אם תזהו את הבחור הגבוה, השרירי והג'ינג'י שיסתובב ברחבי תל אביב השבוע, כנראה שגם אתם (כמו 90% מהגברים בעולם) צופים הדוקים בפורנו. קולבי קלר, משחקני הפורנו המצליחים בתעשיית הפורנו הגאה, מגיע לישראל להציג את פרויקט האמנות החדש שלו במסגרת פסטיבל הקולנוע הגאה. אז מה הקשר בין פורנו של גייז לפרויקט אמנות עכשווית? אם תשאלו את קלר, הוא יסביר שמבחינתו מדובר בשילוב נדרש ואפילו טבעי.

>> למתחם אירועי הגאווה 2016

קולבי קלר חגג השנה 36, גיל מאוחר יחסית לשחקן פורנו. קלר החל את דרכו בעולם הפורנו לאחר שסיים את לימודי האמנות והאנתרופולוגיה באוניברסיטת יוסטון. היום הוא גם אמן גם סופר גם בעל טור בענייני סקס וכמובן כוכב פורנו אמריקאי. במשך העשור האחרון השתתף קלר ביותר מ-100 סרטים פורנוגרפיים ועבד עבור אולפנים מוכרים כמו: Sean Cody, Randy Blue, Titan, Falcon, Men.com, Cockyboys ועוד. הבלוג שלו The Big Shoe Diaries זכה בפרס WOWie לבלוג הטוב ביותר לשנת 2013. לאחרונה הוא הוחתם כפרזנטור החדש של ויויאן ווסטווד וגילם את כל הדמויות באדפטציה נועזת של "המלט" בערום מלא.

#Repost @thejustinjorgensen ・・・ Nothing else. @colbydoesamerica #colbykeller #merca

A photo posted by Colby Keller (@colbydoesamerica) on


הפרויקט האחרון הגדול של קלר שיוצג בפסטיבל משלב מוטיבים פורנוגרפיים, צילומי טבע וכל מה שביניהם. שמו של הפרויקט הוא "קולבי קלר עושה את אמריקה" (Colby Does America) ומדובר למעשה בפלטפורמה אינטרנטית שנוצרה בעזרת גיוס המונים (הוא הצליח לגייס כ-35 אלף דולר). במסגרת הפרויקט תיעד קולבי את סיוריו ברחבי אמריקה, לאורכה ולרוחבה, ובכל מדינה שבה הוא ביקר הוא חקר את היחס לסקס ולטבע בארצות הברית של ימינו. חלק מהסצנות כוללות סקס וחלק כוללות ויזואלים מהטיול.

>> שומרת אחותי: שני אחים שגדלו להיות שתי אחיות

ביום חמישי הקרוב (2.6) יגיע קלר לראשונה לישראל לכבוד הצגת הפרויקט האוונגרד שלו בפסטיבל הקולנוע הגאה. במפגש הוא ישוחח על הרעיון מאחורי אתר האינטרנט שלו, יציג סרטים שהוא יצר במהלך סיוריו בארצות הברית ויענה על שאלות הקהל. לכבוד ההגעה שלו תפסנו אותו לשיחה על פורנו, אמנות ותל אביב.

אין תמונה
"יש עדיין שפע של טאבו בחברה בכל הקשור לסקס ופורנו"
נראה שבשנים האחרונות שחקני פורנו "יוצאים מהארון" והופכים להיות חלק מהמיינסטרים. קלר חושב שהציבור הרחב פתוח הרבה יותר לעולם המיניות, אבל שיש עדיין שפע של טאבו בחברה בכל הקשור לסקס ופורנו. "אפשר לראות זאת בכל מיני שערוריות פוליטיות וציבוריות שהיו בתקופה האחרונה באמריקה", הוא טוען, "למזלי הייתי בר מזל והיו לי הרבה הזדמנויות חיוביות בעולם הזה. שחקני פורנו לפני עשר, עשרים ושלושים שנים לא היו יכולים לעשות את מה שאני עושה היום. אבל גם לי יש גבולות לדברים שאני יכול להציג ולעשות מול המצלמה. אני מקווה שנצליח לשחרר את המעצורים שלנו, כך שהשיח על פורנו כטאבו או לא, לא יהיה רלוונטי יותר. אבל אני בספק שזה יקרה עוד בימי חיי".

