הסגר עוד נמשך, בתי הקולנוע סגורים חודשים ארוכים ולא צפויים להיפתח בקרוב, אבל אתם עדיין יכולים להנות מסרט טוב. לאחרונה נפתחה ספריית הסרטים המקוונת של פסטיבל הקולנוע הגאה, הכוללת עשרות סרטים להט"בים ישראלים ובינלאומיים מכל הזמנים, שלא תמצאו בנטפליקס או בערוצים המסחריים הגדולים. 

פסטיבל הקולנוע הגאה, שמתקיים בישראל בחודש הגאווה מזה 15 שנים ברציפות, יתקיים השנה בשל מגפת הקורונה במתכונת אונליין בין ה-12 עד ה-21 בנובמבר. יאיר הוכנר, מייסד ומנהל הפסטיבל והאיש שמאחורי הפרויקט, סיפר ל-mako גאווה: "אנחנו נמצאים בתקופה מאתגרת מבחינה תרבותית והיה חשוב לנו ליצור פלטפורמה בידורית שהיא גם בועטת, נועזת ולא מתחנפת ובעלת אמירה אמנותית וחברתית". 

מתוך הסרט "Jess James" (צילום: מתוך הסרט "Jess James", יחסי ציבור)
מתוך הסרט "Jess James" | צילום: מתוך הסרט "Jess James", יחסי ציבור

ספריית הסרטים מתעדכנת בכל שבוע, ובין הסרטים החדשים תוכלו למצוא גם סרטים שהוקרנו בפסטיבל בשנה שעברה, כמו "כלב נובח על הירח", ו"מפלצות". בין עשרות הסרטים שזמינים לצפייה כבר עכשיו בפלטפורמה תמצאו את הדרמה "רסיסים" של הבמאי הקנדי טום פיצג'רלד. עלילת הסרט עוקבת אחרי צעירה החוזרת לעיירת נעוריה כדי להשתתף בהלווית אביה, וזאת אחרי שעזבה לעיר הגדולה מכיוון שאמא שלה סירבה להכיר במיניות הביסקסואלית שלה. 

סרט אחר שעשוי להיות מעניין מאוד בייחוד בזמן מגפת הקורונה, הוא "סוף עידן הקרוזינג", שדן בשאלה 'מי עדיין עושה קרוזינג בעידן של אפליקציות דייטינג כמו Grindr, Scruff ואחרות?'. הצופים הלהט"בים המבוגרים יותר יוכלו לדמיין כאילו הם חלק מהמשתתפים בסרט התיעודי "סקס והגייז הכסופים", שמספר את סיפורו של ארגון הדוניסטי לגברים הומוסקסואלים בגיל השלישי בניו יורק. 

יאיר הוכנר (צילום: Laurent Burst, יחסי ציבור)
צילום: Laurent Burst, יחסי ציבור
מתוך הסרט "Mr. Leather" (צילום: מתוך הסרט "Mr. Leather", יחסי ציבור)
מתוך הסרט "Mr. Leather" | צילום: מתוך הסרט "Mr. Leather", יחסי ציבור

בנוסף, אסור לכם לפספס את סרטי "פאקינג דיפרנט" שעלו בשבוע שעבר לספרייה. מדובר בשישה סרטים נועזים במיוחד שצולמו בערים שונות בעולם: ברלין, ניו-יורק, סאו פאולו וגם תל אביב. ב"פאקינג דיפרנט XXY", מבחר נשות ואנשי קולנוע טרנסג'נדרים יצרו סרטים על מיניות טרנסית.ב"פאקינג דיפרנט XXX" (המוגבל מגיל 18+), התבקשו במאיות קולנוע לסביות לעשות סרטים פורנוגרפיים החוקרים מיניות של גייז, ואילו במאי קולנוע הומואים התבקשו לעשות סרטים פורנוגרפיים החוקרים מיניות של לסביות.

בספרייה המקוונת תוכלו לצפות גם בקלאסיקות להט"ביות העוסקות בקשת הגאה באופן דרמטי, תיעודי, קומי ונועז – למבוגרים בלבד. הזווית הלסבית מיוצגת בקומדיות העצמאיות של הבמאית האמריקאית מישל אלן, בהן "בוץ' ג'יימי", "ג'יל הטרוסקסואלית", וגם הלהיט "S&M סאלי", שבו ג'יימי מתמודדת עם הידיעה שבת זוגה ג'יל נהנתה בעבר הלא רחוק מפעילות BDSM. בניסיון לשמח אותה, מחליטה ג'יימי לנסות לגוון את טעמה ולחקור את עולם ההנאות המיניות יחד עם חברתה הסקסית.

מתוך הסרט "כלבים נובחים על הירח" (צילום: מתוך הסרט "כלבים נובחים על הירח", יחסי ציבור)
מתוך הסרט "כלבים נובחים על הירח" | צילום: מתוך הסרט "כלבים נובחים על הירח", יחסי ציבור

רבים מהסרטים של הבמאי טוד וורו נחשבים בידי צופים ומבקרים רבים לנועזים במיוחד, דוגמת הסרט "בוטום", שמספר על מסעותיו של גבר בניו-יורק שנחוש לקיים כמה שיותר יחסי מין לא מוגנים עם כמה שיותר גברים במהלך שנה.  

מעריצי הבמאי הצרפתי-בריטי אנתוני היקלינג, יוכלו ליהנות מכל יצירותיו בספרייה. בעשור האחרון, סרטיו הוקרנו בשלל פסטיבלי קולנוע בעולם וגם במוזיאונים נחשבים. סרט הפריצה שלו, "ילד הומו קטן" משנת 2013 נחשב עד היום לאחד הסרטים הקווירים הבועטים של העשור האחרון. בין היתר, תוכלו למצוא גם את "פריג" הניסיוני, שהוקרן בפסטיבל הקולנוע הגאה בשנת 2018. במסגרת הקולנוע הישראלי, תוכלו למצוא את "גוטמן כפול חמש" סרט המחווה לעמוס גוטמן, שפסטיבל הקולנוע הגאה הפיק בשנת 2014.

קוראי mako גאווה יכולים להנות מהנחה בלעדית – 10 ש"ח לסרט במקום 19.90 ש"ח.
קוד ההנחה: MakoPride10.

לצפייה במבחר הסרטים: https://online.tlvfest.com