בעוד התגובות לנטייה המינית של סופרמן החדש נעות בין זעזוע מוחלט לשמחה אמיתית, השחקן דין קיין, שגילם את דמותו של גיבור העל בסדרת הטלוויזיה הפופולרית של שנות התשעים "לויס וקלארק", יצא נגד ההחלטה ואמר בראיון ל-"Fox & Friends" שהצעד הזה היה יכול להיות "אמיץ" לפני 20 שנה, אבל עכשיו עושה רושם ש-DC פשוט מנסים "לתפוס טרמפ".

כפי שכבר פורסם, בחוברת הקומיקס הבאה של DC בסדרת "סופרמן", שתראה אור בתחילת נובמבר, גיבור העל עומד לצאת מהארון כביסקסואל. לא מדובר בסופרמן הקלאסי, קלארק קנט, אלא בג'ון קנט, הבן שלו ושל לויס ליין, שירש את מקומו של אביו. 

סופרמן יוצא מהארון בקומיקס חדש (צילום: DC comics)
סופרמן יצא מהארון כביסקסואל בנובמבר | צילום: DC comics

"הם אומרים שזה כיוון חדש נועז, אבל אני אומר שהם תופסים טרמפ", אמר קיין. "רובין יצא לאחרונה כביסקסואל, סופרגירל, 'הבת שלי', יצאה מהארון כלסבית, אז אני לא חושב שזה אמיץ. זה היה אמיץ אם הם היו עושים את זה לפני 20 שנה, אבל גם אז זה היה אומר להיאבק עבור זכויות להט"ב באיראן, שם זורקים הומואים מהגגות". 

קיין יצא גם נגד העלילות המאפיינות את "סופרמן" בימים אלה. "היום הם מדברים על בעיות של העולם האמיתי כמו שינויי אקלים וגירוש פליטים", אמר קיין, כשהוא מתייחס לאחד מקווי העלילה האחרונים, בו עוסק גיבור העל במניעת גירוש פליטים מהעיר הבדיונית מטרופוליס. "למה הם לא שולחים אותו להילחם בחוסר הצדק שמלתחילה הוביל לגירוש הפליטים? זה היה יכול להיות אמיץ. הייתי קורא את זה", אמר והוסיף: "או להילחם עבור זכותן של נשים ללמוד, לעבוד ולחיות, ושבנים לא ייאנסו על ידי גברים תחת המשטר החמים והנעים בחדש של הטליבאן? זה היה אמיץ. יש רוע אמיתי בעולם, שחיתות אמיתית, הרבה דברים אמיתיים להילחם נגדם. זה היה יכול להיות נפלא להתמודד עם הסיטואציות האלה". 

לא מעט אנשים כעסו מאוד על ההתבטאות של קיין נגד יציאתו מהארון של סופרמן, והם כמובן פנו לטוויטר כדי לכלות את זעמם, לעיתים בדרך חריפה ואכזרית מדי. קיין עצמו לא נשאר חייב וענה בחזרה לרבים מהם. "אנחנו יודעים שאתה ביסקסואל דין, השנה היא 2021 ולאף אחד לא אכפת אז תפסיק לכעוס ולך למצוץ ז** או משהו", כתב חמום מוח אחד וזכה לתגובה אישית מהשחקן: "אני פשוט לא כל כך בקטע שלך". 

"אין לך ממה לדאוג דין, סופרמן הביסקסואל אף פעם לא היה מתחיל עם שמנמן כמוך", כתבה מגיבה נאורה אחרת, לה ענה קיין בפשטות "את נראית מקסימה". "אם דין קיין כל כך כועס שסופרמן הוא ביסקסואל אז כדאי לנו לעשות גם הרקולס הומו רק כדי שנוכל לעצבן את קווין סורבו", כתב גולש אחר והצליח לעקוץ על הדרך שחקן אחר שהתבטא לאחרונה נגד קהילת הלהט"ב.