בפרויקט שלך, אתה מסתובב בכל המדינות בארה"ב ומציג וידאו אחד בכל מדינה. מה הייתה המטרה מבחינתך? למה דווקא בכל מדינה?
"אמריקאים מעניקים הרבה משמעות למושג המדינה. אנחנו בוחרים את נבחרי הציבור שלנו על בסיס גבולות גאוגרפיים; אנו מחוקקים את החוקים המקומיים שלנו בדרכים שונות באופן דרמטי ממדינה למדינה; ואנחנו מייחסים ערך רב על הזהויות התרבותיות של מי אנחנו ואיפה אנחנו חיים. אנחנו אפילו נלחמנו מלחמת אזרחים עקובה מדם לפני כ-150 שנה שהתבססה על יחסי מדינות שונות לעבדות. כשאני אומר למישהו שגדלתי בטקסס (שזה נכון), הם תופסים אותי באופן שונה מאשר אם הייתי אומר להם שנולדתי במשיגן (שזה גם נכון). ניסיתי לתעד את ההיבטים השונים של כל מדינה במונחים של כמה מיניות וזהות תרבותית משתנה ממדינה למדינה. תעשיית הפורנו בארה"ב פועלת ומתמקדת בעיקר בחוף המזרחי והמערבי (בערים כמו ניו יורק, סן פרנסיסקו ולוס אנג'לס). בפרויקט רציתי להראות את שאר חלקי הארץ, כי היא יפה, מוזרה וסקסית כמו בשאר הערים הידועות. אך לעתים קרובות זה נשכח".

Hanging out & eating 'crisps' with @hempton & @cate_xo!

A photo posted by Colby Keller (@colbydoesamerica) on


הרבה אנשים ירימו גבה על כך שאתה מחשיב את מה שאתה עושה לאמנות. 
"גבה מורמת מובילה לשיחות מעניינות הרבה יותר מאשר פיהוק. השאלה 'מהי אמנות?' היא אחת השאלות החשובות ביותר שאנחנו יכולים להעלות כאשר אנחנו חווים אמנות. בשבילי זה כבוד אמיתי כשמישהו מגיב על העבודות שלי בצורה עוצמתית". 

זו פעם ראשונה שלך בישראל. מה שמעת על תל אביב? 
"זה כבוד גדול עבורי שהזמינו אותי וניתנה לי ההזדמנות לבקר פה. שמעתי סיפורים רבים על היופי של תל אביב ואני כבר מחכה בקוצר רוח לראות את בנייני הבאוהאוס בעיר הלבנה ולבקר בנמל העתיק של יפו ובמוזיאונים שבעיר. אני גם נרגש לפגוש את תושבי תל אביב… לסקס... עבור אמנות... ובשביל אוכל טוב. בעיקרון כל כלי שמצריך ללמוד יותר על התרבות של ישראל".

מה שמעת על הגברים הישראלים?
"ובכן, יצא לי לעשות סקס עם הרבה גברים ישראלים (אתם גם יוצאים לפעמים מישראל). הערצתי מאוד את התשוקה הפיזית שלהם. מניסיוני, גברים ישראלים מתנשקים מעולה ותמיד יש להם את הוויד הכי טוב. אז אני מקווה שאמצא איזה תל אביבי יפה - או כמה בחורים - עם וויד באיזה רחוב עתיק ויפה".

Cheeky birthday photo session yesterday ��

A photo posted by Colby Keller (@colbydoesamerica) on


רוצים לזכות בכרטיסים למתחם ה-VIP של XL במצעד הגאווה? לחצו כאן

>> ראיון בלעדי: "מדונה שינתה לי את החיים"

>> 8 הרווקות הלסביות המבוקשות ביותר בתל אביב