לפני כחצי שנה הודיע האמן הצעיר קלייטון פטט כי הוא מתכוון לאבד את בתוליו בגלריה מלאה בצופים במסגרת פרויקט אומנותי ששמו "בית הספר לאמנות גנב את הבתולים שלי". "זה יהיה אסתטי", הבטיח פטט כשהודיע לראשונה על המופע, "השותף שלי ואני נמרח מעט צבע על גופנו בזמן שאנחנו מקיימים יחסי מין על פיסת בד כדי ליצור יצירה קבועה של הביצועים".

החודשים עברו, כל הכרטיסים נמכרו, ושלשום הגיע הערב הגדול. 120 איש הצטופפו בגלרייה בלונדון כדי לראות את הופעתו של פטט, שזכה לכינוי "הבתול מבית הספר לאמנות", אך מי שבסופו של דבר איבד את תמימותו היו דווקא הצופים, שבמקום לראות את פטט מאבד את בתוליו האנאלים לגבר, התבקשו להכניס בננה אל תוך פיו שמונה פעמים ברציפות.

כתב של בלוג האמנות dazed תאר את הארוע המוזר: "הקהל נכנס אל תוך חדר והתיישב בכסאות שסודרו מול קיר חשוף עליו הוקרנו תמונות של ערימה ענקית של בננות. על הרצפה הונחה קערת מים כסופה. 'לא נראה נוח במיוחד', העיר אחד הצופים. אל החדר נכנסו ארבעה אנשים ללא חולצה, שלושה גברים ואישה אחת, לבושים מכנסיים שחורים ותכריך לבן על ראשם, צעדו לבמה ללא מילים כשהם נושאים שלטים עליהם נכתב "ANAL VIRGIN". אחד מהגברים היה פטט. על גופו של פטט היו כתובות מילים כמו “TEEN WHORE” ופטט שפשף אותם בידיו עד שנמחקו ועורו האדים. אחד הנערים תפס את ראשו של פטט והחל לגזוז את שערותיו, בעוד האישה שופכת צבע שחור על פיו.

"בית הספר לאמנות גנב את הבתולים שלי" (צילום: ווילו גארמס)
קדימה, מתחילים | צילום: ווילו גארמס
"בית הספר לאמנות גנב את הבתולים שלי" (צילום: ווילו גארמס)
נו, תספורת בחינם | צילום: ווילו גארמס
"בית הספר לאמנות גנב את הבתולים שלי" (צילום: ווילו גארמס)
אכן, אמנות לשמה | צילום: ווילו גארמס
"בית הספר לאמנות גנב את הבתולים שלי" (צילום: ווילו גארמס)
לפחות הוא מודע לעצמו | צילום: ווילו גארמס

בהמשך הובילו אותנו אל המרתף ומשם אל חדר קטן, שעל רצפתו ישבה אישה חשופת חזה שמסביבה כתובות גרפיטי פרובוקטיביות. איש עם ברדס הצביע עליי וביקש ממני ללכת אחריו. הוא הוביל אותי אל תא עליו הייתה הכתובת: "חלק 2 - תא חדירה". התא עצמו היה קטן במיוחד, ובמרכזו ישב פטט עם שתי ערמות של בננות מולו.

"אני הבתול שלך", הוא אמר, "ואתה הפרטנר שלי. תרים בננה". נלחצתי מאד כי החדרת בננות לנער בן 19 לא נכללה בתכניות שלי לאותו הערב, ואז הוא הוסיף: "עכשיו תחדיר אותה לפי שמונה פעמים". החלקתי את הבננה לפיו בעוד הוא בוהה בי, ואז הוא לקח את הבננה, שבר אותה לשניים ואמר לי לעזוב.

"בית הספר לאמנות גנב את הבתולים שלי" (צילום: ווילו גארמס)
קוקו ריקו | צילום: ווילו גארמס

זחלתי אל מחוץ לתא הקטן והונחיתי לעבור אל חלל גלריה אחר, בו היו תלויים בדים בגובה שלושה מטרים ועליהם איורים בסגנון פרימיטיבי של נערות קטועות גפיים, מראות מלאות בזרע ודיוקנאות של פטט. כולם זמינים לרכישה באינסטגרם, כפי שהיה כתוב בשלט במקום.

"בית הספר לאמנות גנב את הבתולים שלי" (צילום: ווילו גארמס)
מתחת לכל ביקורת | צילום: ווילו גארמס

לאחר שכל הצופים עברו בתא החדירה, יצאו פטט ומלוויו חזרה לאולם המרכזי, הבחורה גזרה את מכנסיו וכיסתה את ראשו בברדס לבן. ההופעה נגמרה".

"מי שבא בשביל האמנות לא התאכזב"

בסיום ההופעה סיפר פטט כי מעולם לא התכוון לקיים סקס מול הצופים. "תמיד אמרתי שאני לא מאמין בבתולים" אמר פטט, "כך שזה מאבד את הנקודה אם הייתי מאבד את הבתולים שלי עבור תערוכת האמנות שלי". לשאלה האם לדעתו הקהל ציפה שיאבד את בתוליו, ענה פטט כי בכל הראיונות אמר שהפרטנר שלו יהיה מישהו לא מזוהה, וכך אכן קרה. "זה מראה את מה שהם באמת רוצים. הם לא רצו לראות אמנות, הם רצו לראות אותי מקיים יחסי מין. אם הם הגיעו בשביל האמנות, הם לא היו כל כך מתאכזבים, הם היו יודעים שצריך לקרוא בין השורות".

פטט סיפר כי התגובות שקיבל למופע היו מעורבות. "היה בחור אחד שהיה ממש עצוב, הוא אמר שאני נראה כמו ילד בן 13 ושזה היה עצוב וטראומטי - אך פנטסטי, בגלל הדרך בה גרמתי לכולם לחשוב שהם הגיעו לצפות בנער בן 19 מאבד את בתוליו".

לדברי פטט הוא עדיין בתול, ולעולם לא יקיים יחסי מין. "האמנות שלי היא המיניות שלי". אנחנו חושבים שהוא גם לעולם לא יקיים יותר מיצגי אומנות.

"בית הספר לאמנות גנב את הבתולים שלי" (צילום: ווילו גארמס)
יום אחד עוד אקיים יחסי מין | צילום: ווילו גארמס

עוד ב-mako גאווה: