיניות הגברית היא פשוטה, מוטעית מיסודה. המציאות היא שגברים מדברים וכותבים פחות מכל אחד אחר על המיניות הגברית. התוצאה הסופית היא שיש בורות עצומה בכל מה שנוגע למיניות הגברית", כותב אוצר התערוכה, יוחנן הרסון.

אין תמונה
עבודתו של הולגר הומאר

כרגיל, בכל אשמים הגברים ההטרוסקסואלים, ששולטים ביד רמה ולא מעזים לשאול עד כמה בעצם מורכבת המיניות הגברית. "אחת מההנחות המוטעות ביותר, אולי הגדולה מכולן, היא שבפין מתחיל ומסתיים כל הסיפור, אך לא כך הדבר", כותב הרסון. "העליונות הגברית, בהיותה נוכחת בכל תחומי החיים החברתיים, הדתיים והפוליטיים, קובעת כי ההתנהגות המינית הנאותה היא זו ההטרוסקסואלית, וזו עובדה שכולנו מקבלים או לומדים לחיות איתה".

אין תמונה
עבודתו של מקס מורון

"כמו כן מקובל להאמין שבעוד שנשים הן מטבען דו-מיניות, גברים הם בהכרח הטרוסקסואלים. במציאות התמונה לגמרי שונה, גברים מעוניינים לחקור ולהתנסות במיניות שלהם, ולעיתים קרובות הם גם מרשים לעצמם להתנסות עם גברים אחרים ולא רק עם נשים".

אין תמונה
עבודתו של רפי פרץ

גברים רבים נהנים לקיים יחסי מין עם גברים אחרים, ואינם מגדירים את עצמם כהומואים, מציין הרסון בדבריו. "בלוטת הערמונית בפרט היא אכן מוקד לעוררות מינית גברית. כל פעילות שקשורה באזורים הללו, היא פתח לעולם שלם של עונג מיני. גברים הטרוסקסואלים רבים עדיין חושבים שאם הם מתעניינים ונמשכים לצדדים הללו שבתוכם, פירושו של דבר שהם הומוסקסואלים. הנחה מוטעית זו יושבת על פחדים ותפיסות הומופוביות. משחק אנאלי לא יכול להפוך אותך להומוסקסואל, אבל הוא בהחלט יכול לרגש אותך מאוד".

אין תמונה
עבודה נוספת של הולגר הומאן

התערוכה באה לבחון את המיניות הגברית מנקודת המבט ההומוסקסואלית. "המין החד-מיני הינו מין זכרי בצורתו הטהורה ביותר, מקום שבו הפנטזיות והדינאמיקה עם בני המין הזהה, הם ברורים וחופשיים מכל עכבות ודעות קדומות. השחרור הזה והיכולת להתנסות במיניות הגברית במלואה, היא ייחודית וללא ספק חתרנית", כותב הרסון על ההזמנה לתערוכה._OBJ

התערוכה תתקיים בבית אמריקה בתל אביב בין 8-30 בדצמבר.

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה

>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?