הרומן של הקהילה הגאה עם המוזיקה המזרחית הוליד מספר שיתופי פעולה מוצלחים, שבאו לידי ביטוי בעיקר בקליפים שכבשו את מצעדי הפזמונים ומצעדי הגאווה, החל מהופעותיה של מרגול במסיבות גייז, דרך עומר אדם ו"יא חביבי תל אביב" שהפך להמנון הקהילה והעיר, ועד לשרית חדד, שתקליט את שיר הגאווה השנתי של ליין האריסה.

השנה מצטרפת לקליפים גם הופעה של הזמרת זהבה בן שתומכה בקהילה. לאחר שהשאירה את חותמה בפרומו ההופעה המסורתי של האריסה עם השיר "טלפון האהבה", תקיים בן מחר (שלישי) מופע אינטימי ראשון וייחודי מסוגו במרכז הגאה גן מאיר, במסגרת פסטיבל התרבות הגאה.

"הקהילה הגאה ידועה מאוד בצבעוניות שלה ובשמחה הבלתי פוסקת שלה, וכך גם השירים המזרחיים מלאי שמחה ונשמה", מסבירה בן את סוד ההצלחה של היחסים בין המוזיקה המזרחית לקהילה הגאה, "החיבור הוא חיבור טבעי ומיידי וזה כיף גדול".

בתור זמרת מזרחית, האם לא חששת לאבד קהל בעקבות התמיכה בקהילה הגאה?

"אין פה מושג של פחד בכלל. אני אוהבת את הקהילה הגאה, קהילה שמחה עם המון לב ואני שרה ומופיעה להם בשמחה. ובאותו זמן אני מופיעה ושרה לכולם, וכל מי שהוא אדם שמח עם לב יכול ליהנות".

אילן פלד משתתף בקליפ החדש של שרית חדד (צילום: צילום מסך)
תקליט שיר למצעד. שרית חדד בקליפ עם אילן פלד | צילום: צילום מסך

מה את חושבת על זמרים וזמרות שבוחרים להישאר בארון בגלל שהם חוששים לאבד קהל?

"אני חושבת שראוי שכל אדם באשר הוא יחיה את החיים שלו כמו שהוא מבין. מי שמרגיש שהוא צריך לצאת שייצא ומי שמרגיש שיותר טוב לו להישאר בפנים שיישאר. הכול טוב"

איזה שיר שלך מתאים לדעתך לקהילה הגאה ולמאבק שלה לשוויון?

"אני לא שרה שירי מאבקים ופוליטיקה, רק שירים של שמחה, אהבה ונשמה. הייתי שמחה אם כולם היו מפסיקים עם המאבקים והפוליטיקה. אין צורך לנסות לפגוע בקהילה, ומצד שני הקהילה לא צריכה להיאבק יותר".

איזה מסר חשוב לך להעביר בהופעה הזו בפני הקהילה הגאה?

"חשוב להעביר מסר של סובלנות ואהבה אחד לשני. כולם מקבלים את כולם כי כולנו יהודים וכולנו משפחה אחת גדולה. בקיצור רק אהבה לכולם".

זהבה בן בהופעה חיה | יום שלישי | 2.6.2015 | 21.30 | כרטיסים בטלפון 03-5252896